Ranking soczewek torycznych 2024

Najlepsze soczewki toryczne 2024

Soczewki toryczne służące do korekcji astygmatyzmu powinny pomagać widzieć wyraźnie, a dodatkowo być komfortowe dla oczu w każdym momencie. Najlepsze soczewki toryczne mają te wszystkie cechy, dzięki czemu są stale wybierane przez użytkowników szkieł kontaktowych.

Na pierwszym miejscu najpopularniejszych soczewek torycznych znalazły się soczewki Biofinity Toric od Cooper Vision. Są one przeznaczone dla osób z astygmatyzmem i można nosić je z powodzeniem całodobowo zapominając całkowicie o tym, że ma się jakąkolwiek wadę wzroku. Innowacyjne technologie łączące naturalną zwilżalność soczewki z oddychającym materiałem wykonania, sprawiają, że grono ich użytkowników nie maleje.

Drugie miejsce zajęły soczewki toryczne EyeLove PRO Toric, które korygują astygmatyzm i do tego są niesamowicie komfortowe. Wykonane zostały z materiału silikonowo-hydrożelowego o wysokim uwodnieniu, a filtr UV sprawia, że wnętrze oka jest doskonale chronione przed słońcem.

Na ostatnim, trzecim miejscu podium uplasowały się soczewki toryczne dwutygodniowe od Johnson&Johnson Acuvue Oasys for Astigmatism. Lubiane za optymalny komfort jakiego dostarczają, a ponadto 2-tygodniowy tryb noszenia, który może też zamienić się w tygodniowy, całodobowy pozwala na elastyczność użytkowania. Technologia HydraClear pomaga natomiast utrzymać soczewki na dłużej w nawilżeniu, a przez to większym komforcie.

 

POZYCJA PRODUKTY  

1

Ranking soczewek torycznych 2021

Soczewki toryczne Biofinity Toric

Biofinity Toric

Najpopularniejsze soczewki toryczne to niezaprzeczalnie Biofinity Toric, które królują w naszym zestawieniu. Pierwsze miejsce zawdzięczają dobrym parametrom soczewek oraz innowacyjnym technologiom materiału, które łączą w sobie tlenoprzepuszczalny materiał z nawilżeniem. Gwarantuje to wysoki komfort przez cały czas noszenia, tak niezbędny szczególnie podczas noszenia soczewek torycznych całodobowych takich jak Biofinity Toric.

WYBIERAM >

 

2Ranking soczewek torycznych 2021

Soczewki toryczne EyeLove Exclusive PRO Toric

EyeLove Exclusive PRO Toric

Te soczewki toryczne były długo wyczekiwane przez osoby, które mają dwie różne wady wzroku na oczach i spróbowały już wersji sferycznej tych soczewek. EyeLove Exclusive PRO Toric są wykonane z wysokiej jakości nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego o dużym uwodnieniu. Wyposażone zostały również w filtr UV klasy 1 chroniący oczy przed słońcem.

WYBIERAM >

 

3Ranking soczewek torycznych

Soczewki toryczne Acuvue Oasys

ACUVUE OASYS 2-week for Astigmatism

Te soczewki dwutygodniowe od firmy Johnson&Johnson mają sporą rzeszę wiernych użytkowników już od wielu lat. Wszystko to dzięki optymalnemu komfortowi, jaki zapewniają oraz trybowi noszenia, który pozwala na zmniejszenie ilości osadów gromadzących się na powierzchni. 2-tygodniowy tryb noszenia to gwarancja większej higieny użytkowania soczewki i lepszego komfortu.

WYBIERAM >
4

Soczewki toryczne 1-Day Acuvue Moist

1-Day ACUVUE Moist for Astigmatism

Jednodniowe soczewki toryczne od Johnson&Johnson z materiału hydrożelowego wyprodukowane w technologii nawilżenia Lacreon. Pozwala ona na dłuższe utrzymanie wilgotności soczewki, trwające nawet przez cały dzień. W soczewkach torycznych zastosowano system przyspieszonej stabilizacji (Accelerated Stabilisation Design - ASD), dzięki czemu obraz jest ostrzejszy, nawet przy zmiennych warunkach otoczenia. Soczewki wyposażone są również w filtr UV.

WYBIERAM >
5

Soczewki toryczne Dailies AquaComfort PLUS Toric

Dailies AquaComfort PLUS Toric

Soczewki toryczne przeznaczone do noszenia jednodniowego dla osób z astygmatyzmem. Pozwalają na dobre widzenie przez cały dzień, a nawilżenie aktywowane z każdym mrugnięciem sprawia, że zapewniają maksymalny komfort. Jednorazowy tryb noszenia sprawia, że użytkownicy nie muszą martwić się ich czyszczeniem z gromadzących się na powierzchni osadów czy zanieczyszczeń, a przez to oszczędzają czas.

WYBIERAM >
6

Soczewki toryczne Air Optix for Astigmatism

Air Optix Aqua for Astigmatism

Miesięczne soczewki toryczne od Alcona, mają grono wiernych użytkowników, dla których ten produkt sprawdził się przez lata w wielu różnych sytuacjach, gwarantując dobrą korekcję wzroku i komfort noszenia. Lubiane również za opcję noszenia w trybie przedłużonym (całodobowym) przez okres tygodnia.

WYBIERAM >
7

Soczewki toryczne Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism

Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism

Ulepszona, bardziej nawilżona wersja soczewek Air Optix z technologią HydraGlyde, dla wyższego komfortu. Soczewki toryczne Air Optix plus HydraGlyde dedykowana jest osobom z astygmatyzmem, które potrzebują więcej od soczewek niż dotychczas. Nowa wersja soczewek Air Optix ma dokładnie takie same parametry jak starszy produkt, dzięki czemu użytkownikom łatwiej zmienić wcześniejsze soczewki na ulepszoną wersję.

WYBIERAM >
8

Soczewki toryczne EyeLove Exclusive 1-Day Toric

EyeLove Exclusive 1-Day Toric

Soczewki toryczne jednodniowe od marki EyeLove dla osób z astygmatyzmem. Stworzone z najnowszej generacji (III) materiału silikonowo-hydrożelowego, który pozwala na swobodną transmisję tlenu do rogówki. To powoduje, że produkt ten jest jednym z najzdrowszych w sklepie. Innowacyjna technologia WetLoc poprawia i długo utrzymuje uwodnienie soczewki, dzięki czemu dłużej utrzymywany jest komfort noszenia. Lubiane za wysokie uwodnienie (56%), filtr UV i miękki, elastyczny materiał.

WYBIERAM >
9

Soczewki toryczne EyeLove Deluxe Toric

EyeLove Deluxe Toric

Miesięczne soczewki toryczne od popularnej marki w sklepie bezokularow.pl - EyeLove. Te soczewki kontaktowe wyróżniają się bardzo wysokim wskaźnikiem tlenoprzepuszczalności (161 Dk/t), a także dwoma technologiami materiału. NanoGlass utrzymuje soczewkę dłużej czystą i wolną od osadów, natomiast MeniSilk odpowiada za wysoką transmisję tlenu do rogówki. Znaczniki umieszczone na soczewce ułatwiają z kolei ich zakładanie.

WYBIERAM >
10

Soczewki toryczne Clariti 1-Day Toric

Clariti 1-Day Toric

Zdobycie tytułu Soczewki Kontaktowej Roku kilka lat temu o czymś z pewnością świadczy. Te silikonowo-hydrożelowe soczewki toryczne do noszenia w trybie jednodniowym zapewniają optymalną wygodę i zdrowie oczom, dzięki czemu wciąż należą do grona popularnych soczewek torycznych.

WYBIERAM >

 


Co wyróżnia najlepsze soczewki toryczne?

Gdy tylko zdecydujesz się na najlepsze soczewki toryczne, to możesz sobie znacznie ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków. W końcu te modele, jeżeli są dobrze dobrane, stają się naprawdę wygodne, niewyczuwalne i zapewniają pełną swobodę.  Poza tym to doskonała alternatywa dla szkieł cylindrycznych. Sprawdź, kiedy szczególnie warto nosić te soczewki!

Czym wyróżniają się najlepsze soczewki toryczne?

Oryginalna budowa – właśnie to sprawia, że soczewki toryczne są tak różne od standardowych modeli. Poza tym mają większą średnicę, dzięki czemu bardzo dobrze utrzymują się na gałce ocznej. Zastanawiasz się, jakie są najlepsze soczewki toryczne dla Ciebie? Przede wszystkim muszą być indywidualnie dobrane do Twojego astygmatyzmu. To bardzo ważne ze względu na oś cylindra soczewki. Zwróć również uwagę na to, że w tych modelach moc nie jest taka sama na całej powierzchni. Dlatego kluczowe jest ich prawidłowe założenie i wybranie odpowiednich wariantów. Najlepiej, jeżeli zdecydujesz się na soczewki od znanych producentów – wypróbuj każdą z opcji, a następnie postaw na najwygodniejsze rozwiązanie.

Soczewki toryczne najlepsze na jakie wady?

Masz problem z astygmatyzmem? To właśnie soczewki toryczne są najlepsze na tego typu wadę wzroku. W takim przypadku pojawia się nieostre widzenie, wynikające z kąta patrzenia. Zazwyczaj taki problem występuje u osób, u których dochodzi do zaburzenia symetrii obrotowej w oku. W konsekwencji promienie słoneczne załamują się, ale nie łączą w jednym punkcie na siatkówce. Prowadzi to do zaburzenia wzroku.

Zwróć również uwagę na to, że astygmatyzm często występuje razem z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością. Dlatego tak ważny jest wybór najlepszych soczewek torycznych, bo tylko one pozwolą Ci całkowicie poradzić sobie z tymi problemami.

Kto powinien nosić soczewki toryczne?

Oczywiście najlepsze soczewki toryczne są skierowane do osób z astygmatyzmem. Jednak zwróć też uwagę na to, że to idealna opcja, jeżeli wykryto u Ciebie krótko- lub dalekowzroczność większą niż 0,5 dioptrii. Wtedy zyskasz odpowiednie pole widzenia, a jednocześnie pozbędziesz się wielu uporczywych objawów typu ból głowy oraz zmęczenie oczu. To pierwsze sygnały złego doboru soczewek i możesz zacząć je odczuwać w trakcie jazdy samochodem, czytając książkę bądź skupiając wzrok na jednym punkcie.

Zauważ także, że soczewki toryczne są najlepsze dla każdego – bez względu na wiek. Poza tym to niezwykle wygodne rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie, jeżeli nosisz okulary ze szkłami cylindrycznymi. Jednak dzięki soczewkom torycznym oprócz dobrej jakości widzenia zyskasz też większą swobodę, którą tak ograniczają okulary.

Jakie są najlepsze soczewki toryczne?

Interesują Cię soczewki toryczne? W takim razie postaw na produkty od sprawdzonych i znanych marek. W końcu to właśnie takie modele cieszą się największą popularnością, a zarazem są wyjątkowo skuteczne. Poza tym nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem ich do swojej wady, a także z dostępnością – u nas z łatwością je zakupisz. Oprócz tego wypróbuj modele hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe. Dzięki nim nawet alergicy bądź osoby o wyjątkowo wrażliwych oczach mogą zrezygnować z okularów ze szkłami cylindrycznymi. Dowiedz się zatem, jakie są najlepsze soczewki toryczne!