Ile danych przetwarza ludzkie oko?

Zastanawiające jak wiele informacji jest w stanie przetworzyć narząd wzroku i jakim złożonym analizom zostaje poddany w mózgu, często bez żadnego świadomego wysiłku z naszej strony. Hmm... ilu, więc bitowy jest nasz wzrok ;)

.

Bit jest podstawową jednostka ilości informacji, jaka używana jest w informatyce. Ludzkie oko przetwarza informacje w tempie 40 tyś bitów na godzinę. Podczas naszego życia oczy zdolne są dostarczyć naszemu mózgowi ponad 20 miliardów różnych obrazów. Zgodzicie się z nami, że jest to cyfra wywołująca wrażenie. Jednak ile z tych obrazów zapadnie nam w pamięć wzbudzając radość, smutek czy gniew... hmm, cóż tego już nie sposób określić.

Jednak możemy sprawić by obraz jaki pozyskują nasze oczy był jak najlepszy. Jeżeli doskwierają nam różnego typu wady wzroku najwygodniej jest skorzystać z soczewek kontaktowych. Polecamy miesięczne soczewki silikonowo-hydrożelowe, EyeLove Exclusive dla lubiących komfort i wysoką jakość w przystępnej cenie.

P.S. Czy wiedzieliście, że przeciętny człowiek jest w stanie rozróżnić ok 128 odcieni szarości a monitory komputerów są ich w stanie wyświetlić 256 ;)

Zapraszamy do sklepu Bezokularow.pl

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii