banner krople nawilżające rabat 50%

Soczewki jednodniowe

Jeżeli nie chcesz więcej nosić okularów, zaczniesz szukać odpowiedniej pary soczewek – czy to jednodniowych czy też takich wielokrotnego użytku. Znalezienie właściwej pary szkieł kontaktowych to pierwsza rzecz, jaką zrobisz chcąc pozbyć się okularów korekcyjnych. Rozległy wachlarz możliwości sprawia, że dla wielu zdecydowanie czy wybrać soczewki jednodniowe czy miesięczne jest bardzo trudne. Jednak rozpatrzenie wielu ewentualności jest czymś, co powinniśmy zrobić. Zamiast podejmować decyzje na podstawie impulsu, lepiej uważnie przyjrzeć się wszystkim ofertom i wybrać najlepszą. Soczewki jednodniowe mogą się okazać jednym z najlepszych rozwiązań dla wielu osób, między innymi z uwagi na wygodę. Aby dokonać jednak świadomego wyboru co do noszonych soczewek kontaktowych warto dowiedzieć się na ich temat jak najwięcej.

Co to soczewki jednodniowe?

Dla osób z wadami wzroku, alternatywą do okularów korekcyjnych są soczewki kontaktowe, które z uwagi na rosnącą popularność są dostępne w wielu wariantach. Osoba zainteresowana korygowaniem wady w taki sposób mogą zdecydować jaką markę soczewek chcą nosić,  jakiego materiału wykonane będą szkła kontaktowe, a także przez jaki okres czasu chcemy mieć na oczach jedną parę soczewek. Jeśli nie chcesz poświęcać im dużo czasu lub pragniesz nosić je tylko od czasu do czasu – soczewki jednodniowe mogą być dobrym pomysłem.

Jedna para soczewek może być bowiem noszona tylko przez jeden dzień, zatem codziennie na oczach masz sterylnie czystą soczewkę, a przed pójściem spać ściągasz i wyrzucasz do kosza. Nic więcej nie musisz z nimi robić, dlatego jest to takie proste. Jeśli zastanawiasz się ile sztuk soczewek znajduje się z w jednym opakowaniu, to już spieszymy z odpowiedzią. Soczewki jednodniowe pakowane są po 30, 90 i 180 sztuk. Jeśli masz jedną wadę na obu oczach takie opakowania starczą Tobie odpowiednio na 15, 45 i 90 dni noszenia.

Rodzaje soczewek jednodniowych

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, warto udać się w pierwszej kolejności do okulisty bądź optometrysty, który określi wadę wzroku i sprawdzi, czy nie masz żadnych przeciwwskazań do noszenia szkieł kontaktowych. W trakcie badania być może zostanie zadanie pytanie o preferowany tryb noszenia soczewek, który będzie najbardziej dopasowany do Twojego stylu życia. W zależności od wady wzroku możesz otrzymać informację, że potrzebujesz soczewek jednodniowych torycznych, które korygują astygmatyzm. Jeśli jesteś w wieku powyżej 40 lat, możesz otrzymać rekomendacje wypróbowania soczewek progresywnych. Najprościej jest wtedy, gdy masz tylko krótkowzroczność lub dalekowzroczność – wtedy też masz największy wybór soczewek. Soczewki jednodniowe dzielą się też na szereg różnych marek, a także na takie wykonane z materiału hydrożelowego lub silikonowo-hydrożelowego.

Soczewki jednodniowe toryczne

Astygmatyzm to tuż po krótkowzroczności i dalekowzroczności najpopularniejsza wada wśród Polaków,  nie mogło zatem na rynku szkieł kontaktowych zabraknąć soczewek jednodniowych torycznych. Jeśli cenisz wygodę i chcesz cieszyć się dobrym widzeniem – znajdziesz coś dla siebie.

Soczewki jednodniowe sferyczne

Najbardziej powszechnymi wadami wzroku są krótkowzroczność i nadwzroczność – masz „minusy” lub „plusy”? Szukaj wśród soczewek jednodniowych sferycznych. Tutaj znajdziesz najlepsze dla siebie.

Soczewki jednodniowe progresywne

Najmniej popularne są soczewki jednodniowe dla prezbiopów, czyli osób po 40. roku życia, które do widzenia z bliskiej odległości potrzebują korekcji lub korzystają z tzw. „okularów do czytania”, ale szukają wygodniejszej formy korygowania swojej wady wzroku.

