Sukces w sporcie dzięki soczewkom?

Każdy kto kiedykolwiek ćwiczył wyczynowo, czy też dla własnej satysfakcji, wie ile wysiłku kosztuje osiągnięcie sukcesu. W takiej sytuacji każda mała pomoc jest mile widziana: ergonomiczne buty, wygodna odzież i … sokoli wzrok.

Część dyscyplin sportowych wymaga od nas świetnego wzroku. Nie każdy jednak takim dysponuje, a jak wiadomo okulary bywają dość nie poręczne. Zimą zaparowywują, latem ześlizgują się z nosów, łatwo o nie czymś zahaczyć. Natomiast zupełnie inaczej jest z soczewkami kontaktowymi. Spoczywając bezpośrednio na rogówce, zapewniając świetną widoczność w całym polu widzenia. Nie ograniczają przy tym swobody ruchów ani swobodnego wyboru ulubionej dyscypliny jaką chcemy uprawiać.

Warunki w jakich ćwiczymy, czy też rywalizujemy nie rzadko narażają nasze oczy na duży wysiłek. Ochrona przed promieniami UVA i UVB to podstawa, do tego przydaje się też filtrowanie nadmiaru światła niebieskiego. By ułatwić i uprzyjemnić ćwiczenia firma Nike wraz z Bausch&Lomb wprowadziła na rynek w 2005 r linię soczewek Nike MAXSIGHT. Soczewki te występują w 2 wersjach kolorystycznych:

  • szaro-zielonym - który idealny jest dla sportów rozgrywanych w jasnym, silnym słonecznym świetle np. maraton, kolarstwo szosowe, golf.
  • bursztynowym - idealnym dla sportów ,w których wymaga się śledzenia szybko poruszających się przedmiotów np. tenis, piłka nożna.

 

Zabarwione soczewki są swego rodzaju filtrami, które blokują światło niebieskie. Wyostrzają się dzięki temu linie i granice przedmiotów, w związku z czym obraz widziany jest wyraźniejszy. Poprawia się kontrast a oczy są dodatkowo chronione przed promieniowaniem ultrafioletowym. Soczewki te dostępne są z mocami optycznymi jaki i bez, by każdy sportowiec mógł skorzystać z tej innowacji.

  

        Teraz czekamy aż będą dostępne w Polsce!     Bezokularow.pl - najtańsze soczewki kontaktowe

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię