Jak zacząć nosić soczewki kontaktowe?

Wiele osób zastanawia się nad rozpoczęciem swojej przygody z soczewkami kontaktowymi. Nie wiedzą natomiast od czego powinni zacząć. Dostepność soczewek kontaktowych jest duża, ale najlepsza, najzdrowsza i najbezpieczniejsza droga to wizyta u specjalisty. Sprawdź dlaczego!


 
Młoda kobieta

Rozpoczęcie użytkowania soczewek - dlaczego powinno zacząć się od specjalisty?

Specjalista zbada dokładnie Twój wzrok, sprawdzi stan zdrowia przedniego odcinka oka oraz zaaplikuje soczewki kontaktowe dobrane specjalnie dla Ciebie. Dobry specjalista zapewni także soczewki próbne, które będziesz mógł przetestować w domu, a nastepnie zaprosi Cię na kontrolę, gdzie sprawdzi czy wszystko jest w porządku z Twoimi soczewkami.

Do jakiego specjalisty warto się udać po soczewki?

Soczewki kontaktowe najlepiej zaaplikuje Ci optometrysta lub lekarz okulista, który specjalizuje się w doborze soczewek kontaktowych (warto przez zapisem na wizytę o to zapytać, a także o to czy w ramach wizyty otrzymasz soczewki próbne u lekarza, gdyż nie każdy lekarz jest w stanie je zapewnić swoim pacjentom).

Optometrysta

Jest to specjalista, który zajmuje się wadami wzroku, doborem korekcji okularowej lub soczewkami kontaktowymi. Optometrysta najlepiej dobierze Tobie korekcję na Twoją wadę wzroku.

Lekarz okulista

Jest to lekarz, który zajmuje się patologiami i chorobami oczu. Bada oczy pod kątem medycznym. Nie każdy okulista jest specjalistą w doborze korekcji wzroku.

 

JAK POWINNA WYGLĄDAĆ WIZYTA U SPECJALISTY?

1. Wywiad z pacjentem
2. Dokładnie badanie wzroku i określenie wady
3. Badanie przedniego odcinka oka
4. Dobór soczewek kontaktowych dla wady wzroku i stylu życia pacjenta
5. Przymierzanie soczewek próbnych w gabinecie pod okiem specjalisty, wręczenie materiałów pomocniczych
6. Kontrola po kilku dniach użytkowania soczewek próbnych w normalnych warunkach życia pacjenta
7. Recepta dla pacjenta

Jeżeli pierwsze soczewki Cię nie zadowalają nie krępuj sie o tym powiedzieć. Po to właśnie jest specjalista, aby Ci pomóc oraz dobrać najlepsze dla Ciebie soczewki kontaktowe. W takiej sytuacji powinien on zaproponować inne soczewki próbne i kolejną wizytę kontrolną.

Sprawdź jak kupować soczewki kontaktowe

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię