Soczewki na Halloween – jakie wybrać?

aktualizacja: 10.10.2023

Choć Halloween w Polsce jest raczej skromnie obchodzone w porównaniu do świętowania w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie, to kolorowe soczewki zyskują na popularności z roku na rok. Czym się kierować przy ich wyborze? Na co zwracać uwagę kupując soczewki na Halloween? Podpowiemy!


Rynek soczewek kontaktowych jest coraz bardziej urozmaicony. Wszystko to dzięki rosnącej liczbie osób, które chętnie korzystają z takiej metody korekcji wzroku. Oferta szkieł kontaktowych jest pełna różnych wariantów ich użytkowania. Można też wybierać wśród materiałów z jakich zostały wykonane czy dodatkowych ulepszeń polepszających komfort noszenia. Wielu Polaków decyduje się na soczewki kontaktowe głównie ze względu na wygodę. Pod uwagę biorą jednak też estetyczny aspekt tej metody korekcji. Okulary nie wszystkim pasują, a w soczewkach nawet nie widać, że wada wzroku jest. Idąc o krok dalej, zaproponowano użytkownikom szkieł kontaktowych także soczewki kolorowe. Takie zmieniające naturalny kolor oczu. Dzięki temu, obecnie można odmienić spojrzenie używając soczewki na Halloween, ale także na co dzień, wybierając bardziej naturalne kolory czy wzory.

soczewki na halloween infografika

Jakie soczewki na Halloween?

Dzięki rosnącej popularności soczewek kolorowych, producenci zdecydowali się dać klientom wybór i stworzyć kilka produktów, które dadzą inny efekt. W zależności od tego, czego oczekujemy od soczewek kolorowych, musimy wybrać odpowiednią markę i rodzaj szkieł kontaktowych. W ofercie znajdziesz soczewki na Halloween podkreślające lub pogłębiające kolor jak Freshlook Dimensions. Spotkasz jednak też takie powiększające tęczówkę jak Freshlook Illuminate. Do wyboru są również takie, które całkowicie odmienią Twój naturalny kolor oczu jak Air Optix Colors. Do wyboru z okazji imprez przebieranych, czy właśnie Halloween, masz także soczewki o najbardziej awangardowych i niecodziennych wzorach i kolorach jak EyeLove Crazy, czy Crazy Lens.  Tak naprawdę to tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni zależy, jaki końcowy efekt osiągniesz i jakimi soczewkami kolorowymi zaakcentujesz swoją stylizację z okazji Halloween czy karnawału.

Soczewki pogłębiające naturalny kolor oczu

Szczególnie polecane dla osób z jasnymi oczami, gdyż wtedy prezentują najlepszy efekt. Soczewki Freshlook Dimensions nie przykrywają całkowicie tęczówki oka, a wzmacniają naturalną barwę i powiększają optycznie oko. Dzieje się tak dzięki połączeniu kolorowego wzoru i półprzezroczystej warstwy koloryzującej. Takie soczewki kolorowe raczej nie są wybierane jako soczewki na Halloween, ale z powodzeniem mogą być noszone na co dzień.

Różne kolory oczu w soczewkach kontaktowych

Soczewki powiększające tęczówkę oka

Te soczewki kolorowe mogą z powodzeniem grać pierwsze skrzypce w stroju, jako idealne soczewki na Halloween. Sprawdzą się w szczególności dla osób z ciemnymi oczami, gdyż występują w kolorze czarnym i brązowym. Takie soczewki jak Freshlook Illuminate powiększają optycznie oko, dzięki ciemnemu pierścieniowi naniesionemu na soczewkę. Po założeniu na oko wizualnie zwiększa on tęczówkę oka. Dostępne z mocami lub bez, tzw. "zerówki" (dla osób bez wady wzroku) pakowane po 10 szt.

Soczewki zmieniające kolor oczu

Te soczewki kolorowe w sposób jak najbardziej naturalny, ale bardzo widoczny, odmienią Twój kolor oczu. Możesz wybrać między kolorami zdecydowanymi lub bardziej subtelnymi. Soczewki kolorowe AIR OPTIX Colors nadają się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jako np. soczewki na Halloween.

Soczewki idealne na Halloween

Jeśli szukasz soczewki na Halloween lub imprezę przebieraną i nie masz wady wzroku, to z pomocą przyjdą EyeLove Crazy oraz Crazy Lens. W tym obszarze możesz najbardziej zaszaleć z uwagi na najbardziej niespotykane modele. Te produkty w swojej ofercie wzorów mają bardzo szalone egzemplarze. Sprawdź koniecznie te soczewki kolorowe.

Crazy Lens - soczewki kontaktowe z szalonymi wzorami

Jakie są ceny soczewek na Halloween?

Ceny soczewek kolorowych zaczynają się już od czterdziestu kilku złotych za 10 soczewek, zatem nawet jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem to masz szansę znaleźć coś dla siebie. Najbardziej szalone soczewki kolorowe, czyli EyeLove Crazy to wydatek rzędu 49,99 złotych za dwie pary soczewek rocznych. To oznacza, że przez rok, jeśli dobrze przechowasz soczewki w płynie do soczewek, możesz z nich korzystać przy okazji różnych okoliczności. Często masz szansę dodatkowo złapać jakąś atrakcyjną promocję na soczewki kontaktowe, co sprawia, że jesteś w stanie oszczędzić do 15% na zakupie soczewek kolorowych.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię