Szukasz niezawodnych płynów do pielęgnacji soczewek? Zatem przyjrzyj się oferowanym przez nas płynom Menicon. Japoński producent z ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku soczewek kontaktowych ceniony jest za skuteczną redukcję zanieczyszczeń, pielęgnację soczewek oraz podnoszenie komfortu podczas noszenia szkieł kontaktowych. W naszym sklepie internetowym BezOkularow.pl znajdziesz płyny Menicon, które szczególnie polecamy naszym klientom. Sprawdź, który produkt pozwoli Ci jeszcze dokładniej zdezynfekować soczewki przeznaczone do wielokrotnego noszenia, a także sprawi, że noszenie ich będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Jaki płyn Menicon warto wybrać?

Flagowym płynem do soczewek marki Menicon jest SOLO CARE AQUA. Ten nowoczesny preparat został zaprojektowany po to, aby spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających osób, które noszą miękkie soczewki kontaktowe.

Od wielu lat ten preparat uznawany jest za płyn klasy premium. Jego sekretem jest skład, zawierający takie substancje, jak prowitamina B5 oraz Sorbitol. Połączenie ich razem tworzy system HydroLock, który odpowiada za stałe utrzymywanie nawilżenia przez cały dzień podczas noszenia soczewek kontaktowych.

W naszej ofercie znajdziesz płyn Solo Care Aqua od Menicon w różnych pojemnościach. Sprawdź, która opcja opłaca Ci się najbardziej. Być może idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie pojemność 360 ml, a może od razu chcesz zaoszczędzić na dostawie i mieć zapas płynu – wtedy wybierz zestaw trzech płynów po 360 ml. To przy okazji też najbardziej opłacalne pod względem finansowym rozwiązanie. Jeśli wybierasz się na wakacje lub w podróż bądź też chcesz po prostu przetestować ten preparat, to koniecznie wybierz mniejsze opakowanie płynu Menicon o pojemności 90 ml.

Dlaczego warto wybierać płyny Menicon?

  • Ten płyn do soczewek sprawia, że Twoje oczy będą nie tylko bezpieczne, ale też przy okazji odpowiednio nawilżone przez cały dzień. Zatem całkowicie zapomnisz o dyskomforcie i suchych oczach. W porównaniu do większości konkurencyjnych płynów do soczewek kontaktowych poziom nawilżenia soczewek jest w tym przypadku aż o ok. 90% wyższy.
  • Dzięki stosowaniu płynów Menicon noszenie soczewek kontaktowych staje się komfortowe, a nawet do tego stopnia wygodne, że szybko zapominasz, że masz je założone. Różnicę zobaczysz już od samego początku, czyli od momentu, gdy założysz po raz pierwszy zdezynfekowane soczewki kontaktowe.
  • Nasi klienci podkreślają, że to wreszcie płyn do soczewek, który podnosi poziom wygody podczas użytkowania szkieł kontaktowych nawet w najtrudniejszych warunkach, takich jak klimatyzowane oraz zadymione pomieszczenia. Staje się pomocny również podczas długotrwałej pracy przed ekranem komputera, kiedy oczy szczególnie są narażone na wysuszanie.
  • Gdy będziesz każdego wieczoru stosować płyn do soczewek Menicon sprawisz, że kolejnego dnia Twoje oczy będą świeże, pełne blasku, wypoczęte, a to wszystko z kolei przełoży się również na to, że Twoja jakość wzroku również się poprawi.
  • W zestawie z płynem znajdziesz też Microblock, czyli nowoczesny pojemnik do przechowywania i czyszczenia soczewek, który podnosi poziom dezynfekcji i pozwala uniknąć infekcji oczu i nieprzyjemnych dolegliwości spowodowanych nieprawidłowym czyszczeniem powierzchni szkieł kontaktowych. Pojemnik został od środka wyposażony m.in. w powłokę z jonów srebra, które mają właściwości likwidujące drobnoustroje.

Dla kogo płyny do soczewek Menicon?

Zdecydowanie po płyn od Menicon powinny sięgnąć osoby, które mają wadę wzroku i noszą miękkie soczewki kontaktowe. Zyskujesz pewność, że Twoje szkła kontaktowe wreszcie będą prawidłowo zdezynfekowane oraz zapewnią wysoki poziom nawilżenia, aby chodzenie w nich było naprawdę komfortowe. Wszystko to sprawia, że po tego typu płyny do soczewek chętnie sięgają osoby, które borykają się z syndromem suchego oka. Także osoby, które mają bardzo wrażliwe oczy, które często podrażniają się przez dobranie nieodpowiedniego płynu do dezynfekcji, również powinny postawić właśnie na płyn Menicon.

Jak używać płynów do soczewek marki Menicon?

Istnieją dwa sposoby, w jakie producent poleca używanie płynu Menicon. Obie metody są doskonałymi opcjami dla osób aktywnych, które nie chcą tracić czasu na długą dezynfekcję i pielęgnację soczewek kontaktowych. W pierwszym przypadku wystarczy po prostu wlać tam świeży płyn Solo Care Aqua i umieścić w środku soczewki w specjalnym pojemniku na soczewki. Soczewki powinny pozostać w pojemniku 4 godziny. Po czym można je wyjąć, poczekać aż wyschną i ponownie założyć kolejnego dnia.

Druga metoda z kolei polega na myciu mechanicznym soczewek, co możesz wykonać nawet od rana. Wystarczy, że użyjesz odrobiny płynu i przez 10 sekund będziesz ostrożnie pocierać najpierw jedną, a później drugą soczewkę. Po tym procesie konieczne jest umieszczenie soczewek w płynie na 5 minut. I to wszystko, poczekaj, aż soczewki wyschną i możesz je bez problemu założyć, żeby cieszyć się w pełni oczyszczonymi szkłami kontaktowymi. To jeden z tych płynów, które sprawiają, że noszenie soczewek korekcyjnych staje się naprawdę przyjemne.