Jak korzystać z soczewek w okresie sezonu grzewczego?

Jesień już w pełni zadomowiła się za oknami a przed nami już niedługo da osobie znać zima. Jak to bywa w tym okresie rozpoczynamy dogrzewanie naszych mieszkań i domów. Przyjemnie jest czuć miłe ciepło wchodząc do domu, ale zastanówmy się  jak takie warunki wpływają na używane przez nas soczewki. Odpowiedni mikroklimat

Optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych powinna wynosić ok 50-60%. W zimie poprzez dogrzewanie i brak  nawilżania wilgotność może spaść do 15%. Tak niskie wartości szybko zaczną powodować nieprzyjemne objawy takie jak: nadmierne wysychanie śluzówek nosa i gardła oraz spojówki i rogówki.

Wilgoć... dużo wilgoci

O tym zazwyczaj możemy zapomnieć, gdy grzejniki przystępują do pracy.  Są jednak sposoby by sobie pomóc i poprawić panujący w mieszkaniu czy domu mikroklimat:

  • wietrz, powietrze na zewnątrz jest zazwyczaj wilgotniejsze,
  • susz pranie w domu, najlepiej gdy pranie znajduje się na suszarce doczepionej do grzejnika, dzięki temu pranie suszy się wolniej i dłużej uwalnia wilgoć,
  • zastosuj nawilżacze powietrza zawieszane na grzejnikach, bądź kładź mokre ręczniki,
  • hoduj rośliny, szczególnie te z bogatym listowiem,
  • zainwestuj w dobry nawilżać powietrza.

Jak pomóc soczewkom

Po pierwsze należy rozważyć zainwestowanie w soczewki nowej generacji. Materiał silikonow-hydrożelowy jest znacznie bardziej odporny na wysychanie niż hydrożelowy. Przykładem nowoczesnej soczewki  jest EyeLove Exclusive, dzięki uwodnieniu rzędu 46% nie tylko będą wspaniale się nosić, ale także będą zapewniać ochronę przed nadmiernym wysychaniem rogówki. Zapewni to wysoki komfort użytkowania przez cały długi dzień.

Po drugie... a przede wszystkim dlatego, że do tanga trzeba dwojga;) to pamiętajmy o zaopatrzeniu się w dobry płyn do soczewek. Najlepiej by płyn ten miał silne właściwości nawilżające. Idealnym rozwiązaniem jest płyn EyeLove Comfort Plus z hailuronianem sodu. Dzięki zawartości hialuronianu, który ma ogromne właściwości wiążąca wodę. Uczucie nawilżonych soczewek będzie utrzymywać się znacznie dłużej, przedłużając tym samym czas komfortowego użytkowania soczewek.

Po trzecie, bo w grupie siła:) Sięgnijmy po małych pomocników, czyli kropelki nawilżające. Najlepiej w tej roli spiszą się kropelki EyeLove Comfort, które także zawierają hialuronian sodu. Podtrzymają przez to lepsze nawilżenie zapoczątkowane przez płyn. Krople z naszej linii można stosować dowolną ilość razu w ciągu dnia, bezpośrednio na soczewki lub przed i po ich zdjęciu.

Do walki z suchym powietrzem zachęca Bezokularow.pl :)

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię