Specjalista podczas badania wzroku poinformował Cię, że masz krótkowzroczność lub dalekowzroczność? Soczewki kontaktowe sferyczne są przeznaczone właśnie do korekcji Twojej wady wzroku. Soczewki o takiej budowie należą do najpopularniejszego rodzaju soczewek kontaktowych, ponieważ krótkowzroczność i nadwzroczność to najbardziej powszechne z wad wzroku wśród ludzi na całym świecie.


Obecnie na rynku dostępne są soczewki sferyczne pozwalające na korekcję ostrości widzenia nawet od -20D do +20D. Soczewki kontaktowe z mocą ujemną korygują wadę wzroku krótkowidzów, natomiast  te z mocą dodatnią – dalekowidzów. Sferyczne soczewki kontaktowe charakteryzują się tym, że na całej powierzchni soczewki występuje identyczna moc, gdzie w jej centrum tworzony jest najlepszy obraz.


W ostatnich latach na rynku soczewek kontaktowych pojawiło się pojęcie asferyczności niektórych soczewek. Różnią się one od swoich poprzedniczek tym, że ich kształt w wewnętrznej części soczewki jest jeszcze bardziej dopasowany do ludzkiego oka, bowiem ich budowa oparta jest na kształcie elipsoidy. Specjaliści zapewniają, że widzenie przy zastosowaniu soczewek asferycznych nie zniekształca się nawet przy lekkich przesunięciach soczewki na oku. Jednymi z takich soczewek kontaktowych są produkty EyeLove Exclusive i EyeLove Comfort.

 

Zobacz też:

soczewki miesięczne

soczewki jednodniowe