Jakie witaminy pomagają dbać o wzrok?

Jakość naszego widzenia w dużej mierze zależy od naszej diety. Warto pamiętać, aby dostarczać naszemu organizmowi odpowiednich składników, a oczy z pewnością za to podziękują!


Jakie witaminy wpływają pozytywnie na widzenie?

Nawet jeśli wada wzroku jaką mamy uwarunkowana jest genetycznie, nasze widzenie może w zależności od pory roku czy braku witamin być bardziej lub mniej ostre. Na co zwracać więc uwagę?

Witamina A i jej wpływ na nasze oczy

Zawarty w niej beta-karoten pomaga zwalczać wolne rodniki, które mogą uszkodzić wzrok. Jest również odpowiedzialna za dobrą jakość widzenia zarówno w dzień jak i po zmroku. Niedobór witaminy A w organizmie prowadzi do zespołu suchego oka, a w skrajnych przypadkach do martwicy rogówki.

Witamina C - jak poprawia nasz wzrok?

Potrzebna jest do syntezy kolagenu. Jest on odpowiedzialny za jakość naszych naczyń krwionośnych w oku. Niedobór witaminy C powoduje, że naczynka krwionośne stają się kruche i pękają. Objawia się, to zaczerwienieniem, które widoczne jest na oku.

Witamina E - wpływ na widzenie

Pomaga wchłaniać beta-karoten w jelicie cienkim, również eliminuje utlenianie kwasów tłuszczowych – dzięki temu błony śluzowe (a takie mamy również w oku) zachowują swoją szczelność.

W jakich produktach spożywczych są zawarte niezbędne witaminy poprawiające wzrok?

Zawarte w diecie warzywa ciemno-liściaste (szpinak, jarmuż), pomidory, marchew i brzoskwinie dostarczą Twojemu organizmowi luteinę, czyli beta-karoten niezbędny, aby zapobiegać zespołowi suchego oka. Witaminę C dostarczymy naszemu organizmowi jeśli w naszej diecie znajdzie się: natka pietruszki, warzywa kapustne, truskawki, papryka, porzeczki oraz cytrusy. Warto również spożywać orzechy, sezam, pestki dyni i słonecznika oraz oleje roślinne (głównie słonecznikowy) – produkty te dostarczą naszemu organizmowi witaminę E, która dba o błony śluzowe.

Zobacz nasze soczewki jednodniowe >>

Sprawdź jakie soczewki miesięczne mamy w ofercie >>

Potrzebujesz dobrego płynu do czyszczenia soczewek?

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię