Soczewki ACUVUE®

Są na rynku soczewek kontaktowych takie produkty, które kojarzy każdy ich użytkownik – tak właśnie jest z ACUVUE®. To jedna z najpopularniejszych marek soczewek kontaktowych w Polsce należąca do giganta farmaceutycznego i kosmetycznego jakim jest Johnson&Johnson. Na przestrzeni lat producent nieustannie rozwijał technologię soczewek ACUVUE® wprowadzając na rynek zarówno szkła kontaktowe hydrożelowe, jak i nowsze – silikonowo-hydrożelowe. Do grona tych pierwszych zaliczamy dwutygodniowe ACUVUE® 2, a także jednodniowe 1-Day ACUVUE® Moist. Materiał z jakiego zostały stworzone charakteryzował się wysokim uwodnieniem i wygodą. Wśród soczewek wyprodukowanych z materiału silikonowo-hydrożelowego niezaprzeczalny prym przez lata wiodły dwutygodniowe soczewki ACUVUE OASYS®, które zyskały miano najpopularniejszych. Soczewki wykonane z tego materiału pozwalały oczom oddychać doprowadzając do rogówki oka więcej tlenu, a dzięki temu soczewki były jeszcze bardziej komfortowe i zdrowe.

ACUVUE® ma w portfolio także soczewki toryczne, jak i soczewki kolorowe. W ostatnich latach producent Johnson&Johnson wzbogacił ofertę ACUVUE® o płyny pielęgnacyjne i krople do oczu.

Dla kogo soczewki ACUVUE®?

Zróżnicowana oferta soczewek ACUVUE® pozwala na wybór najbardziej odpowiednich produktów dla siebie i swojego stylu życia. Niezależnie od tego czy potrzebujesz korekcji krótkowzroczności, czy dalekowzroczności, astygmatyzmu czy prezbiopii – wśród soczewek ACUVUE® znajdziesz te najodpowiedniejsze. Miłośnicy aktywności, podróży czy wygody ucieszą się z możliwości wybrania soczewek jednodniowych, które ze względu na jednorazowy charakter zapewnią najwyższy poziom zdrowia i bezpieczeństwa, dlatego z całym przekonaniem możemy polecić je m.in. do zabrania na wakacje. Dla amatorów rozwiązań ekonomicznych i noszących szkła kontaktowe na co dzień doskonałym wyborem okażą się soczewki dwutygodniowe. Wszystkie soczewki ACUVUE® posiadają filtr UV chroniący przed niebezpiecznym promieniowaniem słonecznym, które towarzyszy nam każdego dnia przez cały rok, choć na pierwszy rzut oka tak może się nie wydawać.

Oryginalne soczewki ACUVUE®

Wszystkie produkty dostępne w sklepie są oryginalne w 100% i pochodzą bezpośrednio od producenta lub oficjalnego dystrybutora. Dzięki temu klient ma pewność, że używanie soczewek ACUVUE® jest całkowicie bezpieczne i pewne.

Soczewki miesięczne ACUVUE®

Wśród niektórych użytkowników soczewek kontaktowych panuje przekonanie, że soczewki ACUVUE® są miesięczne, czyli można je nosić przez 30 dni. Nic bardziej mylnego i nie powinno się tego pod żadnym pozorem robić. Producent stworzył te soczewki w taki sposób, by zapewniały dobre widzenie oraz komfort przez 2 tygodnie w trakcie dnia i nie powinno się nosić takich soczewek dłużej. Jeśli interesują Cię soczewki miesięczne to zajrzyj do odpowiedniej kategorii w naszym sklepie.

Jakie są rodzaje soczewek ACUVUE®?

Portfolio soczewek ACUVUE® jest naprawdę bogate, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne produkty z oferty Johnson&Johnson prezentują inne zalety i rozwiązania, które z łatwością dopasujemy pod nasze gusta i potrzeby. Masz ochotę poznać szczegóły na temat każdej z soczewek ACUVUE®? Bardzo proszę!

ACUVUE OASYS®

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe. Soczewki ACUVUE OASYS® przeznaczone są dla osób, które oczekują dużego komfortu w zmiennych warunkach otoczenia. Materiał soczewki kontaktowej ACUVUE OASYS® wzbogacony jest wewnętrznym składnikiem nawilżającym HYDRACLEAR® – materiał wykonany w technologii, dzięki której stało się możliwe połączenie materiału soczewki z mocno nawilżającym składnikiem zapewniającym uczucie nawilżenia, elastyczności i unikatowej jedwabistości. ACUVUE OASYS® posiadają filtr UV klasy 1 zapewniający najwyższą ochronę przed promieniowaniem. Poza tym zapewniają jeden z najwyższych współczynników przepuszczalności tlenu na poziomie DK/t – 147. Dzięki temu oczy się nie męczą, są zawsze zdrowe i pełne blasku. Soczewki te wykonane są Senofilconu A, ich uwodnienie wynosi 38%.

1-DAY ACUVUE® MOIST

Jednodniowe 1-DAY ACUVUE® MOIST są wśród najbardziej popularnych soczewek na polskim rynku. Komfortowe i nawilżone soczewki stały się jednym z najchętniej wybieranych produktów jednodniowych, są idealne dla wszystkich potrzebujących delikatnego i wyjątkowego produktu. Soczewki 1-DAY ACUVUE® MOIST zapewniają mniejszą ilość osadów na powierzchni soczewki. 1-DAY ACUVUE® MOIST powstały z użyciem opatentowanej technologii Lacreon wiążącej PVP (polyvinyl pyrrolidone), jest to składnik pozwalający utrzymać nawilżenie soczewki przez dłuższy okres czasu niż soczewki konkurencji, w materiale Etafilcon A tak, że składowa hydrofilyny zostaje w soczewce w czasie użytkowania. Soczewka pozostaje nawilżona na dłużej, wygoda użytkowania zostaje przedłużona, zapewniając komfort użytkowania przez cały dzień noszenia tych soczewek.

Soczewki 1-DAY ACUVUE® MOIST występują także w wersji dla astygmatyków pod nazwą 1-DAY ACUVUE® MOIST for Astigmatism. Delikatne i komfortowe jednodniowe soczewki kontaktowe dla jeszcze bardziej wymagających.

1-DAY ACUVUE® DEFINE®

Na bazie soczewki 1-DAY ACUVUE® MOIST wyprodukowano także absolutną nowość na rynku soczewek kontaktowych, a mianowicie soczewki akcentujące 1-DAY ACUVUE® DEFINE® dostępne w dwóch wersjach: Shimmer oraz Sparkle.

1-DAY ACUVUE® TruEye®

Jest to pierwsza jednodniowa soczewka kontaktowa silikonowo-hydrożelowa, dzięki której użytkowanie soczewek stało się niesamowicie komfortowe oraz zdrowe na oczu. 1-DAY ACUVUE® TruEye® to jednodniowe soczewki od firmy Johnson&Johnson. W przypadku soczewek jednodniowych rano zakładasz nową parę, a wieczorem wyrzucasz i się nimi już nie martwisz. Kolejnego dnia zakładasz nową, świeżą parę zdrowych soczewek 1-DAY ACUVUE® TruEye®.

ACUVUE®2

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe starszej generacji, wykonane z materiału hydrożelowego. Materiał z jakiego zrobione zostały te soczewki przyciąga mniej osadów, dzięki czemu szkła kontaktowe są czyste, a widzenie jest wyraźniejsze, obraz bardziej ostry. Acuvue® 2 nadają się dla osób, które potrzebują elastyczności, na jaką można liczyć z tym produktem. ACUVUE® 2 to zaawansowana soczewka kontaktowa do dziennego użytkowania przez okres dwóch tygodni, ściągana na noc. Wyprodukowane przez firmę Johnson&Johnson soczewki kontaktowe ACUVUE® 2 stworzone są Etafilconu A, a poziom uwodnienia to 58%.

ACUVUE® OASYS with Transition

Absolutna nowość wśród soczewek ACUVUE®! Na rynku od 2019 roku o pierwsze światłoczułe soczewki kontaktowe, które mają za zadanie działać podobnie do okularów z fotochromem. Polecane są również dla kierowców, gdyż eliminują oślepiające odblaski i ułatwiają jazdę po zmroku.