Jak dbać o oczy zimą?

Powoli zbliża się do nas przez wielu nielubiana zima. W tym czasie warto zadbać również o oczy, które wymagają szczególnej troski. Postaw na dietę bogatą w cenne minerały

Niejednokrotnie pisaliśmy już o witaminach i minerałach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć luteiny, warzyw, owoców czy ryb. Niezwykle ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Nie da się ukryć, że zimą wypija się znacznie mniej płynów niż podczas gorącego lata, dlatego pamiętać należy o systematycznym uzupełnianiu poziomu wody w organizmie.

Wszechobecna klimatyzacja

W dobie XXI wieku zaskoczeniem jest raczej brak klimatyzacji niż jej obecność. Jest dobrym rozwiązaniem w czasie upałów, zimą również może być pomocna. Co jednak robić jeśli czujemy, ze nasze oczy są przesuszone? Konieczne w tym wypadku będzie zastosowanie kropli nawilżających, zawierających hialuronian sodu, który jest naturalnym składnikiem łez, np. EyeLove Comfort 15 ml.

Ferie zimowe, słońce, góry...

Konieczna w tym przypadku będzie specjalna ochrona wrażliwych na szkodliwe promieniowanie UV i UVB oczu za pomocą odpowiednich okularów/gogli narciarskich, które zawierających filtry, chroniące wrażliwą rogówkę, spojówkę oraz powieki. Dzięki temu unikniesz bolesnej dolegliwości, którą jest ślepota śnieżna. By uniknąć rozczarowania co do jakości wykonania sprzętu, należy udać się do profesjonalnego salonu.

Zdrowych oczu życzy Bezokularow.pl - soczewki kontaktowe  

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne soczewki toryczne | soczewki progresywne płyny do soczewek | krople nawilżające do oczu

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii