Pojemniki na soczewki – kiedy musisz je mieć?

Korzystasz z soczewek kontaktowych? W takim razie bezwzględnie musisz zadbać o prawidłową higienę soczewek. Tylko wtedy Twoje oczy będą zdrowe, a Ty dostrzeżesz zalety szkieł kontaktowych. Właśnie z tego powodu niezbędnym akcesorium jest pojemnik na soczewki, gdzie możesz je swobodnie przechowywać. Dzięki temu skutecznie ochronisz je przed zanieczyszczeniami, kurzem, bakteriami i alergenami. Dlatego duet etui na soczewki wraz z płynem czyszczącym zapewnią Ci maksymalną wygodę, odpowiedni poziom nawilżenia, a także pełne bezpieczeństwo.

Czym różnią się pudełka na soczewki?

Bardzo ważne jest to, że pojemniki na soczewki są wykonane z odpowiednio dopasowanych i bezpiecznych materiałów. Dokładnie tym wyróżnia się każdy pojemnik, zakupiony w salonie optycznym, aptece czy w drogerii. Jednocześnie do wyboru masz naprawdę wiele różnych modeli, wyróżniających się kształtem bądź kolorem. Szczególnie popularne są warianty kompaktowe, ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca, a do tego często są wyposażone w pesetę lub w lusterko.

Szukasz czegoś wyjątkowego? Zatem zdecyduj się na pojemniki na soczewki w zabawnych kształtach, przypominających zwierzęta. Ich przyjazny wygląd jest odpowiedni nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych czy nastolatków. Ważne jest tylko to, żebyś wkładał soczewki do prawidłowych otworów. Szczególnie jest to ważne, gdy masz różne wady wzroku na obu oczach. W takim przypadku zawsze umieszczaj prawą soczewkę w przegródce oznaczoną literą R, a lewą soczewkę tam, gdzie jest napisane L. To znacznie przyspieszy aplikację i będziesz zawsze miał odpowiednie szkło kontaktowe na właściwym oku. Sam widzisz, jak przydatne i intuicyjne są etui na soczewki – bez względu na rodzaj, kolor czy kształt.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pojemnik na soczewki?

Łatwość czyszczenia

Do zachowania prawidłowej higieny soczewek konieczne jest to, żebyś korzystał z odpowiedniego płynu czyszczącego. Dzięki temu zadbasz o wysoki poziom czystości pudełka na soczewki. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń z jego powierzchni, co pozytywnie wpłynie na korzystanie ze szkieł i stanie się to bardziej bezpieczne. Dlatego kluczowe jest to, żebyś wybierając opakowanie na soczewki, zwrócił uwagę na to, czy można łatwo wyczyścić pudełko. Po prostu sprawdź, czy jego kształt nie utrudnia tego zadania i, czy w każdy zakamarek będzie mógł się przedostać się płyn do soczewek.

Materiał wykonania

Na pewno chcesz, żeby pudełko na soczewki służyło Ci przez dłuższy czas. Dlatego w trakcie dokonywania wyboru, koniecznie postaw na wytrzymały materiał. Doskonale sprawdzą się klasyczne pojemniki wykonane z tworzywa.

Część pojemników na soczewki posiada również dodatkowe właściwości antyseptyczne. Dzieje się to dzięki temu, że wewnętrzną stronę pudełka antyseptycznego powleka warstwa zawierająca jony srebra z właściwościami antybakteryjnymi. To sprawia, że Twoje soczewki kontaktowe otrzymują podwójną ochronę przed zanieczyszczeniami - płyn do soczewek, który zdezynfekuje szkła, a także jony srebra chroniące przed rozwojem bakterii.

Jeszcze inne elementy zawierają pojemniki na soczewki współgrające z płynem oksydacyjnym, wymagającym 6-godzinnej neutralizacji. Są one wyposażone w dwie komory na soczewki kontaktowe w formie koszyczków, a także platynowy dysk katalizatora, który podczas procesu czyszczenia neutralizuje nadtlenek wodoru przekształcając go w roztwór soli fizjologicznej.

Bezproblemowa aplikacja soczewek

Pudełko na soczewki musi być przede wszystkim funkcjonalne. Dlatego jeszcze przed zakupem zwróć uwagę na to, czy jego kształt i wielkość umożliwiają Ci natychmiastową aplikację szkieł. Wtedy zyskasz pewność, że z łatwością je ubierzesz nawet na wakacjach, pod namiotem czy po prostu w trudnych warunkach. Natomiast jeśli nie masz jeszcze dostatecznej wprawy, to po prostu zdecyduj się na etui na soczewki z lusterkiem, a wtedy aplikacja szkieł stanie się banalnie prosta i szybka.

Każdy użytkownik soczewek kontaktowych wie, że warto zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwią korzystanie z soczewek kontaktowych.

Co warto mieć oprócz pojemnika na soczewki?

Kiedy jesteś użytkownikiem soczewek kontaktowych, warto przykładać jeszcze większą rolę do ochrony oczu i zadbać o dodatkowe aspekty związane z narządem wzroku. W naszej ofercie znajdziesz m.in. płatki ogórkowe przynoszące ulgę zmęczonym oczom, czy suplementy diety z luteiną. W tej sekcji znajdziesz też akcesoria do soczewek twardych, takie jak pęsetki czy przyssawki, ułatwiające aplikację.

Eyeye płatki ogórkowe na oczy

Płatki z ekstraktem ze świeżego ogórka, zawierają również witaminy, m.in. cenną prowitaminę B5. Płatki mają bardzo naturalny skład, oparty głównie na wyciągu z ziół. Płatki Eyeye zapewniają ulgę zmęczonym oczom. Produkt rewelacyjnie sprawdzi się w walce z opuchlizną oczu oraz rozjaśni cienie pod oczami.

Wöhlk Enzym 10 tabletek

Środek w formie tabletek przeznaczony do pielęgnacji miękkich oraz gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych. Wöhlk Enzym czyści soczewki z osadów białkowych i drobnoustrojów, które osadzają się na powierzchni soczewki w trakcie jej użytkowania.

Przyssawka do soczewek twardych

Przyssawka przeznaczona jest do twardych soczewek kontaktowych. Jest bardzo łatwa w obsłudze – wystarczy przyssać soczewkę stroną w kształcie dysku. 

Pęseta do soczewek twardych

Pęseta zakończona jest silikonowymi końcówkami, jest bardzo przydatna w trakcie pielęgnacji twardych soczewek kontaktowych, zwłaszcza czyszczenia i odbiałczania.

Kosmetyczka - zestaw podróżny

Kosmetyczka podróżna, to dobre rozwiązanie dla użytkowników soczewek kontaktowych, którzy kochają podróże.

Zestaw zawiera: pojemnik na soczewki kontaktowe, dwie buteleczki na płyn do pielęgnacji soczewek, plastikową pęsetę oraz praktyczne lusterko.

Kosmetyczka sprawdzi się w trakcie krótkich podróży, zajmuje mało miejsca, a jednocześnie pozwala przechowywać soczewki w sterylnych warunkach.

EYEYE 3-N-Zym tabletki odbiałczające - 10 tabletek

Tabletki przeznaczone do odbiałczania soczewek kontaktowych (miękkich i twardych). EYEYE 3-N-Zym świetnie radzi sobie z usuwaniem tłuszczy, glikoprotein, a także osadów białkowych nagromadzonych na soczewce.

Tabletki skutecznie przedłużają okres komfortowego korzystania z soczewek kontaktowych.

Suplement diety z luteiną Superoptic

Produkt, który wspomoże Twój wzrok i wydłuży dobre widzenie. Luteina oraz zeaksantyna, które naturalnie występują w plamce żółtej, uzupełnią ewentualne ich braki, byś dłużej doświadczał wyrażnego widzenia.