banner scoczewki kolorowe EyeLove

Soczewki kolorowe

Niezależnie od tego jaki masz naturalny kolor oczu, możesz go zmienić w bardzo prosty sposób zarówno na co dzień, jak i od święta. Ogromy wybór soczewek kolorowych sprawi, że w ciągu kilku sekund możesz swoje niebieskie oczy zmienić w brązowe lub pomóc szarym oczom przybrać kolor niepowtarzalnego błękitu oceanu. Pragniesz każdego dnia zachwycać zupełnie innym spojrzeniem? Kolorowe soczewki kontaktowe Tobie to ułatwią.

Czym tak naprawdę są soczewki kolorowe?

To miękkie soczewki kontaktowe, które mają zabarwioną powierzchnię szkła kontaktowego w sposób ułatwiający zmianę koloru tęczówki oka bardzo widocznie lub tylko podkreślając albo pogłębiając naturalny kolor oczu. Te ostatnie zaledwie delikatnie wpływają na kolor oczu.  Soczewki kolorowe występują zarówno w wersji z korekcją jak i tzw. „zerówek”, dla osób bez wady wzroku. Soczewki kolorowe bez mocy nazywane są soczewkami kosmetycznymi  z uwagi na ich „kosmetyczną”, czyli upiększającą funkcję.

Dla kogo soczewki kolorowe?

Dawniej soczewkami kolorowymi interesowano się głównie przy okazji Halloween lub karnawału, jednakże obecnie oferta jest na tyle bogata, że soczewki kosmetyczne noszone są również na co dzień. Dla osób, które poszukują soczewek kolorowych okazyjnie, stworzono soczewki jednodniowe – Freshlook One Day, natomiast osoby korzystające z kolorowych soczewek częściej, mogą wybierać w ofercie szkieł kontaktowych miesięcznych. Coś dla siebie znajdą zatem zarówno osoby szukające soczewki kolorowe na Halloween, jak i soczewki kosmetyczne na co dzień.

Jak działają soczewki kolorowe?

Soczewki kolorowe mają za zadanie częściowo lub całkowicie przykryć naturalny kolor oka człowieka, zmieniając lub pogłębiając zabarwienie tęczówki. Nie oznacza to jednak, że będziesz widział otoczenie w innych barwach, gdyż kolor na soczewce nie występuje na całości ich powierzchni.

Jakie są rodzaje soczewek kolorowych?

Wśród soczewek kolorowych wyróżniamy takie, które mają za zadanie całkowicie zmienić kolor tęczówki oka (AIR OPTIX Colors lub Freshlook Colors) i występują zarówno z mocą jak i bez. Do wyboru są też soczewki kolorowe, w sposób naturalny pogłębiające kolor jasnych oczu, jak Freshlook Dimensions. Jeden z najpopularniejszych producentów na świecie – Alcon, proponuje użytkownikom również soczewki kolorowe powiększające oczy – Freshlook Illuminate w kolorze brązowym oraz czarnym. Soczewki kolorowe są stworzone zarówno z materiału hydrożelowego, charakteryzującego się większym uwodnieniem, lub silikonowo-hydrożelowego o większej tlenoprzepuszczalnością.

Dla osób, które szukają kolorowych soczewek na imprezy przebierane z okazji karnawału, czy Halloween, dedykowane są najbardziej szalone wzory szkieł kontaktowych dostępne pod marką Crazy Lens. Pod tą marką znajdziemy też soczewki świecące w świetle UV (Crazy Lens UV Glow). Wśród wzorów soczewek kolorowych tej marki znajdziemy oczy smoka, diabelskie spojrzenie, czy lamparcie łaty. Soczewki Crazy Lens występują tylko w wersji bez mocy, tzw. zerówki.

Soczewki kolorowe występują w wersji 1-tonowej (Freshlook Colors), 2-tonowej i 3-tonowej (Freshlook Colorblends, Air Optix Colors). W zależności od ilości kolorów na soczewce, sprawiają wrażenie mniej lub bardziej naturalnych.

Jakie są dostępne kolory soczewek?

Kolorów soczewek kontaktowych jest naprawdę sporo, w ofercie znajdziesz nie tylko takie zbliżone do naturalnie występujących u ludzi, ale też bardziej abstrakcyjne kolory jak np. fiolet.

Soczewki kolorowe niebieskie

Jeśli interesują Cię niebieskie soczewki to znajdziesz je w większości oferowanych marek soczewek kolorowych, funkcjonują one jednak pod różnymi nazwami, jak brilliant blue, true sapphire, lub po prostu blue.

Soczewki kolorowe zielone

Wśród kolorowych soczewek, kolor zielony funkcjonuje pod nazwą green, ale też gemstone green, carribean aqua, czy sea green. Znajdziesz je w ofercie wielu marek w zależności od preferowanego przez ciebie trybu noszenia czy stopnia krycia kolorem.

Soczewki kolorowe szare

Soczewki w kolorze szarości, znajdziesz pod nazwami: grey, misty grey czy sterling grey.

Soczewki kolorowe czarne

Wśród soczewek o kolorze czarnym jest najmniejszy wybór, ale i tak dla osób szukająch takich produktów ma coś marka Crazy lens, a także Freshlook Illuminate Black.

Soczewki białe

W ostatnich latach, dużą popularnością cieszyły się też soczewki białe, szczególnie lubiane przez miłośników Halloween. Jeśli jesteś jednym z nich, to koniecznie zobacz ofertę rocznych soczewek kolorowych Crazy Lens, które wśród swoich wzorów mają właśnie takie soczewki białe. Znajdziesz je pod nazwą "white out", czy "white zombie" lub "white screen".

Soczewki kolorowe z mocami

Szukasz soczewek kolorowych z mocami? Znajdziesz takie w ofercie większości marek soczewek kolorowych, poza ofertą Crazy lens, które kupisz tylko i wyłącznie w wersji „zerówek”. Większość kolorowych soczewek z mocami występuje jednak tylko w zakresie od +6.00D do -8,00D. Soczewki kolorowe z mocami występują też tylko wersja sferyczna, czyli do korygowania krótkowzroczności i dalekowzroczności.

Cena soczewek kolorowych

Ceny soczewek kolorowych zaczynają się od nieco ponad 40 złotych za 10 sztuk soczewek jednodniowych. Zatem nawet, jeśli chcesz przeznaczyć niewielki budżet na soczewki kolorowe – znajdziesz coś dla siebie.

Dobór soczewek kolorowych w kilku prostych krokach:

1. Twoje oczy są jasne czy ciemne?

Przy wyborze kolorowych soczewek należy wziąć pod uwagę naturalny kolor oczu. Jeżeli chcesz rozjaśnić jasne oczy, użyj wzmacniających kolor szkieł kontaktowych, które wyglądają bardziej naturalnie. Jednak jeżeli masz ciemne oczy lub chcesz radykalnej zmiany, wybierz kolorowe soczewki nieprzezroczyste.

2. Jakiego efektu oczekujesz - radykalnej zmiany czy nieznacznej?

Niektóre soczewki kolorowe są jaśniejsze od innych. Najjaśniejsze odcienie takie jak Freshlook, Colorblends, True Sapphire najlepiej sprawdzają się na imprezach oraz doskonale współgrają z wieczorowym makijażem. Z kolei do pracy bardziej odpowiednie będą soczewki kolorowe o mniej jaskrawych barwach. Nie zawsze musimy postępować zgodnie z powyższymi zasadami, jednak przed dokonaniem zakupu powinniśmy się upewnić jak bardzo jaskrawych kolorowych szkieł kontaktowych potrzebujemy.

3. Pomyśl zarówno o wygodzie, jak i o wyglądzie.

Jeżeli chcesz, aby twoje kolorowe soczewki sprawdzały się tak dobrze jak wyglądają, korzystaj z usług tylko sprawdzonych producentów. W sprzedaży dostępne są zarówno okresowe - miesięczne soczewki kolorowe, jak i tradycyjne roczne. Wybór odpowiednich soczewek zależy od tego jak często i jak długo zamierzasz ich używać. Jeżeli będziesz je nosić codziennie przez cały dzień, lepiej kupić jednorazowe kolorowe soczewki, takie jak Freshlook One Day. Częste zmienianie soczewek zapobiegnie osadzaniu się na ich powierzchni zanieczyszczeń, oraz nie wpłynie na zmniejszenie komfortu ich używania. Z kolei, jeżeli używasz kolorowych soczewek tylko sporadycznie, najlepszym rozwiązaniem będą soczewki roczne lub jednodniowe.

4. Bądź przygotowany do tego, aby właściwie dbać o swoje soczewki.

Jeżeli już używasz korekcyjnych soczewek kontaktowych wielorazowych prawdopodobnie wiesz, że kolorowe soczewki wymagają podobnej ochrony jak te normalne. Musisz wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, ułatwiające pielęgnację soczewek kolorowych – w Twoim wyposażeniu powinny znaleźć się: płyn do czyszczenia soczewek oraz pudełko, w którym będziesz mógł je przechowywać, kiedy je zdejmiesz.