Soczewki miesięczne

Soczewki kontaktowe zyskują w Polsce na popularności, nic więc dziwnego, że na rynku optycznym jest tak wiele różnych marek, rodzajów soczewek a także trybów noszenia. Jednymi z najczęściej wybieranych przez użytkowników szkieł kontaktowych są soczewki miesięczne.

Jak użytkować soczewki miesięczne?

Jak sama nazwa wskazuje, soczewki miesięczne nie mogą być używane przez okres dłuższy niż jeden miesiąc. Soczewki kontaktowe noszone w trybie miesięcznym cieszą się powszechnym uznaniem wśród ich użytkowników i są chętnie przepisywane przez okulistów. Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, soczewki miesięczne stanowią około połowę wszystkich przepisywanych soczewek.

Soczewki miesięczne dzielą się na takie, które przeznaczone są do noszenia dziennego, co oznacza, że przed pójściem spać musimy je zdjąć z oczu i przechowywać zanurzone w płynie pielęgnacyjnym oraz całodobowego, czyli takie służące do ciągłego noszenia, bez zdejmowania na noc. Jeśli zdecydujemy się na soczewki całodobowe, możemy w nich drzemać, a także spać.

Soczewki miesięczne – z jakich materiałów są wykonane?

Jeszcze jakiś czas temu soczewki miesięczne wykonywane były z materiału hydrożelowego. Obecnie do ich produkcji używa się najbardziej nowoczesnego z dostępnych materiałów, czyli hydrożelu silikonowego, który jest zdrowszy, gdyż nosząc go, zwiększamy pięciokrotnie ilość dostarczanego do oka tlenu. Dzięki temu odczuwamy większy komfort oraz dbamy o zdrowie naszych oczu.

Soczewki miesięczne – jak czyścić i przechowywać?

Soczewki miesięczne z uwagi na to, że są wielokrotnego noszenia, powinny być kupowane razem ze specjalnym płynem pielęgnacyjnym, który należy regularnie stosować do czyszczenia soczewek, czyli usuwania białkowych zanieczyszczeń zbierających się na powierzchni szkieł kontaktowych. Codzienna pielęgnacja soczewek miesięcznych jest obowiązkowa, jeśli chcemy zachować zdrowie naszych oczu i cieszyć się bezpiecznym użytkowaniem przez cały okres noszenia miesięcznych soczewek kontaktowych. Równie ważną kwestią jak odpowiednie i regularne czyszczenie soczewek jest ich właściwe przechowywanie. Niemniej jednak soczewki miesięczne są stosunkowo łatwe w utrzymaniu ich w odpowiednim stanie, dlatego też są one powszechnie stosowane.

Soczewki miesięczne całodobowe

Na rynku dostępne są również soczewki miesięczne przeznaczone do noszenia w trybie całodobowym, czyli dzień i noc - to, co zdecydowanie cenią w nich użytkownicy - to wygoda. Nie trzeba pamiętać o ich codziennym zdejmowaniu przed pójściem spać, ponieważ zostały stworzone w taki sposób, by użytkownik odczuwał komfort zarówno w dzień jak i w nocy. Są one świetną opcją dla osób, którym zdarza się pójść w soczewkach spać, bo zapomnieli, że mają je na oczach. Dzięki unikalnej zdolności silikonu do dostarczania większych ilości tlenu do oka, większość tych soczewek może być noszona nieustannie przez okres 30 dni. Jest to doskonałe udogodnienie dla młodych rodziców i osób pracujących wiele godzin bez przerwy, prowadzących bardzo intensywny tryb życia. Soczewki miesięczne całodobowe mają wyższą tlenoprzepuszczalność, by nawet podczas snu, nasze oczy otrzymywały wystarczającą jego ilość, co podnosi komfort oraz nie wpływa negatywnie na nasze oczy.  

Ile kosztują soczewki miesięczne?

Innym powodem, dla którego tak często sięga się po soczewki miesięczne jest ich stosunkowo niska cena. Jeśli mamy jednakową wadę na obu oczach, to kosztujące kilkadziesiąt złotych 6-sztukowe opakowanie soczewek miesięcznych wystarczy na 3 miesiące użytkowania. Ceny soczewek miesięcznych różnią się przede wszystkim z uwagi na zastosowany materiał wykonania, ale też wielkość opakowania czy markę soczewek. Bogaty asortyment soczewek miesięcznych pozwoli nam wybrać produkt najbardziej dostosowany do naszych możliwości finansowych.

Dla kogo są soczewki miesięczne?

Soczewki miesięczne są dla każdego, kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych. Najważniejsze to nauczyć się zakładać soczewki oraz opanować sztukę ich zdejmowania, a także co bardzo ważne - przestrzegać codziennej higieny soczewek. Nie istnieją żadne szczególne niebezpieczeństwa będące następstwem używania tych soczewek, jeśli kupujemy soczewki ze sprawdzonych źródeł oraz codziennie dezynfekujemy soczewki miesięczne.

Co istotne, to pomimo że soczewek miesięcznych całodobowych przeznaczonych do ciągłego noszenia nie trzeba zdejmować przed pójściem spać, to zaleca się zdejmowanie ich po upływie tygodnia i kilkugodzinne moczenie w odpowiednim płynie czyszczącym, który usunie gromadzące się na powierzchni soczewek białka i aminokwasy.

Jakie są najpopularniejsze soczewki miesięczne?

Soczewki EyeLove Exclusive PRO to soczewki miesięczne z najbardziej nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego najnowszej (III) generacji. Są to zdrowe dla oczu i komfortowe soczewki przeznaczone do noszenia dziennego przez 30 dni. W ofercie dostępna jest również opcja soczewek torycznych EyeLove Exclusive PRO Toric przeznaczonych dla osób z astygmatyzmem. 

AIR OPTIX Aqua - miesięczne soczewki od firmy Alcon (wcześniej Ciba Vision), gwarantujące nawet 5-krotnie większą tlenoprzepuszczalność w porównaniu do soczewek hydrożelowych. Przeznaczone do noszenia dziennego przez cały miesiąc, korygują krótkowzroczność i dalekowzroczność.

Soczewki Biofinity - soczewki całodobowe przeznaczone do ciągłego noszenia. Nie wymagają zdejmowania na noc przez cały miesiąc. Soczewki miesięczne Biofinity od producenta Cooper Vision to silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe o 48-procentowym uwodnieniu i wysokiej tlenoprzepuszczalności na poziomie 160 Dk/t co czyni je zdrowymi soczewkami zapewniającymi komfort noszenia.

Soczewki Soflens - hydrożelowe soczewki od Bausch&Lomb, należące do najbardziej przystępnych cenowo soczewek miesięcznych. Jeśli szukasz soczewek Soflens 59 lub Soflens 38 - znajdziesz je w ofercie soczewek miesięcznych Bezokularow.pl.

Soczewki Pure Vision - soczewki miesięczne od Bausch&Lomb wśród których znajdziesz zarówno szkła kontaktowe z materiału silikonowo-hydrożelowego (Pure Vision 2HD), jak i z samego hydrożelu. Spośród produktów Pure Vision zainteresowani mogą wybrać soczewki sferyczne, toryczne, a także multifocalne.

EyeLove Supreme - soczewki miesięczne, które z powodzeniem można nosić w trybie przedłużonym (dzień i noc). Silikonowo-hydrożelowe soczewki należące do Klubu Zdrowych Oczu, będące jednymi z najlepszych soczewek na rynku w Polsce. Przepuszczalność tlenu na poziomie 187 Dk/t oraz filtr UV zapewni zdrowie Twoim oczom przez cały okres użytkowania. 

EyeLove Digital - soczewki kontaktowe minimalizujące cyfrowe zmęczenie wzroku ze specjalną konstrukcją oraz technologią Aquaform. Idealna dla osób, które dużo czasu spędzają przed ekranami urządzeń elektronicznych i potrzebują dodatkowego nawilżenia. Soczewki miesięczne przeznaczone sa do noszenia całodobowego. 

EyeLove Basic - nowość w portfolio EyeLove a już stały się bestsellerem w Bezokularow.pl. Soczewki hydrożelowe dla osób, szukających komfortu w przystępnej cenie.

EyeLove Comfort - soczewki miesięczne hydrożelowe zapewniające optymalny komfort w dobrej cenie dla poszukujących klasycznych rozwiązań.

EyeLove Deluxe - innowacyjne soczewki miesięczne dla najbardziej wymagających użytkowników, z wysoką tlenoprzepuszczalnością i powłoką ułatwiającą utrzymanie ich w maksymalnej czystości. Dostępne również w opcji dla osób z astygmatyzmem (EyeLove Deluxe Toric).