Soczewki kontaktowe całodobowe

Wybór soczewek kontaktowych jest obecnie bardzo duży – dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie, dopasowując je do swojego trybu życia. Na rynku dostępne są m.in. soczewki jednodniowe, z których każda soczewka jest jednorazowa – pod koniec dnia wyrzucamy zużytą do kosza. Znajdziesz też miesięczne szkła kontaktowe do noszenia dziennego oraz soczewki miesięczne całodobowe. Są one przeznaczone do noszenia na oczach zarówno w dzień jak i w nocy bez ich codziennej pielęgnacji.

Czym są soczewki całodobowe?

Jeśli chcesz cieszyć się wyraźnym widzeniem w każdej sekundzie dnia czy nocy – soczewki całodobowe są dla Ciebie. Dobrze sprawdzą się również dla osób, którym zdarza się zapomnieć o zdjęciu soczewek na noc lub po prostu nie chcą sobie tym zaprzątać głowy. Bardzo często takie soczewki dostępne są do noszenia w trybie miesięcznym, więc przez 30 dni i nocy możesz nosić je bez żadnych obaw. W zasadzie soczewki całodobowe nie wymagają pielęgnacji, gdyż możemy zdjąć je z oczu dopiero po miesiącu noszenia, ale większość specjalistów zaleca choćby cotygodniowe czyszczenie i dezynfekowanie soczewek całodobowych, dla lepszego komfortu i zdrowia. Soczewki miesięczne dzień i noc to niewątpliwie wygoda, ale warto od czasu do czasu zadbać o ich higienę troszkę bardziej.

Dla kogo soczewki całodobowe?

Soczewki całodobowe dostępne są nie tylko dla osób z krótkowzrocznością czy nadwzrocznością. Z szerokiego asortymentu szkieł całodobowych coś dla siebie wybiorą również osoby z prezbiopią, jak i astygmatyzmem.

Jeśli więc lubisz zasypiać i budzić się widząc wszystko wyraźnie, sprawdź koniecznie jak poczujesz się nosząc soczewki miesięczne dzień i noc Ponadto nie lubisz nosić okularów, albo Twoja wada wzroku jest dość duża i po zdjęciu szkieł kontaktowych nie czujesz się komfortowo – soczewki miesięczne całodobowe mogą być dla Ciebie dobrą opcją.

Soczewki noszone dzień i noc są często preferowane przez osoby pracujące zmianowo, a także przez 10-12 godzin dziennie, jak na przykład lekarze lub pielęgniarki. Soczewki całodobowe to również powszechny wybór wśród młodych rodziców, którzy często wstają w nocy do swoich pociech i ważne jest dla nich ostre widzenie w każdej sekundzie.

Rodzaje soczewek całodobowych

Oferta soczewek całodobowych jest wystarczająco bogata, by każdy kto wykazuje zainteresowanie takim trybem noszenia szkieł kontaktowych, znalazł dla siebie idealny produkt. Jest kilka znanych i cenionych marek, wśród których prym niewątpliwie wiodą Biofinity, a także AIR OPTIX Night&Day. Popularne są jednak także Pure Vision i nowsza ich wersja Pure Vision 2HD oraz Biofinity Energys. Wszystkie te soczewki całodobowe pochodzą od cieszących się zaufaniem producentów takich jak Cooper Vision, Alcon czy Bausch&Lomb. Wymienione soczewki przeznaczone są dla osób z prostymi wadami wzroku jak krótkowzroczność i dalekowzroczność, jednakże jeśli masz astygmatyzm również znajdziesz dla siebie soczewki całodobowe toryczne: Biofinity Toric, Pure Vision Toric, czy Pure Vision 2HD for Astigmatism. Dla osób potrzebujących soczewek progresywnych również znajdą się soczewki całodobowe progresywne – szukaj pod nazwami Biofinity Multifocal czy Pure Vision Multifocal.

Dla zachowania większej higieny i świeżości soczewek specjaliści zalecają od czasu do czasu czyszczenie soczewek kontaktowych w płynie pielęgnacyjnym – nie jest to jednak wymagane przy tego typu korekcji.

Soczewki całodobowe miesięczne do ekranów – EyeLove Digital

Zupełna nowość wśród soczewek całodobowych, nie dość, że przeznaczona do noszenia dzień i noc, to jeszcze minimalizuje Cyfrowe Zmęczenie Wzroku – dzięki temu nasze oczy mniej męczą się podczas korzystania z urządzeń elektronicznych, nawet gdy długimi godzinami wpatrujemy się w ekrany LCD.

Oryginalne soczewki całodobowe

Soczewki całodobowe dostępne w sklepie Bezokularow.pl są oryginalne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł, dlatego polecane są jako bezpieczne produkty dla każdego kto ich potrzebuje.