Cyfrowe zmęczenie wzroku - czym jest, jak przeciwdziałać?

Olbrzymią rolę w naszym życiu odgrywają urządzenia elektroniczne, które niezaprzeczalnie są sporym ułatwieniem i mają wiele zalet. To wszystko sprawia, że nie chcemy z nich rezygnować i coraz dłużej w ciągu dnia wpatrujemy się w ekrany LCD. To z kolei niesie za sobą jednak konsekwencje dla naszego wzroku takie jak suchość oczu, zaczerwienienie, zmęczenie. Cyfrowe Zmęczenie Wzroku dopadło kiedyś każdego - jak sobie z nim radzić?


Urządzenia elektroniczne towarzyszą nam przez cały dzień. Rano po przebudzeniu sięgamy po telefon, w trakcie dnia jeśli pracujemy w biurze, korzystamy z laptopa, a wieczorem po powrocie do domu nasze oczy kierujemy w stronę telewizora. Tak wygląda dzień wielu ludzi, może nawet i Twój. Przez cały ten czas, nasze oczy muszą ciężko pracować, by dostarczać odpowiednich bodźców, nic dziwnego, że czasami są zmęczone, zaczerwienione czy przesuszone. Są to symptomy Cyfrowego Zmęczenia Wzroku, na które skarży się już co 8 młoda osoba, należąca do grupy tzw. millenialsów. Podobne kłopoty z oczami występują jednak w każdej grupie wiekowej.

Zmęczona kobieta przy biurku.

Czym jest Cyfrowe Zmęczenie Wzroku?

Aby lepiej zrozumieć czym jest to zjawisko, najlepiej jest poznać jego genezę i przyczyny jego występowania. Cyfrowe Zmęczenie Wzroku jest inaczej nazywane syndromem widzenia komputerowego. Z uwagi na powszechność występowania urządzeń elektronicznych, niemalże każdy z nas doświadczył jego objawów, niekoniecznie nawet je z nim wiążąc, a tylko poprawna diagnoza gwarantuje dobre działania prewencyjne. Do przemęczenia wzroku dochodzi na skutek przeciążenia mięśni rzęskowych oka, a to z kolei objawia się podrażnieniem oczu, suchością, zaczerwienieniem czy zwiększeniem wrażliwości na światło. Poza dyskomfortem oczu, wśród symptomów Cyfrowego Zmęczenia Wzroku są bóle głowy oraz bóle w szyi, ramionach czy plecach.

Jak przeciwdziałać Cyfrowemu Zmęczeniu Wzroku?

  • zadbaj o odpowiednią odległość oraz kąt ustawienia między monitorem a oczami,
  • średnio co 20 minut rób przerwy i spoglądaj na obiekty oddalone od Ciebie,
  • mrugaj jak najczęściej możesz,
  • stosuj krople nawilżające do oczu,
  • wykonuj ćwiczenia oczu,
  • spożywaj świeże warzywa i owoce bogate w luteinę,
  • dbaj o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy,
  • wypróbuj innowacyjną soczewkę kontaktową minimalizującą Cyfrowe Zmęczenie Wzroku – EyeLove Digital.

Byś mógł bez obaw wypróbować nowe EyeLove Digital – oferujemy Tobie rabat 20 złotych na ich pierwszy zakup. Wystarczy, że wpiszesz w koszyku kod: digital20.

Czytaj więcej o Cyfrowym Zmęczeniu Wzroku.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię