Soczewki kontaktowe Zeiss

Początki działania niemieckiej firmy Zeiss zapoczątkowała Carl Zeiss już w 1846 roku. Od tego czasu przedsiębiorstwo cały czas się rozwijało w wielu dziedzinach, między innymi w kontaktologii, w ramach której zaproponowano soczewki Zeiss. Te  miękkie szkła są przeznaczone do noszenia w trybie miesięcznym, kwartalnym oraz jednodniowym – dzięki czemu każdy użytkownik może znaleźć interesującą dla siebie opcję soczewek kontaktowych.

Zeiss Day30

Biokompatybilne soczewki miesięczne Zeiss zostały wyprodukowane w technologii BioLens®. Bardzo cienka soczewka kontaktowa oraz materiał nowej generacji sprawia, że soczewka jest świetnym rozwiązaniem dla oczu suchych i wrażliwych. Gwarantuje to połączenie dobrze przyswajalnego dla oka materiału nowej generacji, którym jest Vitafilcon A z bardzo cienką soczewką Zeiss Contact Day30 Compatic. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się wyraźnym widzeniem, komfortem i wygodą przez cały miesiąc noszenia tych soczewek. By móc cieszyć się zdrowym spojrzeniem należy wyposażyć się w specjalny pojemnik, w którym przechowywane są w nocy soczewki oraz płyn pielęgnacyjny służący do czyszczenia szkieł Zeiss Day30.

Zeiss Day1

Idealna ostrość widzenia oraz brak konieczności używania dodatkowych płynów do soczewek. Niezwykle cienka i delikatna soczewka równa się wysokiemu komfortowi i wygodzie. Zeiss Day1 to jednodniowe soczewki kontaktowe, które pozwalają na zachowanie zdrowych oczu, dzięki jednorazowej specyfice soczewek – codziennie rano wyciągasz nową, świeżą soczewkę ze sterylnego blistra, by wieczorem wyrzucić zużytą soczewkę do kosza. To sprawia, że na powierzchni soczewek nie zdążą nagromadzić się osady lipidowo-białkowe – co wpływa na zdrowie oczu użytkownika.

Zeiss Day90

Kwartalna soczewka kontaktowa nadająca się do użytkowania w ciągu dnia przez trzy miesiące. Hydrożelowa soczewka zapewnia komfort przez cały dzień, wygodę w zakładaniu i zdejmowaniu oraz w pielęgnacji. Idealna dla osób, które wolą rzadziej kupować soczewki kontaktowe – do odpowiedniej pielęgnacji oraz gwarancji zachowania zdrowia i higieny oczu potrzebne są: specjalny pojemnik do przechowywania w ciągu nocy oraz płyn pielęgnacyjny pozwalający na właściwe czyszczenie soczewek kontaktowych.