Ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen 2024

Ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen 2024

Najbardziej nowoczesne soczewki kontaktowe, dzięki materiałom najnowszej generacji są wysoce tlenoprzepuszczalne, a dzięki temu dużo zdrowsze dla oczu i dłużej komfortowe. Wcześniej najczęściej wysoka transmisja tlenu była w soczewkach całodobowych. Obecnie również soczewki do noszenia w trakcie dnia mają te wskaźniki na bardzo wysokim poziomie.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęły soczewki EyeLove Supreme Long Lasting, które oprócz tego że posiadają filtr UV chroniący przed szkodliwością słońca, to dodatkowo są wyprodukowane z materiału trzeciej, najnowszej generacji, a ich współczynnik tlenoprzepuszczalności to 187 Dk/t. To najwięcej na rynku.

Tuż za soczewkami kontaktowymi EyeLove, na drugim miejscu rankingu plasują się soczewki całodobowe AIR OPTIX Night&Day z poziomem tlenoprzepuszczalności 175 Dk/t. Soczewki od producenta Alcon to jedne z najpopularniejszych soczewek służących do noszenia dzień i noc, mające rzeszę oddanych użytkowników.

Pierwszą trójkę rankingu zamykają soczewki od Bausch&Lomb – Ultra, które mają tlenoprzepuszczalność na poziomie 163 Dk/t.

POZYCJA PRODUKTY  

 

1

Ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen 2021

Soczewki EyeLove Supreme

Soczewki EyeLove Supreme Long -Lasting Dk/t: 187

Soczewki najlepiej przepuszczające tlen, które wykonane są z najnowszej generacji materiału silikonowo-hydrożelowego i nadają się dla każdego, kto nosi szkła kontaktowe przez wiele godzin w trakcie dnia. Poziom tlenoprzepuszczalności 187 Dk/t jest najwyższym wśrod soczewek kontaktowych. Dodatkowo wyposażenie produktu w filtr UV sprawia, że są to najzdrowsze soczewki dla oczu.

WYBIERAM >

 

2

Ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen 2021

Soczewki najlepiej przepuszczające tlen Air Optix

Soczewki Air Optix Night&Day 175 Dk/t

Soczewki całodobowe Air Optix Night&Day mają jeden z najwyższych współczynników tlenoprzepuszczalności pośród soczewek kontaktowych. Wysoka transmisja tlenu zapewnia lepsze zdrowie oczom, a także większy komfort.

WYBIERAM >

 

3

Ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen 2021

Soczewki Ultra

Soczewki Ultra 163 Dk/t

Nowość od Bausch&Lomb, dedykowana dla każdego, kto dużo i często wpatruje się w ekrany urządzeń elektronicznych. Dzięki najnowszej generacji materiału silikonowo-hydrożelowego oraz wysokiej tlenoprzepuszczalności na poziomie 163 Dk/t, znalazły się w trójce soczewek najlepiej przepuszczających tlen.

WYBIERAM >
4

Soczewki EyeLove Deluxe

Soczewki EyeLove Deluxe 161 Dk/t

Dwie unikalne technologie materiału, a także wysoki współczynnik przepuszczalności tlenu na poziomie 161 Dk/t sprawia, że znalazły się w zestawieniu soczewek najlepiej przepuszczających tlen. To zdrowe soczewki kontaktowe, które dzięki dodatkowej powłoce na powierzchni pozwalają na dłużej utrzymać je w czystości.

WYBIERAM >
5

soczewki biofinity

Soczewki Biofinity 160 Dk/t

Najpopularniejsze soczewki miesięczne mają również wysoki współczynnik przepuszczalności tlenu, dzięki czemu mają grono fanów, a dodatkowo są zdrowe dla oczu i komfortowe. Sprawdzona jakość i jedne z najlepiej przepuszczających tlen soczewek to gwarancja zadowolenia na lata.

WYBIERAM >
6

Soczewki EyeLove Digital

Soczewki EyeLove Digital 160 Dk/t

Nowość od popularnej marki EyeLove. Soczewki, które są jednymi z najlepiej przepuszczających tlen, są dedykowane osobom, które długo w trakcie dnia korzystają z urządzeń elektronicznych i ich oczy potrzebują odpoczynku i komfortu.

WYBIERAM >
7

Soczewki Biofinity Energys

Soczewki Biofinity Energys 160 Dk/t

Soczewki od Cooper Vision zapewniające swobodny dopływ tlenu do rogówki dzięki wysokiemu współczynnikowi jego przepuszczalności na poziomie 160 Dk/t to soczewki ze specjalną strefą łagodzącą zmęczenie oczu a wysokiej jakości materiał i technologia nawilżenia sprawiają, że są nie tylko zdrowe dla oczu, ale też komfortowe.

WYBIERAM >
8

Soczewki Acuvue Oasys

Soczewki Acuvue Oasys 147 Dk/t

Szkła kontaktowe od Johnson&Johnson, które znalazły się również wśród najlepszych soczewek dwutygodniowych dostarczają nie tylko komfort oczom i optymalny czas noszenia, ale też pozwalają na wysoką transmisję tlenu do rogówki na poziomie 147 Dk/t.

WYBIERAM >
9

Soczewki Pure Vision 2 HD

Soczewki Pure Vision 2HD 130 Dk/t

Soczewki miesięczne od Bausch&Lomb, z uwagi na to, że są również soczewkami całodobowymi zostały wykonane z materiału bardzo dobrze przepuszczającego tlen (130 Dk/t). Zostały wyposażone ponadto w optykę wysokiej rozdzielczości High Definition TM, więc redukują efekt halo, co przydaje się często kierowcom.

WYBIERAM >

 


Soczewki kontaktowe, które są najzdrowsze dla oka powinny charakteryzować się wysoką tlenoprzepuszczalnością. Dzięki temu bowiem do oka dociera jak największa ilość tlenu, tak potrzebna do prawidłowego funkcjonowania oczu oraz zdrowego wyglądu gałek ocznych. Wysoka transmisja tlenu to również lśniące, zdrowo wyglądające oczy.

Jeśli użytkujesz soczewki kontaktowe wiele godzin w ciągu dnia, to z pewnością ucieszy Ciebie ten ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen, gdyż może Tobie wskazać produkty, których użytkowanie być może powinieneś rozważyć.

Dlaczego soczewki z materiału silikonowo-hydrożelowego są lepiej tlenoprzepuszczalne? Otóż takie właściwości ma silikon i to on pozwala na swobodną transmisję do rogówki. W soczewkach hydrożelowych przenośnikiem tlenu są cząsteczki wody, więc im lepiej uwodniona soczewka hydrożelowa, tym lepiej. W soczewkach najnowszej generacji tego problemu nie ma, za całość transmisji tlenu odpowiada silikon.