Ranking soczewek progresywnych 2024

Najpopularniejsze soczewki progresywne 2024

Soczewki progresywne zyskują w ostatnich latach coraz bardziej na popularności, dzięki temu, że coraz więcej osób dowiaduje się o alternatywie dla "okularów do czytania", która jest wygodniejsza niż oprawki. Mając soczewki progresywne na oczach zachowujesz dobre widzenie z każdej odległości przez cały czas ich noszenia. To niesamowicie proste! Warto byś wiedział zatem jakie są najlepsze soczewki progresywne.

Pierwsze miejsce z rankingu najpopularniejszych soczewek progresywnych zajmują jednodniowe soczewki hydrożelowe od Johnson&Johnson 1-Day ACUVUE Moist Multifocal. Są często wyborem osób, które noszą soczewki progresywne okazjonalnie lub naprzemiennie z okularami. Wyposażone w dodatkowe nawilżenie dzięki technologii Lacreon, zapewniają dobre widzenie z każdej odległości, a także komfort noszenia.

Drugie na podium znalazły się soczewki od Cooper Vision, Biofnity Multifocal. Całodobowe soczewki progresywne tej marki dostarczają wysoki komfort noszenia, a także wysoką jakość widzenia zarówno do dali, bliży, jak i odległości pośrednich.

Trzecie miejsce wśród najlepszych soczewek progresywnych zajęły Dailies AquaComfort PLUS Multifocal od Alcona. Te jednodniowe soczewki progresywne idealnie sprawdzą się gdy chcemy nosić je od czasu do czasu lub na co dzień, gdy nie lubimy okularów progresywnych.

POZYCJA PRODUKTY  

 

1

Ranking soczewek progresywnych 2021

soczewki progresywne 1-Day Acuvue Moist

1-Day Acuvue Moist Multifocal

Soczewki progresywne z technologią Lacreon dla dodatkowego nawilżenia gwarantującego komfort. Wybierane często przez osoby ze starczowzrocznością, które chcą je nosić okazjonalnie. Zostały stworzone na podstawie jednych z najpopularniejszych soczewek jednodniowych sferycznych tej samej marki.

WYBIERAM >

 

2Ranking soczewek progresywnych 2021

soczewki progresywne Biofinity Toric

Biofinity Multifocal

Soczewki progresywne Biofinity to podobnie jak ich sferyczne i toryczne soczewkowe siostry jedne z najbardziej lubianych przez użytkowników soczewek produkty. Całodobowy tryb noszenia oraz dobre parametry sprawiają, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe, a widzenie ostre z każdej odległości.

WYBIERAM >

 

3

Ranking soczewek progresywnych 2021

soczewki progresywne Dailies AquaComfort PLUS Multifocal

Dailies Aqua Comfort PLUS Multifocal

Te soczewki progresywne z konstrukcją Precision Profile Design, zapewnia ostre widzenie a dodatkowy system nawilżający aktywowany przy każdym mrugnięciu dostarcza komfort, jakiego oczy potrzebują. Nic dziwnego, że Dailies Aqua Comfort PLUS Multifocal to jedne z ulubionych soczewek progresywnych na rynku.

WYBIERAM >
4

soczewki progresywne Proclear Multifocal

Proclear Multifocal

Soczewki progresywne miesięczne do korygowania prezbiopii o wysokim uwodnieniu na poziomie 62% dla lepszej wygody noszenia. Zapewniają dobre widzenie z każdej odległości, a dodatkowo pozwalają dostarczyć optymalną ilość tlenu do rogówki dla zdrowych i lśniących oczu każdego dnia.

WYBIERAM >
5

soczewki progresywne Proclear 1-Day Multifocal

Proclear 1-Day Multifocal

Soczewki progresywne dla osób, które mają prezbiopię i raczej użytkują soczewki okazjonalnie, gdy potrzeba jest doskonałego widzenia w każdym momencie. Wysokie uwodnienie i innowacyjna konstrukcja sprawia, że użytkownicy soczewek powracają do ich zakupu.

WYBIERAM >
6

soczewki progresywne Air Optix Aqua Multifocal

Air Optix Aqua for Multifocal

Każdy, kto doświadczył trudności w czytaniu lub widzeniu obiektów w bliskich odległościach wie, jak często zdarzyło się mu zapomnieć okularów do czytania. Soczewki progresywne takie jak Air Optix Aqua for Multifocal zapewniają dobre widzenie z każdej odległości i nie zawodzą. Wybierane są dzięki temu przez wielu użytkowników od wielu lat.

WYBIERAM >
7

soczewki progresywne Air Optix plus HydraGlyde Multifocal

Air Optix plus HydraGlyde

Ulepszona wersja soczewek progresywnych Air Optix od Alcon. Oczy użytkowników kochają je przede wszystkim za jakość widzenia, ale też ekstra nawilżenie, na które możesz liczyć dzięki technologii HydraGlyde.

WYBIERAM >
8

soczewki progresywne Dailies total1 Multifocal

Dailies Total1 Multifocal

Jedne z najlepszych soczewek jednodniowych od Dailies Total1 musiały doczekać się wersji progresywnej i te soczewki dostarczają równie dużo komfortu i wygody dla osób z prezbiopią, jak sferyczna wersja soczewek. Soczewki progresywne Dailies Total1 ze specjalną konstrukcją Precision Profile neutralizują wszelkie aberracje zapewniając idealne widzenie zawsze i wszędzie.

WYBIERAM >
9

soczewki progresywne Clariti 1-Day Multifocal

Clariti 1-Day Multifocal

Jednodniowe soczewki progresywne to doskonała opcja dla osób, które chcą czasem zapomnieć o wadzie wzroku jaką jest prezbiopia i widzieć wszystko z każdej odległości przez cały czas, bez konieczności noszenia na nosie okularów. Technologia WetLock zapewnia długotrwałe nawilżenie, a materiał silikonowo-hydrożelowy zdrowe użytkowanie.

WYBIERAM >
10

Soczewki progresywne Pure Vision Multifocal

Pure Vision Multifocal

Soczewki progresywne do noszenia przez miesiąc to optymalny komfort w ekonomicznej cenie. Soczewki od Bausch&Lomb dostarczają dobre widzenie, dzięki neutralizacji aberracji widzenia a optymalna tlenoprzepuszczalność utrzymuje w zdrowiu oczy każdego dnia.

WYBIERAM >


CZYM SĄ SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Głównym celem soczewek progresywnych jest podniesienie komfortu osób, które borykają się z wadami wzroku. Dzięki nim możesz widzieć na takim samym poziomie obiekty, znajdujące się z daleka, jak i z bliska. Jeśli kiedykolwiek nosiłeś okulary, to zapewne zawsze irytował Cię fakt, że jedne okulary należało nosić do czytania, a inne do patrzenia w dal. Soczewki progresywne całkowicie eliminują ten problem, zwiększając Twój komfort i pewność siebie. Dlatego już teraz przekonaj się, jakie szkła kontaktowe progresywne wybrać.

JAK DZIAŁAJĄ SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Najlepsze szkła progresywne są konstruowane tak, że na ich powierzchni tworzone są dwa różne obszary korekcyjne, odpowiadające za dwa różne problemy ze wzrokiem. Jeżeli patrzymy w dal, patrzymy przez inny obszar niż wtedy, gdy na przykład czytamy książkę. W rezultacie, dzięki dwóm różnym obszarom korekcyjnym widzimy wyraźnie w każdym przypadku. Szybko, a wręcz automatycznie wyrobisz w sobie nawyk patrzenia w odpowiednią część soczewek.

Kiedy chcesz poprawić swoją jakość widzenia względem obiektów, które znajdują się z daleka, to należy spojrzeć w górną część soczewki. Z kolei podczas oglądania przedmiotów z bliskiej odległości, trzeba skierować wzrok w dolną część soczewki. Wiesz, jakiej firmy szkła progresywne wybrać, aby zyskać najlepszą jakość? Najlepiej te, które gwarantują płynne przechodzenie pomiędzy strefą progresji, łączącą górną i dolną część soczewki. Im przejście będzie naturalniejsze, tym wygoda podczas patrzenia stanie się większa, a oczy nie będą się męczyły.

DLA KOGO SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Soczewki kontaktowe oprócz podziału na okres noszenia, dzielą się również na wady wzroku, jakie korygują. Jednym z popularnych problemów, który dotyka najczęściej osoby po 40. roku życia, jest prezbiopia lub inaczej starczowzroczność. Charakteryzuje się ona tym, że do czytania zaczynamy potrzebować okularów. Trudność sprawiają również ogólnie rozumiane dokładne widzenie z bliska. To właśnie grupa osób z tą wadą koniecznie powinna zwrócić uwagę na soczewki progresywne. Ranking, który stworzyliśmy, miał ułatwić proces zakupowy, abyś z łatwością znalazł idealny model dla siebie.
Tak naprawdę tego rodzaju soczewki możesz wybrać na każdym etapie rozwijania się starczowzroczności, aby podnieść swoją jakość widzenia i zrezygnować z braku ostrości czy tak częstego wyciągania wyprostowanych rąk przed siebie, aby wyraźnie przeczytaj etykietę bądź SMS-a.

DLACZEGO WARTO NOSIĆ SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Do korygowania tej wady wzroku służą soczewki progresywne lub inaczej multifokalne. Niewątpliwą zaletą soczewek progresywnych jest to, że zapewniają korekcję równocześnie do dali i do bliży, bez potrzeby wydawania jednorazowo dużej kwoty pieniędzy, a także zmiany soczewek w zależności od konieczności korygowania widzenia z bliska czy z daleka.

Najlepsze szkła progresywne szczególnie sprawdzą się podczas:

  • uprawiania sportu,
  • czytania drobnych liter,
  • pracy przy komputerze,
  • pracy na zewnątrz.

JAKIE SOCZEWKI PROGRESYWNE WYBRAĆ?

W zależności od potrzeby lub prowadzonego stylu życia możesz wybrać soczewki progresywne jednodniowe bądź też miesięczne. To doskonały wybór dla osób, które nie lubią okularów na swoim nosie i lub nie chcą dodatkowo nosić tzw. „okularów do czytania”. Nie wiesz, jakie szkła progresywne wybrać? Nie rób tego na własną rękę, a na początku skieruj się na badanie wzroku do okulisty. Określi on, jaka moc szkieł skoryguje Twoją wadę.

Musisz wiedzieć jeszcze jedną bardzo ważną rzecz, która wyróżnia soczewki progresywne. Ranking posłuży jedynie osobom, którym okulista po badaniu wskazał, że mogą nosić szkła tego typu. Z soczewek progresywnych powinieneś zrezygnować, gdy masz różnowzroczność, jaskrę, zaćmę, zaburzenia błędnika czy też zeza.

Nie zapomnij też o jednej rzeczy, która jest ważna, gdy kupujesz szkła progresywne. Ranking zwraca uwagę także na szerokość pola widzenia, który zwiększa komfort podczas patrzenia. Związane jest to ściśle ze strefą progresji, więc im będzie ona większa, tym Twoja wygoda podczas patrzenia wzrośnie.

ILE KOSZTUJĄ SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Zastanawiasz się, ile kosztują soczewki progresywne? Ranking, który stworzyliśmy, wskazuje głównie na ich zalety i funkcje, a nie na cenę. Jednak, kiedy uwzględnisz wszystkie korzyści, jakie możesz zyskać, to przekonasz się, że ta inwestycja naprawdę Ci się opłaca. Wiesz, że sporo możesz oszczędzić także, gdy zrezygnujesz z najpopularniejszych marek? Czasem mniej znane firmy, które gwarantują tę samą jakość to nawet kilkadziesiąt złotych więcej w kieszeni. Jakiej firmy szkła progresywne wybrać? Zwróć uwagę na Biofinity, Dailies czy Acuvue. Ceny takich szkieł progresywnych wahają się w okolicach 100-120 zł.