Jak zakładać soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe to bardzo wygodna i higieniczna forma korekcji wad wzroku. Jeśli właśnie zaczynasz korzystać z tej metody i masz wątpliwości jak zakładać soczewki jednodniowe – dobrze trafiłeś! Zostań z nami, a rozwiejemy wszystkie wątpliwości.


Soczewki jednodniowe – jak zakładać i jak zdejmować?

Soczewki jednodniowe stanowią bardzo szeroką ofertę produktów. Mają wiele zalet, wśród których warto podkreślić higieniczność i łatwość użytkowania. Jeżeli zastanawiasz się jak zakładać jak zakładać soczewki jednodniowe – pamiętaj, że ten typ produktu nie wymaga dodatkowych akcesoriów. Sprawdź również: czy każdy może nosić soczewki kontaktowe?

Zakładając soczewki jednodniowe nie musisz się martwić o ich przechowywanie i pielęgnację. Jest to duże ułatwienie w takich sytuacjach jak podróż lub zakładanie soczewek jednodniowych w pracy. Są one od razu gotowe do użycia, sterylne i idealnie nawilżone. Zobacz także nasz film instruktażowy jak zakładać soczewki kontaktowe.

Zdejmowanie soczewek kontaktowych jest równie proste. Pamiętaj także, że najważniejsze zalety soczewek jednodniowych, czyli bezpieczeństwo i komfort, wynikają właśnie z jednodniowego stosowania. Dlatego jeśli wahasz się czy soczewki jednodniowe można nosić dłużej – odpowiadamy jednoznacznie: nie. To niesie ryzyko podrażnień oczu i infekcji. Jednodniowe soczewki mają ograniczoną trwałość i mogą stracić swoje właściwości po jednym dniu użytkowania.

Jak zakładać soczewki jednodniowe?

Zakładanie soczewek jednodniowych – regularnie lub sporadycznie

Szybko opanujesz umiejętność jak zakładać soczewki jednodniowe i docenisz korzyści płynące z takiej formy korekcji wad wzroku. Przekonaj się, że soczewki jednodniowe nie muszą być kosztowne. Wybór jest tak duży, że z pewnością znajdziesz produkt idealny dla Ciebie.  Sprawdź nasz ranking soczewek jednodniowych, w którym przedstawiamy najczęściej wybierane soczewki od różnych producentów.

W naszym sklepie znajdziesz całą gamę produktów przeznaczonych do jednodniowego użytku. Polecamy produkty wysokiej jakości EyeLove Exclusive 1-Day 30 szt., które są cenione przez osoby o wrażliwych oczach. EyeLove Comfort 1-Day zapewnią Ci perfekcyjne nawilżenie, zaś EyeLove Basic 1-Day, za sprawą asferycznej budowy, zapewnią idealne widzenie także przy dużej wadzie wzroku.

Zakładanie soczewek jednodniowych bez wady wzroku – czy to możliwe?

Zakładać soczewki jednodniowe możesz także tylko w celu zabawy wizerunkiem! Kolorowe soczewki jednodniowe to doskonały pomysł na odmianę wyglądu. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór soczewek kolorowych, takich jak FreshLook® One Day. Fenomenalny efekt uzyskasz także dzięki DAILIES® FreshLook® Illuminate™ BLACK 1-Day. Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę przy dowolnej okazji, zadziwić znajomych – sprawdź kolorowe soczewki jednodniowe idealne na imprezę.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię