Soczewki miesięczne

soczewki miesięczneSoczewki kontaktowe zyskują w Polsce na popularności, nic więc dziwnego, że na rynku optycznym jest tak wiele różnych marek, rodzajów soczewek, a także trybów noszenia. Jednymi z najczęściej wybieranych przez użytkowników szkieł kontaktowych są soczewki miesięczne.

Jak użytkować soczewki miesięczne?

Jak sama nazwa wskazuje, soczewki miesięczne nie mogą być używane przez okres dłuższy niż jeden miesiąc. Soczewki kontaktowe noszone w trybie miesięcznym cieszą się powszechnym uznaniem wśród ich użytkowników i są chętnie przepisywane przez okulistów. Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, soczewki miesięczne stanowią około połowę wszystkich przepisywanych soczewek.

Soczewki miesięczne dzielą się między innymi na takie, które przeznaczone są do noszenia dziennego. To oznacza, że przed pójściem spać musimy je zdjąć z oczu i przechowywać zanurzone w płynie pielęgnacyjnym. Są też soczewki miesięczne bez zdejmowania. Służą one do noszenia całodobowego, nadają się zatem do ciągłego noszenia, bez zdejmowania na noc. Jeśli zdecydujemy się na soczewki całodobowe, możemy w nich drzemać, a także spać.

Soczewki miesięczne – z jakich materiałów są wykonane?

Jeszcze jakiś czas temu soczewki miesięczne wykonywane były wyłącznie z materiału hydrożelowego. Obecnie do ich produkcji używa się najbardziej nowoczesnego z dostępnych materiałów, czyli hydrożelu silikonowego, który jest zdrowszy. Nosząc go, zwiększamy pięciokrotnie ilość dostarczanego do oka tlenu. Dzięki temu odczuwamy większy komfort oraz dbamy o zdrowie naszych oczu.

Soczewki miesięczne – jak czyścić i przechowywać?

Soczewki miesięczne z uwagi na to, że są wielokrotnego noszenia, powinny być kupowane razem ze specjalnym płynem pielęgnacyjnym. Taki preparat należy regularnie stosować do czyszczenia soczewek, czyli usuwania białkowych zanieczyszczeń zbierających się na powierzchni szkieł kontaktowych. Codzienna pielęgnacja soczewek miesięcznych jest obowiązkowa. Szczególnie wtedy, gdy chcemy zachować zdrowie naszych oczu i cieszyć się bezpiecznym użytkowaniem miesięcznych soczewek kontaktowych. Równie ważną kwestią jak odpowiednie i regularne czyszczenie soczewek, jest ich właściwe przechowywanie. Niemniej jednak soczewki miesięczne są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Właśnie dlatego są to jedne z najpopularniejszych trybów noszenia soczewek.

Soczewki miesięczne całodobowe

Na rynku dostępne są również soczewki miesięczne przeznaczone do noszenia w trybie całodobowym, czyli dzień i noc. To, co zdecydowanie cenią w nich użytkownicy - to wygoda. Nie trzeba pamiętać o ich codziennym zdejmowaniu przed pójściem spać, ponieważ zostały stworzone w taki sposób, by użytkownik odczuwał komfort zarówno w dzień jak i w nocy. Są one świetną opcją dla osób, którym zdarza się pójść w soczewkach spać, bo zapomnieli, że mają je na oczach. Dzięki unikalnej zdolności silikonu do dostarczania większych ilości tlenu do oka, większość tych soczewek może być noszona nieustannie przez okres 30 dni. Jest to doskonałe udogodnienie dla młodych rodziców i osób pracujących wiele godzin bez przerwy, prowadzących bardzo intensywny tryb życia. Soczewki miesięczne całodobowe mają wyższą tlenoprzepuszczalność, by nawet podczas snu, nasze oczy otrzymywały wystarczającą jego ilość, co podnosi komfort oraz nie wpływa negatywnie na nasze oczy.  

Ile kosztują soczewki miesięczne?

Innym powodem, dla którego tak często sięga się po soczewki miesięczne jest ich stosunkowo niska cena. Jeśli mamy jednakową wadę na obu oczach, to 6-sztukowe opakowanie soczewek wystarczy nam na 3 miesiące noszenia. Przy tym cena, która oscyluje w okolicach kilkudziesięciu złotych za opakowanie staje się bardzo atrakcyjna. Ceny soczewek miesięcznych różnią się przede wszystkim z uwagi na zastosowany materiał wykonania, ale też wielkość opakowania czy markę soczewek. Bogaty asortyment soczewek miesięcznych pozwoli nam wybrać produkt najbardziej dostosowany do naszych możliwości finansowych.

Soczewki miesięczne tanie

W naszym sklepie internetowym możesz zakupić soczewki miesięczne, które spełnią oczekiwania każdego. Jednak najważniejsze jest to, że te modele miesięczne są dostępne w naprawdę korzystnych cenach. Dzięki temu nie musisz już przepłacać. Nie wiesz, ile kosztują soczewki miesięczne? Otóż w naszej ofercie znajdziesz je już od 8,99 zł za sztukę. Jak widzisz to naprawdę bardzo niewiele, jak na to, że będziesz mógł nosić swoje soczewki 30 dniowe przez tak długi czas.

Oczywiście często opłaca się odrobinę dołożyć, aby soczewki kontaktowe miesięczne były jeszcze bardziej dopasowane do Twojego stylu życia. Przy okazji podniosły Twój komfort podczas ich noszenia. Wtedy zyskasz największą satysfakcję podczas ich użytkowania.

Soczewki miesięczne tanie – jak zaoszczędzić na soczewkach?

Kiedy zdecydujesz się porzucić okulary korekcyjne i zamiast nich nosić soczewki kontaktowe miesięczne, zyskasz swobodę, o której pewnie zdążyłeś już zapomnieć. Jeśli jesteś aktywny i chcesz widzieć znakomicie w każdych warunkach, to zdecydowanie powinieneś wybrać soczewki kontaktowe miesięczne. Opinie na ich temat są w ostatnich latach bardzo pozytywne. Dlaczego? Bo dzięki rozwojowi technologii obecne soczewki miesięczne są komfortowe, niemal nie czuć ich na oku i są dostosowane do różnych wad wzroku.

Zatem, ile kosztują soczewki miesięczne? To zależy od tego, jaką markę wybierzesz czy też, na jak długi okres będą one dedykowane. Jednak nie musisz się obawiać, gdyż w naszym sklepie internetowym Bezokularow.pl możesz znaleźć sporo promocji na soczewki miesięczne. Cena, na jaką musisz się przygotować, rozpoczyna się od ok. 20 zł. Zważywszy na to, że będziesz nosić te szkła kontaktowe miesięczne przez 30 dni, to wydatek zdecydowanie nie jest zbyt duży. Śledź nas w Social Mediach i zapisz się do newslettera, aby kupić tanie soczewki kontaktowe miesięczne. Cena na pewno pozytywnie Cię zaskoczy!

Soczewki kontaktowe miesięczne – cena i dodatkowe funkcje

Gdy kupujesz soczewki miesieczne, zwróć uwagę na:

  • tryb ich noszenia – zwróć uwagę, czy wybrane modele nosi się jedynie w trybie dziennym, czy również w nocy,
  • materiał – wybieraj miesięczne soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe, gdyż są najzdrowsze dla oczu,
  • nawilżenie – koniecznie przyjrzyj się, jaki jest poziom nawilżenia, jaki gwarantują soczewki miesięczne, opinie naszych klientów wskazują jasno, że im wyższy poziom, tym lepiej dla ich oczu,
  • ich liczbę w opakowaniu – często, gdy kupisz od razu więcej sztuk, to zyskasz naprawdę tanie soczewki miesięczne, cena wtedy rozłoży się na wszystkie modele i zaoszczędzisz,
  • markę i producenta, który wyprodukował soczewki kontaktowe miesięczne – opinie naszych klientów wskazują, że wielu z nich wiernie wybiera sprawdzone i znane marki, takie jak Soflens, Eyelove, Biofinity itd.

Zastanów się, które szkła kontaktowe miesięczne są tanie, ale też praktyczne i wygodne. Ciesz się swobodą noszenia ich przez 30 dni z rzędu. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty, aby wybrać dla siebie najlepsze miesieczne soczewki.

Dla kogo są soczewki miesięczne?

Soczewki miesięczne są dla każdego, kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych. Najważniejsze to nauczyć się zakładać soczewki oraz opanować sztukę ich zdejmowania, a także co bardzo ważne - przestrzegać codziennej higieny soczewek. Nie istnieją żadne szczególne niebezpieczeństwa będące następstwem używania tych soczewek, jeśli kupujemy soczewki ze sprawdzonych źródeł oraz codziennie dezynfekujemy soczewki miesięczne.

Istotną informacją jest też to, że warto zdejmować soczewki miesięczne całodobowe choć kilka razy w całym ciągłym okresie noszenia i wyczyszczenie ich w specjalnym płynie do soczewek. Mimo że nie jest to wymagane, to pozwoli nam utrzymać soczewki miesięczne bez zdejmowania w większej czystości i komforcie.

Sprawdź też inne rodzaje soczewek:

Jakie są najpopularniejsze soczewki miesięczne?

Zacznij od zerknięcia na ranking soczewek miesięcznych. Soczewki EyeLove Exclusive PRO to soczewki miesięczne z najbardziej nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego najnowszej (III) generacji. Są to zdrowe dla oczu i komfortowe soczewki przeznaczone do noszenia dziennego przez 30 dni. W ofercie dostępna jest również opcja soczewek torycznych EyeLove Exclusive PRO Toric przeznaczonych dla osób z astygmatyzmem. 

AIR OPTIX Aqua - miesięczne soczewki od firmy Alcon (wcześniej Ciba Vision), gwarantujące nawet 5-krotnie większą tlenoprzepuszczalność w porównaniu do soczewek hydrożelowych. Przeznaczone do noszenia dziennego przez cały miesiąc, korygują krótkowzroczność i dalekowzroczność.

