Wysuszone śluzówki oczu i nosa zimą – jak temu zaradzić?

Wielu z nas najczęściej właśnie o tej porze oczu narzeka na uczucie wysuszenia śluzówek nosa, gardła czy właśnie oczu. Szczególnie w tym okresie należy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody, by uzupełnić organizm w płyny. Zadbaj o nos

Z klimatyzacją mamy do czynienia przez okrągły rok, dlatego nie tylko latem należy pamiętać  o odpowiednim nawilżeniu błon śluzowych. Warto wtedy sięgnąć po dające ulgę preparaty oczyszczająco-nawilżające. Nie zapominajmy zapewnieniu odpowiedniego poziomu nawilżenia w mieszkaniu i niezbędnym systematycznym wietrzeniu pomieszczeń.

Nawilżenie oczu – podstawa!

Na pewno nie jest Wam obce uczucie wysuszenia oczu – długotrwała praca przed komputerem czy w klimatyzowanym pomieszczeniu negatywnie wpływa na tzw. film łzowy, który z kolei jest niezbędny w przypadku prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku – gdy zostaje naruszona granica odpowiedniej ilości wspomnianego wyżej płynu (czego główną przyczyną jest zmniejszenie częstotliwości mrugania), dojść może do zespołu suchego oka, którego głównymi objawami jest m.in. uczucie podrażnienia, pojawiające się zaczerwienienie czy wrażenie piasku pod oczami. Dojść również może do pogorszenia ostrości widzenia. By zapobiec tym dolegliwościom, pamiętajmy o specjalnych ćwiczeniach dla oczu, zapewniających im choć odrobinę wytchnienia. Niezbędne są również co najmniej 5 minutowe przerwy po każdej przepracowanej godzinie przed monitorem. Jednak, by doszło do znacznej poprawy jakości widzenia, pomocne okazać się mogą nawilżające krople do oczu zawierające dodatkowy składnik, a mianowicie hialuronian sodu – to właśnie on może okazać się zbawienny dla naszych przemęczonych oczu. Znajdziecie go w składzie kropli do oczu EyeLove Comfort, które stosować można aż 8 tygodni od otwarcia. Ich receptura opracowana specjalnie dla osób wymagających, zapewnia odczuwalną różnicę podczas dalszego użytkowania soczewek kontaktowych. Warto wiedzieć, że krople te mogą być również używane przez osoby nie noszące szkieł ; stosować je również można po zabiegach okulistycznych – przyśpieszą proces regeneracji.

Pamiętajcie, by również w okresie zimowym zatroszczyć się o wrażliwe śluzówki wspomnianych wyżej narządów. Odwdzięczą się one, zapewniając nam komfort i lepszą jakość życia.

Bezokularow.pl Tylko oryginalne soczewki kontaktowe!

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię