Płyny do soczewek Horien - szeroka gama płynów pielęgnacyjnych

Płyny do soczewek Horien to szeroka oferta profesjonalnych produktów. Wysokiej klasy płyny pielęgnacyjne do soczewek zostały opracowane na bazie starannie dobranych składników. Płyny Horien wyróżniają się skutecznością i łatwością zastosowania.

Płyny do soczewek Horien to specjalistyczne roztwory, które pozwolą Ci stosować soczewki wielokrotnego użytku i zapewnić im idealny stan przez wszystkie dni. Płyny do soczewek Horien świetnie pielęgnują soczewki miesięczne i dwutygodniowe. W ofercie znajdziesz płyny pielęgnacyjne Horien o różnych pojemnościach. Dzięki temu możesz dobrać taką ilość płynu, która będzie odpowiadać Twojemu trybowi korzystania z soczewek. Zapoznaj się także z naszym rankingiem najlepszych płynów do soczewek.

Horien – płyn do soczewek dla dokładnej dezynfekcji

Horien to płyny do soczewek, które możesz stosować do każdego rodzaju miękkich szkieł kontaktowych. Pielęgnacyjny płyn doskonale je oczyszcza z organicznych osadów i innych drobnych zanieczyszczeń, które w naturalny sposób pojawiają się na soczewkach. Sprawdź także dlaczego pielęgnacja soczewek kontaktowych jest tak ważna.

Płyn do soczewek Horien to preparat, który możesz stosować do przepłukiwania soczewek, dezynfekcji i przechowywania. Zanurzenie soczewek kontaktowych w płynie pielęgnacyjnym Horien zapewnia im właściwe nawilżenie i ochronę tworzywa.

Płyn do soczewek Horien – optymalny skład

Płyny do soczewek Horien zostały opracowane jako doskonałe połączenie substancji dezynfekujących i nawilżających. Dzięki temu preparat spełnia wszystkie funkcje, które są potrzebne do utrzymania higieny i zachowania właściwości szkieł kontaktowych – zarówno hydrożelowych, jak i silikonowo-hydrożelowych.

Płyn do soczewek Horien Multi-Purpose zawiera aż sześć aktywnych składników odpowiadających za usunięcie bakterii i pielęgnację. Obecny w preparacie kwas borowy zapewnia utrzymanie właściwego poziomu pH. Poloksamina likwiduje zanieczyszczenia, a chlorek sodu gwarantuje optymalne zasolenie. Pozostałe składniki także w efektywny sposób dezynfekują i chronią soczewki przed uszkodzeniami.

Horien – płyn nawilżający soczewki

Horien jest płynem nawilżającym soczewki za pomocą specjalnie skomponowanych dwóch składników. Formuła „double moisture” jest niezwykle efektywna. Pierwszą substancją jest hypromeloza. Jest to roztwór wodny oparty o kluczową wiskoelastyczną substancję – służącą do tworzenia sztucznych łez. Dzięki temu płyn przywiera do powierzchni rogówki i spojówek. Elastyczność i doskonała przyczepność długotrwale nawilżają soczewkę. Drugi ze składników – gliceryna – wiąże cząsteczki wody. Oprócz nawilżenia, zapewnia odpowiedni stopień miękkości soczewki.

Płyn do soczewek Horien – dla idealnie czystych soczewek

Płyn do soczewek Horien Multi-Purpose solution charakteryzuje się znakomitą przejrzystością. Sterylny płyn zawiera substancje, które ułatwiają manualne oczyszczenie soczewek. Dzięki temu cały proces możesz wykonać szybko i sprawnie. Nowoczesny preparat będący izotonicznym roztworem wodnym, zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów. Kompleksowa ochrona soczewek zapewnia komfort użytkowania soczewek przez wiele godzin.

W linii płynów pielęgnacyjnych do soczewek znajduje się także preparat Horizon BestBalance. To płyn spełniający wiele funkcji jednocześnie – oczyszcza z osadów, zabija bakterie, nawilża i chroni soczewki zapewniając im jak najdłuższą żywotność. Właściwości fizykochemiczne płynu soczewek Horizon sprawiają, że Twoje soczewki są idealnie przejrzyste i komfortowe dla oka.

Płyn do soczewek Horien – jak go używać?

Płyn do soczewek Horien jest łatwy w zastosowaniu. Skład płynów pielęgnacyjnych Horien zapewnia szybkie i skuteczne oczyszczanie. Pierwszym krokiem podczas pielęgnacji soczewek jest dokładne umycie rąk przed ściągnięciem soczewek z oczu. Ściągniętą soczewkę należy umieścić w zagłębieniu wewnętrznej strony dłoni i zalać ją kilkoma kroplami płynu Horien. Ilość preparatu powinna pozwolić Ci na „kąpiel” soczewki. Delikatnie pocierając soczewkę z każdej strony należy usunąć osad.

Oczyszczone soczewki należy umieścić w specjalnym pojemniku w taki sposób, by były całkowicie zanurzone w płynie pielęgnacyjnym. Tak pozostawione soczewki na noc lub na czas, w którym z nich nie korzystamy, mają zapewnioną ochronę przed wysuszeniem. Zobacz także nasz poradnik jak czyścić soczewki.

Wybierając dla siebie płyn do soczewek Horien, zwróć uwagę na pojemność i datę ważności. To bardzo istotne, ponieważ po upływie terminu ważności preparat traci swoje właściwości. Używając przeterminowanego płynu możesz narazić się na infekcje i podrażnienia. Jeżeli płyn nie będzie już skutecznie usuwał bakterii i białkowych osadów – soczewki mogą wywoływać dyskomfort, a na ich powierzchni mogą namnażać się drobnoustroje. Dlatego jeśli stosujesz soczewki w trybie całodobowym przez tydzień lub miesiąc, rzadziej używasz płynu pielęgnacyjnego. Aby nie marnować produktu i pieniędzy – wybierz płyn do soczewek Horien o mniejszej pojemności – np. 120 ml.