Soczewki jednodniowe – wygoda nie musi być kosztowna!

Soczewki jednodniowe mają bardzo wiele zalet i jest wiele argumentów na plus dla tego trybu noszenia soczewek kontaktowych. Dlaczego? Czy soczewki jednodniowe muszą być drogie? Wcale nie - przekonajcie się sami!


Co to soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe to najbardziej wygodna metoda korekcji, polegająca na noszeniu codziennie świeżej i czystej pary soczewek kontaktowych. Inaczej nazywane są przez to soczewkami jednorazowymi lub jednokrotnego użytku. Przez wielu doceniane również za wygodę, jaką niosą.

soczewki jednodniowe

Na czas ferii, czyli wyjazdów, ograniczonych możliwości w związku z higieną soczewek, najodpowiedniejszą alternatywą będą soczewki jednodniowe, które nie wymagają korzystania z płynów czy pojemników do ich przechowywania. W przypadku wspomnianych wyżej soczewek, nie musicie przejmować się, że dojść może do jakiegokolwiek zanieczyszczenia oka, bowiem jedną parę nosicie tylko jeden dzień – wieczorem ją po prostu wyrzucacie.

Czy soczewki jednodniowe nadają się do uprawiania sportu?

Soczewki jednodniowe są idealnym rozwiązaniem dla osób prowadzących aktywny tryb życia, systematycznie uprawiających sport. Para jednorazowych soczewek zajmuje mało miejsca w torbie, bo płyny do soczewek w tym wypadku nie są zupełnie potrzebne, wystarczy zabrać ze sobą jedynie potrzebą ilość soczewek jednodniowych i cieszyć się z wygody, którą zapewniają.

Jakie soczewki jednodniowe warto wybrać?

Jednorazowe soczewki kontaktowe zyskują na popularności, dzięki ich wielu zaletom. Wybierz przede wszystkim soczewki, które odpowiadają Twojej wadzie wroku oraz parametrom przepisanym przez specjalistę. Następnie skorzystaj z produktów, które mają dodatkowe ulepszenia, których potrzebujesz, jak filtr UV, specjalne powłoki ułatwiające utrzymanie ich w czystości, czy ekstra nawilżenie. Jeśli zastanawiasz się jakie soczewki jednodniowe warto wybrać, zajrzyj do naszego rankingu soczewek jednodniowych. Tam dowiesz się jakie są najlepsze soczewki tego typu.

soczewki jednodniowe

Przez klientów Bezokularow, najczęściej wybieranymi soczewkami jednodniowymi są EyeLove Exclusive 1-Day z filtrem UV klasy 1, chroniącym oczy przed szkodliwym promieniowaniem słońca. Dodatkowo powstały w technologii WetLock, która wiąże cząsteczki wody na powierzchni tych soczewek, dla dłuższego nawilżenia i komfortu.

Soczewki jednodniowe EyeLove Exclusive 1-Day

W naszej ofercie znajdziecie również hydrożelowe soczewki od Cooper Vision, a mianowicie EyeLove Comfort 1- Day (BC: 8.6 – moce ujemne, BC: 8.8 w przypadku mocy dodatnich), które dzięki wysokiej zawartości wody (aż 55%) zapewniają komfort noszenia przez cały dzień. Materiał, z którego są wykonane jest identyczny, jak w przypadku innych, droższych soczewek jednodniowych (różnica w cenie to ok. 25 zł). Są one najlepszym wyborem dla osób, które uprawiają sport, często korzystają z sauny bądź basenu czy też oddają się zimowemu szaleństwu na śniegu. Są również idealne dla użytkowników innych soczewek jednodniowych. Na pewno nie będziecie żałować – przekonajcie się sami, że nie warto przepłacać za taki sam produkt.

Soczewki jednodniowe Eyelove Comfort 1-Day

Bardzo popularne soczewki jednodniowe, to Acuvue Oasys 1-Day od najbardziej znanej marki ACUVUE. Zastosowano w ich materiale technologię Zintegrowanej Łzy dla miękkości, wygody i komfortu, a takze nawilżenia przez cały dzień. Polacane przede wszystkim najbardziej aktywnym osobom, które potrzebują wymagających soczewek jednodniowych.

soczewki jednodniowe Acuvue Oasys 1-Day

W ofercie soczewek, mamy jednak o wiele więcej jednodniowych opcji, więc nie czekaj i już dziś sprawdź nasze soczewki jednodniowe.

Ile kosztują soczewki jednodniowe?

Ceny soczewek jednodniowych w naszym sklepie zaczynają się już od 34,99 za 30 sztuk soczewek hydrożelowych. Nieco droższe są zawsze soczewki jednodniowe nowszej generacji silikonowo-hydrożelowe, dlatego że są zdrowsze i wygodne dla oka. Soczewki jednorazowe z tego materiału mają ceny od 39,90 za zestaw testowy 10 sztuk soczewek EyeLove Supreme 1-Day.

Ciekawi jesteśmy, jakie są Wasze odczucia w przypadku soczewek jednodniowych? Czy jednak jesteście zwolennikami soczewek przeznaczonych do noszenia dwutygodniowego, miesięcznego?

Podzielcie się z nami swoimi opiniami, które na pewno będą cenne dla osób, które wciąż zastanawiają się nad kupnem soczewek jednodniowych.

Sprawdź też >> czy soczewki kontaktowe można odliczyć od podatku?

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię