banner krople nawilżające rabat 50%

Soczewki dwutygodniowe

Jeżeli masz specyficzne potrzeby, czy niechętnie używasz dziennych soczewek jednorazowych albo miesięcznych szkieł kontaktowych, to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą soczewki dwutygodniowe. Takie soczewki są dostępne prosto od producenta szkieł kontaktowych i zaprojektowane w sposób, by sprostać rozmaitym wymaganiom użytkowników. Przed ich użyciem należy jednak rozważyć kilka bardzo istotnych kwestii, które pozwolą w sposób prawidłowy, bezpieczny i higieniczny, korzystać z dwutygodniowych soczewek kontaktowych.

Dla kogo soczewki dwutygodniowe?

Choć dwutygodniowe soczewki kontaktowe może nosić każdy, początkowo były tworzone głównie z myślą o osobach mających astygmatyzm oraz mających inne, rzadziej spotykane wady wzroku. Wszystko z uwagi na ich niewątpliwą zaletę, jaką jest wydłużony okres użytkowania (dzień i noc przez cały tydzień). Wiele osób właśnie z powodu możliwości noszenia soczewek dwutygodniowych w trybie przedłużonym, decydowała się na ich zakup. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, uważających ściąganie soczewek kontaktowych na noc za uciążliwe.

Dwutygodniowe soczewki są wyjątkowo dobrą opcją również dla osób, które bez szkieł kontaktowych nie są w stanie normalnie funkcjonować i chcą zachować pełen komfort i wygodę widzenia zarówno podczas pójścia spać, jak i po przespanej nocy. Wydłużony okres używania soczewek dwutygodniowych nie zwalnia z konieczności ich odpowiedniej pielęgnacji. Mimo wszystko musimy wykazać się odpowiednią dbałością o szkła kontaktowe w celu zachowania zdrowia i higieny oczu. Konieczne jest usuwanie białkowych drobinek, czyli osadów białkowo-lipidowych, które regularnie osadzają się na soczewkach podczas ich użytkowania.

Obecnie, dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na pielęgnację soczewek, w tym również dla astygmatyków są soczewki jednodniowe. Takie szkła kontaktowe wyrzuca się codziennie po zużyciu, a rano wyciąga ze sterylnego blistra.

Czas noszenia soczewek dwutygodniowych

Soczewki dwutygodniowe jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do noszenia przez dwa tygodnie w trybie dziennym, co oznacza, że na noc muszą być zdejmowane. ACUVUE OASYS pozwalają jednak na użytkowanie jednej pary w sposób ciągły – całodobowy przez tydzień.

Rodzaje soczewek dwutygodniowych

W naszej ofercie posiadamy soczewki dwutygodniowe marki ACUVUE, czyli bardzo popularne soczewki Acuvue Oasys, Acuvue Oasys for Astigmatism dedykowane tym, którzy potrzebują korekcji astygmatyzmu, oraz nowoczesna wersja soczewek dwutygodniowych Acuvue Oasys with Transitions, które są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy mają kłopot z ostrym światłem słonecznym i oświetleniem. Soczewki te sprawiają, że ostre, jasne światło już nie doskwiera. Powyższe opcje to soczewki nowej generacji wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Soczewki dwutygodniowe wykonane z materiału hydrożelowego, to soczewki Acuvue 2. Jest więc duży wybór soczewek dwutygodniowych w ofercie sklepu bezokularow.pl.

Soczewki dwutygodniowe sferyczne

Największą popularnością wśród użytkowników w Polsce cieszą się soczewki dwutygodniowe sferyczne, czyli takie, które w sposób prawidłowy korygują krótkowzroczność i nadwzroczność. To najbardziej powszechne wady wzroku, dlatego też wybór takich soczewek jest największy. Jeśli już od dłuższego czasu korzystasz z takiej metody korekcji wzroku to z pewnością słyszałeś o produkcie cieszącym się największym zainteresowaniem – to ACUVUE OASYS. Silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe z filtrem UV i technologią Hydraclear™ przez lata zdobyły rzeszę wiernych fanów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Najnowszymi soczewkami dwutygodniowymi sferycznymi w sklepie Bezokularow.pl są EyeLove Basic bi-weekly. Ta niewątpliwa nowość w portfolio EyeLove coraz częściej wybierana jest przez klientów, ze względu na atrakcyjną cenę i optymalną jakość. Zdecydowanie polecane dla osób noszących soczewki hydrożelowe, które cenią ekonomiczne rozwiązania.

Soczewki dwutygodniowe toryczne

Soczewki dwutygodniowe występują również w wersji torycznej, dla osób, u których stwierdzono astygmatyzm. Najpopularniejszym produktem na rynku jest ACUVUE OASYS for Astigmatism. Występują one w wersji 6-sztukowej, wyposażone są też w filtr UV chroniący przed promieniowaniem UV. Szukasz soczewek dwutygodniowych torycznych? Wypróbuj te.

Soczewki dwutygodniowe ACUVUE OASYS

Najpopularniejsze soczewki dwutygodniowe to Acuvue Oasys produkowane przez Johnson&Johnson. Są wyprodukowane z materiału silikonowo-hydrożelowego i wyposażone w filtr UV chroniący przed promieniami słonecznymi. Dostępne w opakowaniu 3, 6, 12 i 24-sztukowym.

Oryginalne soczewki dwutygodniowe

Wszystkie soczewki kontaktowe dostępne w sklepie Bezokularow.pl są oryginalne i pochodzą ze sprawdzonego źródła. Dzięki temu masz pewność, że produkt jest bezpieczny a soczewki dwutygodniowe zapewnią Tobie zdrowe i ostre widzenie w najważniejszych momentach dnia.

Soczewki dwutygodniowe – cena

Ceny soczewek dwutygodniowych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, więc należą do jednych z najbardziej przystępnych pod względem kosztów. Cena zależy też od materiału z jakiego są wykonane oraz marki soczewek.