Najpopularniejsze marki soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe to tuż po soczewkach miesięcznych czy dwutygodniowych, najpopularniejsze na rynku. Z uwagi na to, że zyskują na popularności, użytkownik ma duży wybór jeśli chodzi o markę. Zobacz ranking soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe EyeLove

Jedne z najpopularniejszych soczewek jednodniowych w sklepie Bezokularow.pl to niezaprzeczalnie EyeLove. Do wyboru masz soczewki sferyczne silikonowo-hydrożelowe EyeLove Exclusive 1-Day, hydrożelowe EyeLove Basic 1-Day polecane szczególnie osobom, które poszukują ekonomicznych produktów. Dla tych, którzy poszukują optymalnego komfortu i sprawdzonych rozwiązań dedykowane są soczewki EyeLove Comfort 1-Day. Jeśli masz astygmatyzm wypróbuj EyeLove Exclusive 1-Day Toric. Pokochało je wielu naszych klientów, więc Ty też masz taką szansę, a jeśli nie przypadną Tobie do gustu, możesz skorzystać z gwarancji satysfakcji EyeLove.

Soczewki jednodniowe ACUVUE

ACUVUE to z marka, która przede wszystkim znana jest ze swoich dwutygodniowych soczewek, jednakże marka ma w portfolio sporo soczewek jednodniowych uwielbianych przez klientów w całej Polsce. ACUVUE 1-Day TruEye, ACUVUE 1-Day MOIST, czy najnowsze ACUVUE OASYS 1-Day with HydraLuxe znalazły sporo wiernych fanów, którzy cenią markę za jakość i wygodę.

Soczewki jednodniowe Dailies

Dailies to marka soczewek jednodniowych od producenta Alcon (dawniej Ciba Vision). Klientom proponują szkła kontaktowe starszej generacji Dailies AquaComfort PLUS oraz najnowsze - Dailies Total 1.

Soczewki jednodniowe MyDay

Najpopularniejsze jednodniowe soczewki kontaktowe od producenta Cooper Vision to niezaprzeczalnie MyDay. Silikonowo-hydrożelowe, zdrowe soczewki wyprodukowane w technologii Aquaform™, która wykorzystuje materiał z właściwościami przyciągania i wiązania cząsteczek wody na powierzchni soczewki. To sprawia, że soczewka zachowuje swoje nawilżenie nawet przy rzadszym mruganiu.

Korzyści z używania soczewek jednodniowych

Dla kogoś, kto nie jest jeszcze zdecydowany, czy chce używać soczewek, wybór szkieł kontaktowych jednodniowych jest najbardziej naturalnym. Pozwalają na szybkie wypróbowanie, czy soczewki to coś co będzie się sprawdzać i na oszczędzenie pieniędzy, które wydalibyśmy na innego rodzaju soczewki kontaktowe.

Szkła kontaktowe jednodniowe to także inne korzyści. Po używaniu należy je po prostu wyrzucić – nie trzeba się martwić o ich przechowywanie czy pielęgnację.

Dla kogo soczewki jednodniowe?

Wielu ludzi wybiera soczewki jednodniowe dlatego, że są one o wiele bardziej wygodne niż te wielodniowe. Nigdy też nie pojawia się problem tego, co zrobić z drugą soczewką, jeżeli jedna została uszkodzona czy zgubiona. Dlaczego soczewki kontaktowe jednodniowe są wygodne? Przede wszystkim, są opłacalne. Ponadto, są łatwe w użytkowaniu i wymagają praktycznie zerowej troski.

Jeżeli rozważasz używanie soczewek kontaktowych zamiast okularów, powinieneś porozmawiać o tym ze swoim okulistą, który pomoże w wyborze odpowiedniego rodzaju szkieł. Jego pomoc będzie nieoceniona, gdyż rynek soczewek kontaktowych jest bardzo bogaty.

Soczewki jednodniowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego, jednak szczególnie pożądane przez podróżników, sportowców, pływaków, a także osoby, które noszą soczewki przemiennie z okularami korekcyjnymi. Taki tryb noszenia docenią też wszyscy ceniący szybkość i wygodę z uwagi na brak wymaganej pielęgnacji soczewek jednodniowych.

Oryginalne soczewki jednodniowe

Wszystkie soczewki kontaktowe dostępne do kupienia w Bezokularow.pl są oryginalne i bezpieczne. Pochodzą ze sprawdzonych źródeł, dlatego służą użytkownikom w najlepszy, możliwy sposób.

Soczewki jednodniowe a cena

Gdy ktoś jest zainteresowany soczewkami jednodniowymi, często pojawia się pytanie o ich cenę. Istnieje przekonanie, że jeśli wiążą się one z taką wygodą to muszą kosztować fortunę. Nic bardziej mylnego. Dzięki temu, że rynek soczewek kontaktowych jest coraz bogatszy w nowe produkty, w ofercie pojawiają się dobre jakościowo produkty w przystępnej cenie. Takie soczewki jednodniowe ma w portfolio marka EyeLove. Możesz wybrać spośród wielu różnych opcji noszenia czy materiałów wykonania.