Płyny Alcon

Alcon - szwajcarska firma założona w 1945 r.,  jedna z największych spółek grupy Novartis. Alcon to marka ceniona przez specjalistów i często przez nich polecana.  W swojej ofercie firma ma głównie soczewki kontaktowe m.in. AIR OPTIX® i DAILIES®, oraz każdemu dobrze znane płyny do pielęgnacji soczewek marki OPTI-FREE®.

OPTI-FREE® Express®

Dobrze znany płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, najstarszy w rodzinie OPTI-FREE®.

OPTI-FREE® Express®, to płyn służący do dezynfekcji i pielęgnacji soczewek kontaktowych. Płyn dokładnie czyści soczewki z osadów białkowych i innych zanieczyszczeń, które osadzają się na soczewkach w trakcie ich użytkowania. Przeznaczony jest do wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych.
OPTI-FREE® Express® dostępny jest w pojemnościach: 120 ml i 355 ml.

Płyn wyróżnia się bardzo długim okresem zachowywania sterylności. Należy pamiętać, żeby zużyć go w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

OPTI-FREE® RepleniSH®

Wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych o przedłużonym działaniu. OPTI-FREE® RepleniSH® nawilża soczewki aż na 14 godzin! 

OPTI-FREE® RepleniSH® to płyn, który skutecznie dezynfekuje, czyści i nawilża soczewki bez konieczności pocierania. Płyn zawiera system TEARGLYDE™, który utrzymuje wilgotność soczewek przez wiele godzin. System działa również regenerująco, przez co można cieszyć się komfortem użytkowania soczewek przez długi czas.

OPTI-FREE® RepleniSH® zawiera łagodne składniki czyszczące, jest bezpieczny dla oczu, nie podrażnia ich, a jednocześnie pozwala zachować świeżość i wygodę od rana do nocy.

Płyn do soczewek OPTI-FREE® RepleniSH® dostępny jest w pojemnościach: 120 ml i 300 ml.

Po otwarciu płyn zachowa swoje właściwości przez 90 dni.

OPTI-FREE® PureMoist®

Płyn szczególnie polecany użytkownikom soczewek silikonowo-hydrożelowych. Zawiera formułę  HydraGlyde Moisture Matrix, dzięki niej soczewki są nawilżone aż do 16 godzin.

OPTI-FREE® PureMoist® doskonale radzi sobie z usuwaniem osadów białkowych oraz zmniejsza ilość osadów lipidowych. Dzięki temu nie musisz się obawiać o wyraźne widzenie i komfort użytkowania soczewek kontaktowych.

Za dezynfekcję soczewek w płynie odpowiedzialne są dwa systemy: Polyquad i Aldox. OPTI-FREE® PureMoist® zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie noszenia soczewek kontaktowych, jest niezwykle delikatny, dodatkowo nawilża soczewki przed wiele godzin chroniąc je przed wysuszeniem. Skuteczność płynu potwierdza wiele badań prowadzonych przez producenta na podstawie opinii użytkowników.

OPTI-FREE® PureMoist® należy zużyć po pół roku od momentu otwarcia.

Dostępny jest w dwóch pojemnościach 300 ml i 90 ml - ta pojemność idealnie sprawdzi się w trakcie podróży samolotem. Butelka jest mała i poręczna, dzięki temu swój ulubiony płyn możesz mieć zawsze przy sobie.

AOSEPT® PLUS HydraGlyde™

Płyn bez konserwantów przeznaczony do przechowywania wszystkich soczewek kontaktowych zarówno miękkich, także  silikonowo-hydrożelowych jak i soczewek twardych. AOSEPT® PLUS HydraGlyde™ należy używać tylko i wyłącznie w połączeniu ze specjalnym pojemniczkiem dołączonym do opakowania. Przeznaczony jest on do dogłębnej dezynfekcji soczewek, aby płyn był skuteczny, soczewki powinny znajdować się pojemniku wypełnionym płynem przez około 6 godzin.

AOSEPT® PLUS HydraGlyde™ dostępny jest w pojemności 360 ml.

Po otwarciu płyn używać można przez 3 miesiące.