PŁYNY DO PIELĘGNACJI SOCZEWEK

Płyn do soczewek jest podstawą codziennej pielęgnacji każdych szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku, takich jak soczewki dwutygodniowe czy soczewki miesięczne. Płyn pielęgnacyjny dezynfekuje, czyści, a także umożliwia bezpieczne i zdrowe przechowywanie soczewek po ich zdjęciu z oczu. Nie wiesz, jakie płyny do soczewek opłaca się wybierać? Zatem znakomicie, że trafiłeś do naszego sklepu internetowego Bezokularow.pl. Poznaj najpopularniejsze płyny do pielęgnacji soczewek, które jednocześnie są najwyżej oceniane przez ich użytkowników.

PŁYNY DO SOCZEWEK KONTAKTOWYCH – JAK DZIAŁAJĄ?

Dzięki płynowi pielęgnacyjnemu każdy użytkownik soczewek kontaktowych może cieszyć się komfortem i wygodą każdego dnia, gdyż przy każdym czyszczeniu pozbywamy się z powierzchni osadów białkowo-lipidowych. Naturalnie występujące zanieczyszczenia wpływają na wyraźne widzenie, a także na komfort. Niektóre płyny do soczewek oprócz funkcji dezynfekującej i czyszczącej posiadają również składnik nawilżający, jakim jest hialuronian sodu. Dzięki temu zarówno soczewki, jak i oczy otrzymują dodatkowe nawilżenie pozwalające wygodnie użytkować soczewki jeszcze dłużej niż normalnie. Godny polecenia płyn mający właściwości nawilżające to EyeLove Comfort PLUS, który w ofercie sklepu internetowego Bezokularow.pl występuje w trzech różnych pojemnościach – 100 ml, 360 ml i 500 ml. W innych markach płynów pielęgnacyjnych dostępne są również wersje idealne do samolotu – 60 ml.

Dzięki zróżnicowaniu pojemności poszczególnych płynów do soczewek każdy znajdzie coś dla siebie. Mniejsze płyny będą bardziej odpowiednie, gdy podróżujemy, natomiast duże płyny świetnie sprawdzą się jako zapas w domu – są bardziej ekonomicznym wyborem.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ PŁYN DO SOCZEWEK KONTAKTOWYCH?

Dobrze dopasowany płyn do soczewek ma za zadanie przede wszystkim oczyścić soczewkę z zabrudzeń i zanieczyszczeń, które przedostały się na nią w ciągu dnia. Modele miesięczne czy też dwutygodniowe, które należy nosić w trybie dziennym, trzeba codziennie pielęgnować, aby unikać ryzyka wystąpienia infekcji czy chorób oczu.

Często jednak plyn do soczewek powinny używać także osoby, wybierające całodobowe szkła. Dotyczy to przede wszystkim alergików czy też osób, które pracują lub przebywają w pomieszczeniach o dużym zanieczyszczeniu bądź pyleniu. Wtedy prawidłowo użyty płyn do szkieł kontaktowych sprawi, że Twoje oczy nie będą odczuwały dyskomfortu, pieczenia czy swędzenia.

JAKI PŁYN DO SOCZEWEK WYBRAĆ?

Bogata oferta płynów pielęgnacyjnych do czyszczenia soczewek zawiera produkty znanych i cenionych producentów takich jak Johnson&Johnson, Alcon (Ciba Vision), Bausch&Lomb. Do najpopularniejszych marek płynów do soczewek zaliczamy Renu czy Opti-Free oraz najpopularniejsze płyny w Bezokularow.pl - EyeLove  – jeśli zatem jesteś ich użytkownikiem – w naszym sklepie na pewno je znajdziesz.

Płyny do soczewek podzielone są na takie do pielęgnacji soczewek miękkich i soczewek twardych. Większość w ofercie płynów pielęgnacyjnych stanowią płyny wielofunkcyjne. Jeśli jednak jesteś alergikiem lub po prostu zależy Ci na tym, aby płyn był bez konserwantów, sprawdź płyny antyoksydacyjne takie jak EyeLove Peroxide, AOSept PLUS HydraGlyde, a także Eyeye MonoSept. Wymagają one przechowywania soczewek w płynie co najmniej 6 godzin, gdyż w swoim składzie mają roztwór nadtlenku wodoru, który dopiero po wskazanym czasie ulega neutralizacji, tworząc delikatny dla oczu roztwór soli fizjologicznej, oczyszczający Twoje soczewki. Płyny oksydacyjne perfekcyjnie dezynfekują każdy rodzaj soczewek.

Dobry płyn do soczewek to podstawa zdrowego i komfortowego użytkowania szkieł kontaktowych, aby jednak czerpać z codziennej pielęgnacji maksimum zalet - ważna jest również higiena rąk, a także otoczenia podczas zakładania i zdejmowania soczewek. Wykonujmy czyszczenie dokładnie, dbając o szczegóły. Takie połączenie to gwarancja wygody i zdrowia w soczewkach kontaktowych.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY PŁYN DO SZKIEŁ KONTAKTOWYCH?

Najważniejsze jest to, aby podczas kupowania preparatu do soczewek kierować się jego składem. Zazwyczaj zawierają one środek dezynfekujący, liczne składniki rozpuszczające osady białkowe i tłuszcze, bakteriobójcze oraz nawilżające, np. hialuronian sodu. Wysokiej jakości płyny do soczewek składają się także ze środków odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego pH. Coraz częściej możesz też znaleźć preparaty do dezynfekcji oczu bez konserwantów. Zwróć uwagę na to, który płyn do szkieł kontaktowych sprawdza się u Ciebie najlepiej, nie wywołuje alergii i prawidłowo nawilża, aby w przyszłości kupować jedynie produkty z takim samym składem.

Płyny do soczewek twardych

Przy bardziej złożonych problemach ze wzrokiem konieczne może stać się noszenie soczewek twardych. Jak pielęgnować taki rodzaj soczewek? Oczywiście powinieneś sięgnąć po specjalnie do tego przeznaczony płyn do soczewek twardych. Dzięki niemu na dłużej oczy pozostaną w dobry stanie, a Ty unikniesz ryzyka wystąpienia chorób oczu czy podrażnień.

Zastanawiasz się, jaki płyn do soczewek twardych wybrać? Koniecznie sięgnij po dedykowane preparaty, które świetnie dezynfekują i pielęgnują ten rodzaj soczewek. Dobrym wyborem będzie płyn Wöhlk Aufbewahrung 120ml lub też Wöhlk Reinigung 30 ml. Korzystna cena, znakomity skład i zapewnienie, że Twoje soczewki zostaną prawidłowo zdezynfekowane. Właśnie takie płyny do soczewek twardych warto używać na co dzień.