Soczewki Biofinity - soczewki całodobowe przeznaczone do ciągłego noszenia. Nie wymagają zdejmowania na noc przez cały miesiąc. Soczewki miesięczne Biofinity od producenta Cooper Vision to silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe o 48-procentowym uwodnieniu i wysokiej tlenoprzepuszczalności na poziomie 160 Dk/t co czyni je zdrowymi soczewkami zapewniającymi komfort noszenia.

Soczewki Soflens - hydrożelowe soczewki od Bausch&Lomb, należące do najbardziej przystępnych cenowo soczewek miesięcznych. Jeśli szukasz soczewek Soflens 59 lub Soflens 38 - znajdziesz je w ofercie soczewek miesięcznych Bezokularow.pl.

Soczewki Pure Vision - soczewki miesięczne od Bausch&Lomb wśród których znajdziesz zarówno szkła kontaktowe z materiału silikonowo-hydrożelowego (Pure Vision 2HD), jak i z samego hydrożelu. Spośród produktów Pure Vision zainteresowani mogą wybrać soczewki sferyczne, toryczne, a także multifocalne.

EyeLove Supreme - soczewki miesięczne, które z powodzeniem można nosić w trybie przedłużonym (dzień i noc). Silikonowo-hydrożelowe soczewki należące do Klubu Zdrowych Oczu, będące jednymi z najlepszych soczewek na rynku w Polsce. Przepuszczalność tlenu na poziomie 187 Dk/t oraz filtr UV zapewni zdrowie Twoim oczom przez cały okres użytkowania. 

EyeLove Digital - soczewki kontaktowe minimalizujące cyfrowe zmęczenie wzroku ze specjalną konstrukcją oraz technologią Aquaform. Idealna dla osób, które dużo czasu spędzają przed ekranami urządzeń elektronicznych i potrzebują dodatkowego nawilżenia. Soczewki miesięczne przeznaczone sa do noszenia całodobowego. 

EyeLove Basic - nowość w portfolio EyeLove a już stały się bestsellerem w Bezokularow.pl. Soczewki hydrożelowe dla osób, szukających komfortu w przystępnej cenie.

EyeLove Comfort - soczewki miesięczne hydrożelowe zapewniające optymalny komfort w dobrej cenie dla poszukujących klasycznych rozwiązań.

EyeLove Deluxe - innowacyjne soczewki miesięczne dla najbardziej wymagających użytkowników, z wysoką tlenoprzepuszczalnością i powłoką ułatwiającą utrzymanie ich w maksymalnej czystości. Dostępne również w opcji dla osób z astygmatyzmem (EyeLove Deluxe Toric).

 

optometrystkaTreść powstała pod nadzorem merytorycznym:

optometrysta Monika Kyciak

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria. Od ponad 10 lat pracuję w branży związanej z korekcją wzroku, następnie otrzymałam możliwość, aby spełniać się zawodowo jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomagam pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe miękkie.

 

Soczewki miesięczne - opinie

Pamiętaj o tym, że wybierając tanie miesieczne soczewki, nadal czerpiesz wszystkie korzyści, jakie zapewnia producent. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca Ci się wybrać modele w promocji niż najtańsze soczewki 30 dniowe, które mogą być pozbawione wielu właściwości czy funkcji.

Zawsze zwracamy uwagę na komentarze dodawane przez naszych klientów, bo pozwala nam to stworzyć ofertę, która naprawdę spełnia oczekiwania osób, które chcą kupić soczewki miesięczne. Opinie pozytywne stają się wtedy też przydatną wskazówką dla osób początkujących, nienoszących dotąd soczewek czy modeli miesięcznych.

Idąc tym tropem, możemy wskazać kilka marek, które cieszą się największym uznaniem naszych klientów. Tak, więc zdecydowanie warto zakupić miesięczne soczewki kontaktowe BIOAIR, EYELOVE, PROCLEAR, PURE VISION czy SOFLENS59, itd.

A Ty jakie soczewki miesieczne najbardziej cenisz? Dokonaj zakupu w naszym sklepie i pozostaw opinię na temat soczewek!

2021-05-24 11:47:03
Michał W. napisał/a: Polecam5/5
Polecam wszystkim soczewki miesięczne. Idealny balans między częstą wymianą a brakiem konieczności zabierania ze sobą zapasu na każdy wyjazd.
2021-03-17 14:22:12
Kasia napisał/a: Polecam5/5
Bardzo wszystkim polecam soczewki miesięczne, wcześniej próbowałam kwartalnych i mam wrażenie, że moje oczy czują się dużo lepiej w miesięcznych.
2020-12-19 18:44:18
Paweł Woszcz napisał/a: Polecam5/5
Korzystałem przez lata z soczewek jednodniowych, potem znajomy namówił mnie na miesięcnze i w sumie nie żałuję. Nie wiem czy zmieniłem na zawsze ale na razie jest mi dobrze i polecam.
 
Dodaj opinię o produkcie
* pola wymagane
 

Dziękujemy za komentarz,
został on przekazany do moderacji!