Ranking soczewek dwutygodniowych 2024

Najlepsze soczewki dwutygodniowe 2024

Soczewki dwutygodniowe to produkty do noszenia w ciągu dnia przez dwa tygodnie. Mogą być też noszone w trybie ciągłym (dzień i noc) przez tydzień czasu – takie są soczewki ACUVUE OASYS, które zajęły pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych soczewek dwutygodniowych. Polecane dla osób z wrażliwymi oczami, gdyż optymalny czas wymiany gwarantuje eliminację osadów białkowo-lipidowych z powierzchni soczewek, a wysoki współczynnik tlenoprzepuszczalności (147 Dk/t) zapewnia zdrowy tryb noszenia.

Soczewki dwutygodniowe dostępne są również w wersji dla osób z astygmatyzmem, czyli bardziej skomplikowaną do skorygowania wadą wzroku. Z uwagi na to, że astygmatyzm to kolejna po krótkowzroczności czy dalekowzroczności, najpopularniejsza wada wzroku, to ACUVUE OASYS for Astigmatism, czyli toryczna wersja soczewek, znalazła się na drugim miejscu w rankingu najpopularniejszych soczewek dwutygodniowych.

Podium zamyka nowość wśród tego typu soczewek – EyeLove Basic bi-weekly – hydrożelowe soczewki polecane szczególnie osobom, które z jakichś powodów nie chcą bądź nie mogą nosić soczewek z materiału silikonowo-hydrożelowego. Wyposażone w filtr UV blokujący szkodliwe promieniowanie słoneczne. Składające się w ponad połowie z wody.

POZYCJA PRODUKTY  

 1

Ranking soczewek dwutygodniowych 2021

eyelove exclusive 1-day

Acuvue Oasys 2-week with HydraClear Plus

Soczewki dwutygodniowe od Johnson&Johnson to od wielu lat jeden z ulubionych produktów użytkowników soczewek. Cenione za optymalny komfort jakiego dostarczają i wygodę codziennego zakładania. 2-tygodniowy tryb noszenia pozwala ograniczyć liczbę osadów gromadzących się na powierzchni, a dzięki temu dłużej cieszyć się komfortowym użytkowaniem.

WYBIERAM >

2

Ranking soczewek dwutygodniowych 2021

acuvue oasys 1-day

Acuvue Oasys 2-week with HydraClear Plus for Astigmatism

Soczewki toryczne tej samej marki co wersja sferyczna królująca w naszym zestawieniu zapewnia użytkownikom komfort i ostre widzenie w wielu sytuacjach. Producent zezwala na noszenie ich również w trybie przedłużonym (dzień i noc) przez okres tygodnia. Taki sposób użytkowania to większa wygoda.

WYBIERAM >

3

Ranking soczewek dwutygodniowych 2021

eyelove comfort 1-day

EyeLove Basic bi-weekly

Dwutygodniowe soczewki od popularnej marki EyeLove to stosunkowonowy produkt, który już zebrał sporą rzeszę fanów. Szczególnie często wybierane przez osoby, które wolą soczewki dobrej jakości z materiału hydrożelowego o dobrych parametrach. Dodatkowo wyposażenie ich w filtr UV, pozwala chronić oczy przed promieniowaniem UV.

WYBIERAM >
4

soflens daily disposable

ACUVUE 2

Choć to jedne ze starszych soczewek dwutygodniowych jakie oferuje producent Johnson&Johnson, produkt jest w dalszym ciągu często wybierany przez stałych użytkowników. Soczewki są wyposażone w filtr ultrafioletowy klasy 2, chroniący w znacznym stopniu przed szkodliwym słońcem.

WYBIERAM >
5

eyelove basic 1-day

Acuvue Oasys 2-week with Transitions

Najnowsze soczewki dwutygodniowe od firmy J&J i bardzo innowacyjne. Zostały stworzone by łączyć korekcję wzroku z filtrem fotochromowym. Dzięki temu zapewnia doskonałe widzenie i 100% ochrony przed słońcem dla wnętrza oka.

WYBIERAM >
6

1-Day Acuvue Trueye

Acuvue Oasys 2-week with HydraClear PLUS BC: 8.8

Soczewki dwutygodniowe z krzywizną 8.8 to propozycja dla osób, które potrzebują dla ostrego widzenia, a także komfortu noszenia, większej krzywizny soczewki niż standardowa dla Acuvue Oasys.

WYBIERAM >

 


Rosnąca popularność soczewek kontaktowych sprawia, że na rynku jest coraz więcej różnych trybów noszenia, marek soczewek czy dodatkowych ulepszeń produktów. Dzięki takiej różnorodności, każdy z użytkowników soczewek może dostosować je do swojego trybu życia oraz upodobań. Soczewki dwutygodniowe powstały z myślą o osobach z wrażliwymi oczami, które dla zachowania dłuższego komfortu chcą zmieniać soczewki częściej niż co miesiąc.

Najlepsze soczewki dwutygodniowe charakteryzują się dodatkowo również szeregiem przydatnych ulepszeń, które poprawiają wygodę i komfort noszenia. Dodatkowe nawilżenie soczewek, elastyczny materiał ułatwiający zakładanie i zdejmowanie czy filtr UV, blokujący promieniowanie UV. To wszystko mają najlepsze soczewki dwutygodniowe uwzględnione w rankingu.

Jeśli zatem nadal zastanawiasz się jakie soczewki dwutygodniowe wybrać, po zapoznaniu się z naszym aktualnym rankingiem, nie będziesz miał wątpliwości. Najważniejsze, to oprócz doboru soczewek dwutygodniowych do swoich parametrów, zwrócić uwagę na dodatkowe ulepszenia produktów, które poprawią Twoje odczucia i sprawią, że zapomnisz o swojej wadzie wzroku na cały dzień.