Materiał silikonowo-hydrożelowy najbardziej oddychający

Materiał silikonowo-hydrożelowy to najnowszej generacji materiał soczewek, który charakteryzuje się wysoką tlenoprzepuszczalnością i pozwala na zachowanie lśniących, zdrowo wyglądających oczu.


Czym wyróżniają się soczewki silikonowo-hydrożelowe?

Gdy zdecydujesz się porzucić okulary, koniecznie udaj się do okulisty lub optometrysty. Wtedy dowiesz się, jakie dokładnie soczewki kontaktowe pozwolą skorygować Twoją wadę. Coraz częściej specjaliści zalecają osobom z wadami wzroku noszenie soczewek silikonowo-hydrożelowych.

Te miękkie szkła kontaktowe zostały wyprodukowane z hydrożeli, czyli wodolubnych polimerów, połączonych z silikonem. Wszystko to pozwoliło uzyskać materiał, który osiąga bardzo wysoki poziom gazo przepuszczalności. To bardzo ważna cecha, gdyż pozwala zwiększyć ilość tlenu, która może swobodnie docierać do oka. Dlatego też często mówi się, że te soczewki oddychają, a przy tym gwarantują wiele korzyści. To najzdrowsze soczewki kontaktowe obecnie dostępne.

Zalety wybierania soczewek silikonowo-hydrożelowych:

  • Soczewki silikonowo-hydrożelowe dają możliwość komfortowego noszenia ich przez cały dzień.
  • Przez cały czas po ich założeniu oczy pozostają nawilżone.
  • Soczewki są bezpieczne dla oczu oraz zapewniają wygodę podczas ich noszenia.
  • Dostępne są także modele całodobowe, które można nosić komfortowo nawet przez 30 dni.
  • Naprawdę duży wybór różnego rodzaju soczewek jest wykonanych z materiału silikonowo-hydrożelowego.

Rodzaje soczewek silikonowo-hydrożelowych

Obecnie dostępnych jest już wiele rodzajów soczewek wykonanych z materiału silikonowo-hydrożelowego. Do najpopularniejszych należą – galyfilcon, comfilcon, enfilcon oraz senofilcon. Specjalista powinien wskazać konkretny rodzaj materiału, który najlepiej dopasuje się do Twoich oczu. Z kolei Ty, podczas robienia zakupów, np. przez Internet zwróć uwagę na to, czy na pewno masz do czynienia z produktem, który najlepiej będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Soczewki silikonowo-hydrożelowe dostępne są w wersji jednodniowej, miesięcznej oraz dwutygodniowej. Część soczewek z tego materiału dostępna jest również jako soczewki całodobowe, które możesz nosić dzień i noc.

soczewka silikonowo-hydrożelowa w blistrze

Najbardziej opłaca Ci się kupować soczewki wyprodukowane przez renomowanych producentów, takich jak Alcon, CooperVision, Baush&Lomb czy Johnson&Johnson i wielu innych, które z łatwością zakupisz w naszym sklepie internetowym BezOkularow.pl.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię