Soczewki próbne – dlaczego warto je kupić?

Prawda jest taka, że na rynku mamy naprawdę wiele różnych soczewek kontaktowych. Różnią się one renomą, jakością, funkcjonalnością i ceną. Przez to naprawdę nie jest łatwo znaleźć produkty, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania, a tym bardziej, gdy kupujemy je po raz pierwszy. Dlatego właśnie w naszym sklepie internetowym sprzedajemy soczewki próbne na sztuki. Przez to, że kosztują one niewiele, na raz możesz zakupić i przetestować kilka różnych modeli. Oczywiście możesz też sugerować się opiniami na ich temat czy renomą producenta. Jednak prawda jest taka, że u każdego może to wyglądać odrobinę inaczej, więc najlepiej samodzielnie wyrobić sobie zdanie na temat różnych soczewek. Niech nasze soczewki testowe staną się dla Ciebie cenną wskazówką, dzięki której dowiesz się, jakie modele są dla Ciebie komfortowe, dostępne w korzystnej cenie i nie wywołują żadnych niepożądanych reakcji, takich jak alergie czy podrażnienia.

Jakie soczewki testowe na sztuki wybrać?

Czas przejść do konkretów. Jak widzisz, w naszym sklepie online dostępnych jest naprawdę wiele soczewek testowych i to różnych marek. Sporą popularnością cieszą się soczewki próbne Acuvue. To znana i renomowana marka, której produkty są bezpieczne i nie powinny wywoływać reakcji alergicznych.

Z kolei kiedy szukasz dużego wyboru i stosunkowo tanich produktów, to koniecznie sięgnij po soczewki testowe Air Optix. Dzięki temu, że są łatwo dostępne, to kupowanie ich nie będzie stanowić większego problemu. Poza tym zwróć uwagę także na to, że soczewki testowe możesz zakupić w formie jednodniowej, przykładem takich produktów jest m.in. Dailies AquaComfort PLUS, EyeLove Exclusive 1-Day czy EyeLove Supreme 1-Day. Kiedy jednak zdecydujesz się je nosić w dłuższej perspektywie czasowej, to bardzo opłacalne są modele miesięczne.

Ciekawą alternatywą są także Biofinity soczewki próbne. Pomimo tego, że to już wyższa półka cenowa, to jednak trzeba przyznać, że oferują naprawdę wysoką jakość. Szybko poczujesz pełną swobodę podczas ich noszenia, tak jakbyś w ogóle nie miał ich na oku.

Wybierz, jakie próbne soczewki będą dla Ciebie odpowiednie i dokonaj zakupu. Ze względu na to, że sprzedajemy je na sztuki, sam możesz zdecydować, ile produktów potrzebujesz. Często polecamy naszym klientom, aby za jednym razem kupili kilka sztuk soczewek próbnych Acuvue, Biofinity czy też Air Optix, żeby móc naprawdę mieć szansę na dokonywanie porównań. Warto dać sobie 5-7 dni na każdą markę i potem podjąć rozsądną decyzję.

Soczewki testowe toryczne – czym się wyróżniają?

Soczewki toryczne używane są przy astygmatyzmie i wyróżniają się przede wszystkim tym, że ich moc refrakcyjna czy też skupiająca jest różna w pionie, jak i w poziomie soczewki. Jeżeli specjalista zdiagnozował u Ciebie astygmatyzm i chcesz nosić soczewki, to koniecznie przyjrzyj się bliżej właśnie soczewkom torycznym.

Niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie tych soczewek, dlatego bardzo ważne jest przetestowanie ich, zanim zdecydujesz się zainwestować w większą ich ilość czy też w model, który można nosić przez dłuższy czas. Zatem soczewki testowe toryczne to absolutna konieczność dla każdego, kto boryka się z astygmatyzmem. Tym bardziej dlatego, że kluczowe jest to, aby soczewka znajdowała się na oku w prawidłowej pozycji. Jeśli nie dopilnujesz tego aspektu, to nie uzyskasz pełnej ostrości widzenia.

Darmowe soczewki testowe – jak uzyskać?

Poza tym warto zdawać sobie sprawę, że często podczas wizyt u specjalistów możesz też uzyskać bezpłatne soczewki próbne. Takie rozwiązanie ma na celu sprawdzenie, w jakich soczewkach będziesz czuł się najwygodniej. Poza tym koniecznie zapytaj optometrystę o darmowe soczewki testowe także po to, żeby pokazał Ci, jak w prawidłowy sposób należy je zakładać, nosić czy zachowywać w czystości.

 

Soczewki testowe - FAQ

Nie każde oko reaguje tak samo na różne soczewki kontaktowe, nawet jeśli mają one tę samą moc, tryb noszenia, producenta. Soczewki kontaktowe testowe pozwalają wypróbować różne modele, bez konieczności zakupu całych opakowań. To bardzo dobry sposób, by wybrać dla siebie idealne szkła kontaktowe.
Zakup pojedynczych testowych szkieł kontaktowych na pewno jest tańszy, niż pełnych opakowań. Miesięczne soczewki testowe można kupić już w cenie od kilkunastu złotych za sztukę.
To rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną dobrać optymalne dla siebie soczewki i wiedzą, że w tym celu należy wypróbować kilka różnych modeli.
Zależy to od trybu noszenia i używalności, jaki jest dla nich przewidziany. Zazwyczaj oferujemy miesięczne soczewki testowe do noszenia w trybie dziennym. W takim przypadku można je nosić przez cały czas używalności, zgodnie z przeznaczeniem. Kupując jednodniowe testowe szkła kontaktowe otrzymujemy ich mniejszą ilość – np. 10 sztuk zamiast 30, jak zazwyczaj w normalnym opakowaniu.
Wyłącznie cenowa. To testowanie soczewek próbnych, identycznych do tych oryginalnych, ale przeznaczonych do wypróbowania bez konieczności zakupu całego opakowania fabrycznie zamkniętego.
Ideą testowania jest wybór kilku różnych modeli, by przekonać się, które najlepiej „leżą” na oku i najpełniej trafiają w preferencje danej osoby. Można kierować się opiniami jakie soczewki kontaktowe mają wśród innych użytkowników, ale dużo lepiej wypróbować je osobiście.


optometrystkaTreść powstała pod nadzorem merytorycznym:

optometrysta Monika Kyciak

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria. Od ponad 10 lat pracuję w branży związanej z korekcją wzroku, następnie otrzymałam możliwość, aby spełniać się zawodowo jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomagam pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe miękkie.

 

 

Soczewki testowe - opinie

2021-02-11 12:43:23
amelka_ws napisał/a: Polecam5/5 o produkcie ZESTAW TESTOWY: 10 szt. soczewek EyeLove Exclusive 1-Day
Kiedyś przy innych soczewkach piekły i bolały mnie oczy, te okazały się prawdziwym wybawieniem, bo nie uczulają i oko nie jest suche.
2021-02-01 22:17:53
Kalalibri napisał/a: Polecam5/5 o produkcie Soczewka testowa: EyeLove Comfort 1 szt.
Lubię porządne produkty, które po prostu pomagają w fajnych cenach. I te soczewki takie są.
2021-01-15 17:47:44
norris675 napisał/a: Polecam5/5 o produkcie ZESTAW TESTOWY: 10 szt. soczewek EyeLove Supreme 1-Day
Na wakacje jak znalazł, mają filtry UV i oczy są bezpieczne przed promieniowaniem UV. Wygodnie się to nosi i nawet zdarzyło mi się w tym spać :)
Dodaj opinię o produkcie
* pola wymagane

Dziękujemy za komentarz,
został on przekazany do moderacji!