Jeżeli masz specyficzne potrzeby lub niechętnie używasz dziennych soczewek jednorazowych lub miesięcznych szkieł kontaktowych, to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie bedą soczewki dwutygodniowe. Takie soczewki są dostępne u producenta szkieł kontaktowych i zaprojektowane w sposób, by sprostać rozmaitym wymaganiom użytkowników. Przed ich użyciem należy jednak rozważyć kilka bardzo istotnych kwestii, które pozwolą w sposób prawidłowy, bezpieczny i higieniczny, korzystać z dwutygodniowych soczewek kontaktowych.

 

Choć dwutygodniowe soczewki kontaktowe może nosić każdy, początkowo były tworzone głównie z myślą o osobach cierpiących na astygmatyzm oraz mających inne, rzadziej spotykane wady wzroku. Wszystko z uwagi na ich niewątpliwą zaletę, jaką jest wydłużony okres użytkowania (dzień i noc przez cały tydzień).

Wiele osób właśnie z powodu możliwości noszenia soczewek dwutygodniowych w trybie przedłużonym, decydowała się na ich zakup.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, uważających ściąganie soczewek kontaktowych na noc za uciążliwe.

 

Dwutygodniowe soczewki są wyjątkowo dobrą opcją również dla osób, które bez szkieł kontaktowych nie są w stanie normalnie funkcjonować i chcą zachować pełen komfort i wygodę widzenia zarówno podczas pójścia spać, jak i po przespanej nocy. Wydłużony okres używania soczewek dwutygodniowych nie zwalnia z konieczności ich odpowiedniej pielęgnacji. Mimo wszystko musimy wykazać się odpowiednią dbałością o szkła kontaktowe w celu zachowania zdrowia i higieny oczu. Konieczne jest usuwanie białkowych drobinek, czyli osadów białkowo-lipidowych, które regularnie osadzają się na soczewkach podczas ich użytkowania.

 

Obecnie, dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na pielęgnację soczewek, w tym również dla astygmatyków są soczewki jednodniowe. Takie szkła kontaktowe wyrzuca się codziennie po zużyciu, a rano wyciąga ze sterylnego blistra.