Jak nawilżać oczy nosząc soczewki kontaktowe?

Nawilżenie to jedna z najważniejszych kwestii jeśli chodzi o soczewki kontaktowe – wpływa ono przede wszystkim na komfort noszenia. A co jest tak ważne jak wygoda użytkowania szkieł kontaktowych? Choć nasze oko jest naturalnie nawilżone dzięki filmowi łzowemu a nowoczesne soczewki kontaktowe wysoko uwodnione – to podczas całego dnia pod wpływem czynników zewnętrznych możemy odczuwać suchość oka, a co za tym idzie zmęczenie i podrażnienia.


Co wpływa na suchość oka?

Przede wszystkim czynniki zewnętrzne takie jak długotrwałe patrzenie w ekran monitora lub smartfonu, dym papierosowy czy klimatyzacja – to wszystko sprawia, że w ciągu dnia podczas noszenia soczewek możemy odczuwać momentami wysuszenie oka, co wpływa na nasz komfort. U pewnych osób bywa również, że ich oczy nieprawidłowo wytwarzają film łzowy, w rezultacie czego jeszcze częściej odczuwają suchość oczu.

Krople nawilżą Twoje oczy

W takich przypadkach niezastąpione okazać się mogą krople do oczu, które intensywnie nawilżają gałkę oczną – zapewniając ukojenie i komfort dla przesuszonych i zmęczonych oczu. Na rynku jest obecnie bardzo duży wybór takich kropli – jeśli jednak nosimy soczewki, warto pamiętać o tym, żeby używać krople specjalnie przeznaczone dla użytkowników szkieł kontaktowych – mają bowiem inną konsystencję, która nie zaburzy widzenia. Jednym z takich produktów są krople EYELOVE COMFORT 15 ml, które nie dość, że są większe niż inne tego typu produkty, to ponadto ich termin ważności po otwarciu wynosi 2 miesiące. Innym przykładem dobrej jakości kropli są OPTI-FREE PRO 10 ml, które długotrwałe nawilżenie zawdzięczają użyciu w procesie ich tworzenia opatentowanej technologii EYEGLYDE*. Sprawiają, że na powierzchni oka tworzy się swego rodzaju warstwa dodatkowego nawilżenia. Innym wartym polecenia produktem są krople RENU DROPS, które możesz stosować razem z soczewkami, zapewniając dodatkowe nawilżenie na długi czas. Jeśli szukasz natychmiastowego nawilżenia, spróbuj kropli STARAZOLIN HYDROBALANCE 2x5 ml, możesz liczyć na długotrwałą ulgę. Więcej kropli do oczu znajdziesz w specjalnie do tego przygotowanej sekcji w sklepie BezOkularow.pl.

Płyn pielęgnacyjny, który nawilża oko

Płyn pielęgnacyjny służyć ma przede wszystkim do czyszczenia i dezynfekcji soczewek kontaktowych, ale również nawilżania soczewek. Niektóre z nich mają w swoim składzie specjalne, dodatkowe środki nawilżające, które zwiększają odczucie komfortu. Jednym z takich produktów jest EyeLove Comfort PLUS, który ma w składzie hialuronian sodu. Ma zdolność wiązania wody, co przyczynia się do tego, że jest dobrze przyswajana przez oko. To sprawia, że przedłuża on komfort użytkowania o nawet 3 godziny!

Zbliżenie na oko kobiety w kolorze zielonym.

Z kolei podczas procesu tworzenia płynu Opti-Free PureMoist od Alcona, wykorzystano unikalną formułę HydraGlyde Moisture Matrix, która gwarantuje nawet 16 godzin nawilżenia. Oprócz tego zatem, że likwiduje osady białkowo-lipidowe, to dodatkowo jeszcze wpływa na komfort użytkowania szkieł kontaktowych. Innym produktem do pielęgnacji soczewek, który ponadto zawiera również środek nawilżający jest Opti-free Replenish, zawierający środek TEARGLYDE. Dba on o utrzymanie uwodnienia i nawilżenia soczewki dłużej niż inne tradycyjne płyny do soczewek. Chcesz zobaczyć więcej płynów pielęgnacyjnych? Zajrzyj do oferty płynów do soczewek.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię