Soczewki jednodniowe kolorowe – jakie wybrać i dlaczego warto?

Chcesz zmienić coś w swoim wizerunku, ale nie wiesz co? Masz wadę wzroku? Jeśli na oba te pytania odpowiadasz twierdząco, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Wypróbuj soczewki kolorowe jednodniowe. Przekonaj się, czym się one wyróżniają, jakie mają zalety i jakie modele warto wybrać, aby zapewnić swoim oczom blask i całkowicie zmieniony kolor tęczówek.


Czym są soczewki jednodniowe kolorowe?

Przede wszystkim należy podkreślić, że soczewki kolorowe pozwalają na skuteczne korygowanie niemal każdej wady wzroku. To wszystko dzięki temu, że do wyboru masz modele soczewek sferyczne i toryczne o różnej mocy. Zatem możesz z powodzeniem dobrać soczewki kolorowe do swojej wady niezależnie, czy jest to krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm.

Jeśli dotąd kolorowe soczewki kojarzyły Ci się jedynie z ozdobą, to teraz już zapewne rozumiesz, że rzeczywistość wygląda inaczej. Możesz znaleźć w specjalistycznych sklepach zarówno modele dla osób z wadami wzroku, jak i właśnie zerówki, gdy chcesz, by soczewki kolorowe stały się jedynie dopełnienie Twojej stylizacji.

 

soczewki jednodniowe kolorowe

Dlaczego warto wybrać soczewki kolorowe jednodniowe?

Na pewno najważniejszą zaletą, która wyróżnia jednodniowe soczewki kolorowe, jest to, że mogą one całkowicie odmienić wygląd Twoich tęczówek. Jeśli dotąd miałeś błękitne oczy, to bez obaw możesz założyć soczewki o kolorze piwnym i zyskać dzięki temu bardzo wyraźną zmianę, którą na pewno dostrzeże i zachwyci się Twoje otoczenie. Tego typu odmiana może całkowicie odświeżyć Twój wizerunek. Zatem, jeśli masz na to ochotę, to jak najbardziej powinieneś zdecydować się właśnie na takie wyjątkowe modele.

Poza tym ich cena również jest w zasięgu Twoich możliwości. Wiele soczewek kolorowych jednodniowych znajdziesz poniżej 100 zł. Jednak przed zakupem koniecznie sprawdź, ile sztuk znajduje się w opakowaniu, aby mieć pewność, czy wybrane warianty będą wystarczające na cały miesiąc. Sprawdź jak zakładać soczewki jednodniowe.

Warto jeszcze zaznaczyć, że w sklepach możesz znaleźć zarówno egzemplarze miesięczne, jak i jednodniowe. W tym przypadku mówimy o produktach, które należy nosić przez kilkanaście godzin w ciągu doby, a później trzeba je ściągnąć i wyrzucić. Takie modele są dobre dla osób regularnie uprawiających sport, ale co najważniejsze zapewniają najwyższy poziom higieny oczu. W końcu każdego dnia zakładasz nowe soczewki, a zdejmujesz warianty, które w ciągu dnia gromadziły osad, zanieczyszczenia, alergeny czy wirusy i bakterie. Zatem soczewki kolorowe jednodniowe stają się znakomitą barierą dla Twoich oczu.

Dla kogo kolorowe soczewki jednodniowe?

Komu szczególnie opłacają się kolorowe soczewki jednodniowe? Na pewno osobom, które chcą odmienić swój image lub eksperymentują ze swoim wyglądem. Dzięki tym produktom możesz co miesiąc mieć inny odcień tęczówek. Dodatkowo wiele modeli zostało tak zaprojektowanych, by nie tylko zmieniać barwę oczu, ale też sprawiać, że optycznie wyglądają one na większe i pełne blasku.

Jednak to nie wszystko, gdyż po soczewki jednodniowe kolorowe chętnie sięgają również alergicy, którzy chcą pozbyć się alergenów nagromadzonych na soczewce i wolą codziennie mieć założone nowe szkła kontaktowe. Poza tym osoby uprawiające sport, aktywne czy takie, obawiające się reakcji alergicznych na płyny do dezynfekcji, także chętnie sięgają właśnie po soczewki jednodniowe kolorowe, zamiast modeli miesięcznych.

Nie można zapomnieć także o tym, że spora część kolorowych soczewek to wersje w odważnych i niecodziennych odcieniach i wzorach. Takie produkty chętnie są noszone przez młodzież oraz osoby, które chętnie imprezują w klubach. Gdy szukasz soczewki na Halloween również pomyśl, czy zdecydować się soczewki kolorowe jednodniowe.

soczewki jednodniowe kolorowe

Jakie jednodniowe soczewki kolorowe warto wybrać?

Jeśli masz zamiar zakupić jednodniowe soczewki kolorowe, to musisz wiedzieć jeszcze o kilku kwestiach. Podczas ich wybierania zwróć uwagę na takie kwestie jak:

  • renoma marki,
  • tlenoprzepuszczalność,
  • wysokie uwodnienie – najlepiej sięgające ok. 50%, gdyż dzięki temu przez cały dzień zyskasz uczucie nawilżonych oczu,
  • dodatkowe właściwości, np. filtry UV,
  • opinie w Internecie,
  • wykorzystywany materiał – popularne są obecnie niezwykle komfortowe soczewki jednodniowe kolorowe wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego lub też tradycyjne warianty z hydrożelową powłoką,
  • moc i inne parametry, znanymi na podstawie badań wykonanych przez specjalistę.

To najważniejsze aspekty, którymi warto się kierować. Dopiero później ważne będą takie kwestie, jak odcień soczewek czy inne efekty wizualne, jakie uzyskasz, gdy je założysz. Skoro tak ważne jest wybieranie modeli od sprawdzonych marek, to koniecznie postaw na takie soczewki, jak – FreshLook One Day, FreshLook Illuminate. Zrezygnuj z niskiej jakości produktów, nawet jeśli kuszą one niską ceną. Mogą to być niskiej jakości podróbki, które mogą podrażnić oczy, a nawet wywołać reakcję alergiczną czy zwiększać uczucie bólu, a przy tym nie wpływają w pełni na poprawę ostrości widzenia, co przecież jest najważniejsze.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię