Płyn oksydacyjny do soczewek kontaktowych AOSEPT PLUS HydraGlyde

Ten nowy płyn pielęgnacyjny od popularnego producenta z rynku soczewek kontaktowych i płynów – Alcon – działa nieco inaczej niż inne płyny do czyszczenia szkieł kontaktowych, zapewniając jednocześnie kompleksową higienę i nawilżenie soczewek miękkich.

AOSEPT PLUS HydraGlyde to niezawierający konserwantów wodny roztwór mający 3% roztworów nadtlenku wodoru przeznaczony do dezynfekcji, czyszczenia oraz neutralizacji, eliminujący osady białkowo-lipidowe z powierzchni soczewek kontaktowych również nowej generacji (silikonowo-hydrożelowych). Wraz z płynem pielęgnacyjnym, w pudełku znajdziesz również specjalny pojemnik do przechowywania soczewek, który został wyposażony w katalizator neutralizujący AoDisc® - wraz z płynem należy stosować tylko ten specjalny pojemniczek, odradza się stosowanie innych pojemników.

Płyn AOSEPT PLUS HydraGlyde, dzięki obecności w składzie specjalnej formuły nawilżającej HydraGlyde Moisture Matrix sprawia, że soczewki kontaktowe są bardzo dobrze nawilżone. Wyjątkowe działanie formuły nawilżającej sprawia, że szkła kontaktowe czyszczone tym płynem pozostają wilgotne o wiele dłużej niż w przypadku standardowych płynów wielofunkcyjnych.

Co WAŻNE - płyn AOSEPT PLUS HydraGlyde wymaga odmiennego stosowania w porównaniu z tradycyjnymi płynami multifunkcyjnymi. Wymagane jest co najmniej 6 godzin przechowywania soczewek w specjalnym pojemniku (AODISC) dostarczanym razem z płynem.

Oksydacyjny płyn do czyszczenia wszystkich soczewek kontaktowych, zarówno miękkich hydrożelowych oraz silikonowo-hydrożelowych, jak i soczewek twardych. AOSEPT PLUS z HydraGlyde dostarcza trzykrotnie lepszą higienę soczewek, podnosząc komfort użytkowania. Dopiero po upływie 6 godzin w dedykowanym pojemniku na soczewki dołączonym do płynu, AOSEPT PLUS z HydraGlyde zostaje poddany neutralizacji przeistaczając się w delikatny roztwór soli fizjologicznej, w składzie bardzo podobny do ludzkich łez. Nie ma konserwantów. Dzięki dodatkowej technologii nawilżenia HydraGlyde, działa na soczewki nawet do 16 godzin, podnosząc odczuwany komfort.

Doskonale nadaje się zatem dla osób z alergią i z bardzo wrażliwymi oczami, które nie tolerują konserwantów w płynach do czyszczenia soczewek.