Soczewki miesięczne

Poszukujesz miesięcznych soczewek kontaktowych, które sprawdzą się nawet podczas długich godzin pracy przy komputerze. Marka Bausch+Lomb ULTRA® zapewnia długotrwały komfort przez 16h dzięki technologii MoistureSeal®. Te soczewki silikonowo-hydrożelowe najnowszej generacji można kupić w najlepszych salonach stacjonarnych oraz u nas w bezokularow.pl także we wersji torycznej oraz multifokalnej. Czytaj dalej!

Produkty z serii BAUSCH+LOMB ULTRA®

 • Bausch+Lomb ULTRA®

  3 szt

 • Bausch+Lomb ULTRA® For Astigmatism

  For Astigmatism

  6 szt

 • Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia

  For Presbyopia

  6 szt

Zyskaj komfort na miarę ery cyfrowej

Używanie urządzeń mobilnych może prowadzić do zmniejszenia komfortu użytkowania soczewek kontaktowych, ponieważ obniża częstotliwość z jaką mrugamy aż trzykrotnie1. Mówimy wtedy o syndromie widzenia cyfrowego.

Symptomy odczuwane przez pacjentów, których dotyka syndrom widzenia cyfrowego

 • Zmęczenie oczu

 • Zamazane widzenie

 • Problemy z akomodacją

 • Suchość oczu

Średnia częstotliwość mrugania

5 razy na minutę

Używając urządzeń elektronicznych

15 razy na minutę

Bez wysiłku wzrokowego

Używanie urządzeń mobilnych może prowadzić do zmniejszenia komfortu użytkowania soczewek kontaktowych, dlatego warto wybrać produkt utrzymujący wysoki poziom nawilżenia.

Dlaczego ULTRA®?

95% nawilżenia

przez 16 godzin

Zdrowe oczy

Jednym z głównych parametrów wpływających na zachowanie oczu w dobrej kondycji jest wysoka tlenotransmisyjność materiału, z którego wykonane są soczewki. W przypadku miesięcznych soczewek Bausch+Lomb ULTRA® wynosi ona 163 Dk/t.

Technologia MOISTURE SEAL™

Nowoczesny proces dwufazowej polimeryzacji, który zapewnia wysokie nawilżenie oraz wysoką zwilżalność 2 . Chroni przed wysychaniem powierzchni soczewek spowodowanym rzadszym mruganiem 3 także podczas długotrwałego wpatrywania się w wyświetlacze urządzeń elektronicznych.

Lepsze widzenie

Materiał miesięcznych soczewek z rodziny Bausch+Lomb ULTRA® cechuje się zdolnością do zatrzymywania dużej ilości wody, dzięki zawartości składnika nawilżającego PVP, co przyczynia się do poprawy jakości widzenia 4

Dla każdego

Dla wszystkich osób z większością powszechnych wad wzroku: nadwzrocznością, krótkowzrocznością, astygmatyzmem i prezbiopią. Jeśli odczuwasz ich objawy udaj się na wizytę u specjalisty i zapytaj o soczewki Bausch+Lomb ULTRA®.

Nowoczesna rodzina soczewek miesięcznych BAUSCH+LOMB ULTRA®

godzin ULTRA komfortu dzięki technologii MoistureSeal®

BAUSCH+LOMB ULTRA®

 • Silikonowo-hydrożelowa miesięczna soczewka kontaktowa przeznaczona dla osób z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością.
 • Dedykowana jest osobom o wysokich wymaganiach wzrokowych takich, jak długotrwała praca przy komputerze lub częste korzystanie z urządzeń elektronicznych, gdy częstość mrugania zmniejsza się trzykrotnie.
 • Wyposażona została w technologię MoistureSeal™, dzięki której soczewki utrzymują 95% swojego nawilżenia do 16h, zapewniając ULTRAkomfort użytkowania.
 • Optyka asferyczna zastosowana w soczewkach Bausch+Lomb ULTRA® zapewnia kontrolę aberracji sferycznych, dając doskonałą jakość widzenia również w warunkach słabego oświetlenia.
 • Dostępna w dostawie 24h w bezokularow.pl.

BAUSCH+LOMB ULTRA® For Presbyopia

 • Silikonowo-hydrożelowa, wysoko nawilżona miesięczna soczewka kontaktowa przeznaczona dla osób po 40. roku życia.
 • Optyka 3-Zone Progressive™ Design, wspiera widzenie w bliży, dali i w odległościach pośrednich, pozwalając osobom po 40. roku życia na komfortowe funkcjonowanie podczas wykonywania codziennych czynności takich jak czytanie, praca przy komputerze lub korzystanie z urządzeń elektronicznych.

BAUSCH+LOMB ULTRA® For Astigmatism

 • Miesięczna silikonowo-hydrożelowa soczewka kontaktowa przeznaczona do korekcji astygmatyzmu.
 • Zapewnia wysoki poziom komfortu użytkowania, dzięki technologii MoistureSeal™
 • Dodatkowo soczewka toryczna wyposażona została w technologię OpticAlign™ Design, która pozwala na szybkie dopasowanie soczewki kontaktowej do potrzeb użytkownika w możliwie najbardziej optymalny sposób.

Najnowsze artykuły

Nieustannie pracujesz przy komputerze

Pracujesz przy komputerze, bardzo często przez długie godziny nie odrywając oczu od ekranu? Wiesz więc dobrze, że oczy od tego stają się suche, zaczynają piec i boleć. Jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość – nazywana syndromem widzenia cyfrowego. Jeżeli dodatkowo nosisz soczewki kontaktowe, to ten artykuł jest dla Ciebie. Mówimy w nim, w jaki sposób, pracując przy komputerze i nosząc soczewki kontaktowe, można dbać o wzrok.

Jak przechowywać soczewki?

Soczewki kontaktowe wymagają pielęgnacji i odpowiedniego przechowywania. Jeżeli zaniedbasz ten aspekt, ryzykujesz nie tylko ich uszkodzenie, ale również infekcje oczu. Dlatego pamiętaj, aby zawsze dbać o swoje soczewki. Jak to zrobić?

Czy soczewki można nosić niezależnie od wieku?

Zastanawiasz się, czy noszenie soczewek kontaktowych będzie dla Ciebie odpowiednie? Chcesz wiedzieć, czy dzieci, nastolatkowie bądź osoby starsze mogą poprawić swój komfort widzenia za pomocą soczewek? W takim razie zapraszamy do lektury tego artykułu. Odpowiemy w nim, czy soczewki kontaktowe może nosić każdy bez względu na wiek.

Najczęściej zadawane pytania

 • Bardzo ważne jest, aby nosić soczewki kontaktowe zgodnie z zaleceniami swojego specjalisty ochrony wzroku i producenta. Nigdy nie wolno korzystać z soczewek kontaktowych dłużej niż zostało to określone na opakowaniu produktu. By zapewnić sobie zdrowie i dobre widzenie nie można zapominać o regularnych kontrolach wzroku.

 • Miesięczna soczewka kontaktowa jest zdatna do użycia od otwarcia blistra przez okres maksymalnie 30 dni, niezależnie od tego jak długo faktycznie była noszona na oku. Warunkiem koniecznym jej zdrowego i komfortowego użytkowania jest regularna pielęgnacja za pomocą płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

 • Miesięczne soczewki kontaktowe z rodziny Bausch+Lomb ULTRA® wyróżnia zapewnianie użytkownikowi aż 16 godzin ULTRAkomfortu, dzięki technologii MoistureSeal™. To właśnie ona, dzięki podwójnej polimeryzacji pozwala na związanie środka nawilżającego PVP w materiale, z którego je wykonano. W efekcie w soczewkach znajduje się go znacznie więcej niż w innej wiodącej soczewce opartej na tym samym składniku.

 • Do największych zalet wymiennej korekcji wzroku za pomocą soczewek kontaktowych oraz okularów należy zaliczyć swobodę podczas uprawiania sportów, beztroskie oddawanie się swoim pasjom np. tańcu. Soczewki kontaktowe pozwalają poczuć się atrakcyjnie podczas wieczornych wyjść. W trakcie wakacji mamy możliwość nosić najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne. Najważniejsze jest jednak to, że zawsze mamy wybór.

 1. 1. Rah M., Blink Rate Literature Review, 2016.
 2. 2. Hoteling, A., Nichols W., Harmon P., Hook D., Nun ez I. Optimizing Physical Properties of a Silicone Hydrogel Material with 2-Phase Polymerization Processing, AOA 2014 Poster. Hoteling, A., Nichols W., Harmon P., Hook D., Nuñ ez I., PVP Content of a Silicone Hydrogel Material with Dual Phase Polymerization Processing, AOA 2014 Poster.
 3. 3. Schafer J., Reindel W., Steffen R., Use of a novel extended blink test to evaluate the performance of two polyvinylpyrrolidone-containing, silicone hydrogel contact lenses, Clinical Ophthalmology, 2018.
 4. 4. Paul D. Ludington M.S., Kristen K. Hovinga M.S., Predicted logMAR Image Resolution During Dehydration for Silicone Hydrogel Contact Lenses, ARVO 2014 Poster.

Soczewki kontaktowe są wyrobami medycznymi w rozumieniu Ustawy z dnia 10 maja 2010r. o wyrobach medycznych.