Soczewki kontaktowe a podróż samolotem – o czym warto pamiętać?

Nie da się ukryć, że najczęściej podróżujemy na przełomie wiosny i lata, coraz częściej decydując się na najszybszy i wygodny środek transportu, jakim jest samolot. Sezonwakacyjny jednak wciąż przed nami, dlatego warto wykorzystać ten czas na odpowiednie przygotowania –  w przypadku kiedy nosimy soczewki kontaktowe konieczne jest zastosowanie się do kilku najważniejszych zasad.

Rady, które mogą okazać się przydatne podczas podróży samolotem:

  • Niezwykle ważne, by pamiętać, że w bagażu podręcznym można mieć ograniczoną ilość płynu – może to być maksymalnie 100ml. Najlepszym rozwiązaniem będzie poręczny wielofunkcyjny płyn od Bausch&Lomb, a mianowicie BioTrue FlightPack,  zapakowany w kartonik, zawierający dwie poręczne 60ml buteleczki, dwa pojemniki oraz torebkę w której można przenosić płyny. Większe pojemności możemy mieć jedynie w bagażu rejestrowanym, jednak warto przeczytać regulamin linii lotniczych, z których usług korzystamy.

  • Pamiętajcie również, że w samolocie ze względu na klimatyzację  powietrze jest znacznie wysuszone – w takim przypadku niezbędne będą krople, które w dostateczny sposób nawilżą Wasze oczy, a co a tym idzie poprawia komfort ich noszenia – odpowiednie będą krople EyeLove Comfort, które dzięki dodatkowemu składnikowi nawilżającemu, a mianowicie hialuronianowi sodu, zapewnią komfort dalszego noszenia soczewek kontaktowych.

  • Zazwyczaj w każdym opakowaniu płynu do soczewek znajduje się pojemnik do ich przechowywania, jednak ważne, by przed wyjazdem to sprawdzić i zabrać dodatkowe opakowanie

  • Konieczne może się również okazać zabranie dodatkowej pary szkieł, by cieszyć się odpowiednią ostrością i komfortem widzenia w momencie uszkodzenia bądź zgubienia założonych wcześniej soczewek – świetnym rozwiązaniem będą jednodniowe soczewki EyeLove 1-Day Comfort, dzięki którym możemy cieszyć się swobodą i komfortem przez cały dzień – wieczorem po prostu je wyrzucamy, a kolejnego dnia zakładamy nowe – nie ma konieczności zaopatrywania się w płyn do ich czyszczenia, a także w pojemniki do ich przechowywania

  • Z powodu ciśnienia w kabinach samolotów niektóre butelki z płynami mogą przeciekać, jednak by uniknąć zalania bagażu, warto zamknąć soczewki, pojemniczek i butelkę z płynem w szczelnej plastikowej torebce strunowej (dołączona jest do wspomnianego wyżej płynu BioTrue 120ml FlightPack).

Pamiętajcie, że wszystkie Wasze wątpliwości rozwieje lekarz okulista bądź optometrysta. Zapraszamy do zakupów w Bezokularow.pl Tylko oryginalne soczewki.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię