Płyn oksydacyjny do soczewek kontaktowych AOSEPT PLUS HydraGlyde

Ten nowy płyn pielęgnacyjny od popularnego producenta z rynku soczewek kontaktowych i płynów – Alcon – działa nieco inaczej niż inne płyny do czyszczenia szkieł kontaktowych, zapewniając jednocześnie kompleksową higienę i nawilżenie soczewek miękkich.

AOSEPT PLUS HydraGlyde to niezawierający konserwantów wodny roztwór mający 3% roztworów nadtlenku wodoru przeznaczony do dezynfekcji, czyszczenia oraz neutralizacji, eliminujący osady białkowo-lipidowe z powierzchni soczewek kontaktowych również nowej generacji (silikonowo-hydrożelowych). Wraz z płynem pielęgnacyjnym, w pudełku znajdziesz również specjalny pojemnik do przechowywania soczewek, który został wyposażony w katalizator neutralizujący AoDisc® - wraz z płynem należy stosować tylko ten specjalny pojemniczek, odradza się stosowanie innych pojemników.

Płyn AOSEPT PLUS HydraGlyde, dzięki obecności w składzie specjalnej formule nawilżającej HydraGlyde Moisture Matrix sprawia, że soczewki kontaktowe są bardzo dobrze nawilżone. Dzięki specjalnemu działaniu formuły nawilżającej szkła kontaktowe czyszczone tym płynem pozostają nawilżone o wiele dłużej niż w przypadku innych płynów wielofunkcyjnych.

Co WAŻNE - płyn AOSEPT PLUS HydraGlyde wymaga odmiennego stosowania w porównaniu z pozostałymi płynami wielofunkcyjnymi. Wymagane jest co najmniej 6 godzin przechowywania soczewek w specjalnym pojemniku (AODISC) dołączanym do płynu.

Oksydacyjny płyn do higieny wszystkich soczewek kontaktowych, zarówno miękkich  nowej generacji silikonowo-hydrożelowych, jak i sztywnych. AOSEPT PLUS z HydraGlyde gwarantuje silne potrójne czyszczenie pozwalając cieszyć się wygodą użytkowania szkieł kontaktowych. Dopiero po upływie 6 godzinach w specjalnym pojemniku na soczewki załączonym do płynu, AOSEPT PLUS z HydraGlyde zostaje zneutralizowany tworząc delikatny roztwór soli fizjologicznej, składem przypominający ludzkie łzy. W składzie nie posiada konserwantów. Teraz dodatkowo wzbogacony o formułę nawilżającą soczewki HydraGlyde, która działa do 16 godzin, zapewniając komfort przez cały dzień.

Doskonale nadaje się zatem dla osób z alergią i bardzo wrażliwymi oczami, które nie tolerują konserwantów w płynach do czyszczenia soczewek.