Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Soczewki kwartalne

Krótkowidze lub dalekowidze potrzebują pomocy okularów by uzyskać perfekcyjną ostrość widzenia. Pomimo niezaprzeczalnej użyteczności okularów, ich noszenie może być prawdziwą udręką. Są ludzie, dla których okulary są wyraźną przeszkodą do wyrażania swojej osobowości poprzez ubiór i prezentację.

Wyżej wymienione sytuacje doprowadziły do stworzenia soczewek kontaktowych. Osoby z wadami wzroku mają teraz szansę na to, by wyglądać fantastycznie. Jednakże, nadal muszą się zdecydować, czy chcą codziennie zmieniać soczewki czy zdecydować się na soczewki kontaktowe kwartalne. Jeżeli jesteś jedną z takich osób, przeczytaj ten artykuł do końca. Może on Ci pomóc zdecydować, czego naprawdę potrzebujesz.

Zrozumieć soczewki kontaktowe

Szkła kontaktowe kwartalne są nazywane soczewkami dłuższej użyteczności. Dzieje się tak dlatego, że są one zaprojektowane po to, by przetrwać więcej niż zwykłe soczewki, które muszą być wymieniane codziennie, raz w tygodniu czy dwa razy w miesiącu.

 

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na soczewki kwartalne czy na soczewki ciągłego użytkowania, nadal musisz wiedzieć czy w ogóle możesz je nosić. Jest kilka powodów, dla których ludzie nie mogą nosić soczewek kontaktowych.

Podejmowanie decyzji na temat soczewek kwartalnych

Szkła kontaktowe kwartalne mogą być noszone przez 90 dni. Jednakże, nadal musisz je na noc zdejmować. Soczewki ciągłego użytkowania także wytrzymują 90 dni. Prawdziwą różnicą jest to, że ich nie trzeba zdejmować na noc – można w nich spać.

 

Nie można jednak tak po prostu zmienić soczewek na soczewki ciągłego użytkowania. Najpierw należy skonsultować się z optometrystą, bądź okulistą – istnieją ludzie, którzy mają bardzo wrażliwe oczy i noszenie takich soczewek może być dla nich niebezpieczne. Z reguły są to te osoby, którym przeszkadza ocieranie się soczewki kontaktowej o powierzchnię oka. Pacjenci z zespołem suchego oka również nie powinni nosić takich szkieł kontaktowych.

 

Gdy cierpi się na któryś z powyżej wymienionych syndromów, okulista z reguły sugeruje soczewki kontaktowe innego typu. To pozwala ustalić, jaki typ soczewek jest najbardziej wygodny dla danego pacjenta.

 

Jeżeli zdecydujesz się czy to na soczewki kwartalne czy na soczewki ciągłego użytkowania, nadal musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach. Oczy są najbardziej wrażliwą częścią naszego ciała, więc musimy prawidłowo o nie dbać. Nie należy robić niczego, co mogłoby podrażnić oczy podczas noszenia soczewek kontaktowych. Przede wszystkim jednak, zawsze należy słuchać okulisty i postępować zgodnie z jego wskazówkami, jeżeli chodzi o noszenie i pielęgnację soczewek kontaktowych.

Dodaj opinię o produkcie
* pola wymagane

Dziękujemy za komentarz,
został on przekazany do moderacji!