Płyny do pielęgnacji soczewek

Płyn do soczewek jest podstawą codziennej pielęgnacji każdych szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku, takich jak soczewki dwutygodniowe czy soczewki miesięczne. Płyn pielęgnacyjny dezynfekuje, czyści, a także umożliwia bezpieczne i zdrowe przechowywanie soczewek po ich zdjęciu z oczu.

Działanie płynów do soczewek

Dzięki płynowi pielęgnacyjnemu każdy użytkownik soczewek kontaktowych może cieszyć się komfortem i wygodą każdego dnia, gdyż przy każdym czyszczeniu pozbywamy się z powierzchni osadów białkowo-lipidowych. Naturalnie występujące zanieczyszczenia wpływają na wyraźne widzenie, a także na komfort. Niektóre płyny do soczewek oprócz funkcji dezynfekującej i czyszczącej posiadają również składnik nawilżający, jakim jest hialuronian sodu. Dzięki temu zarówno soczewki, jak i oczy otrzymują dodatkowe nawilżenie pozwalające wygodnie użytkować soczewki jeszcze dłużej niż normalnie. Godny polecenia płyn mający właściwości nawilżające to EyeLove Comfort PLUS, który w ofercie sklepu internetowego Bezokularow.pl występuje w trzech różnych pojemnościach – 100 ml, 360 ml i 500 ml. W innych markach płynów pielęgnacyjnych dostępne są również wersje idealne do samolotu – 60 ml.

Dzięki zróżnicowaniu pojemności poszczególnych płynów do soczewek, każdy znajdzie coś dla siebie. Mniejsze płyny będą bardziej odpowiednie, gdy podróżujemy, natomiast duże płyny świetnie sprawdzą się jako zapas w domu – są bardziej ekonomicznym wyborem.

Zróżnicowany asortyment płynów do czyszczenia soczewek

Bogata oferta płynów pielęgnacyjnych do czyszczenia soczewek zawiera produkty znanych i cenionych producentów takich jak Johnson&Johnson, Alcon (Ciba Vision), Bausch&Lomb. Do najpopularniejszych marek płynów do soczewek zaliczamy Renu czy Opti-Free – jeśli zatem jesteś ich użytkownikiem – w naszym sklepie na pewno je znajdziesz.

Płyny do soczewek podzielone są na takie do pielęgnacji soczewek miękkich i soczewek twardych. Większość w ofercie płynów pielęgnacyjnych stanowią płyny wielofunkcyjne. Jeśli jednak jesteś alergikiem lub po prostu zależy Tobie na tym, aby płyn był bez konserwantów sprawdź płyny antyoksydacyjne takie jak AOSept PLUS HydraGlyde, a także Eyeye MonoSept. Wymagają one przechowywania soczewek w płynie co najmniej 6 godzin, gdyż w swoim składzie mają roztwór nadtlenku wodoru, który dopiero po wskazanym czasie ulega neutralizacji tworząc delikatny dla oczu roztwór soli fizjologicznej.

Dobry płyn do soczewek to podstawa zdrowego i komfortowego użytkowania szkieł kontaktowych, aby jednak czerpać z codziennej pielęgnacji maksimum zalet - ważna jest również higiena rąk a także otoczenia podczas zakładania i zdejmowania soczewek. Wykonujmy czyszczenie dokładnie, dbając o szczegóły. Takie połączenie to gwarancja wygody i zdrowia w soczewkach kontaktowych.