Jagody oraz ich wpływ na zdrowy wzrok i oczy

Długa praca przed komputerem, w klimatyzowanych pomieszczeniach prowadzić może do uczucia zmęczenia, przesuszenia oczu. Warto wtedy sięgnąć nie tylko po nawilżające krople do oczu, ale zadbać o oczy od... wewnątrz! Jagody na dobry wzrok

Nie da się ukryć, że to właśnie jagody zawierają sporą dawkę antyoksydantów (przeciwutleniaczy), które z kolei usuwają szkodliwe wolne rodniki. Warto wiedzieć, że wzmacniają naczynia włosowate w oku, a także przyśpieszają proces polegający na zregenerowaniu rodopsyny, czyli barwnika wzrokowego. Poza tym usprawniają krążenie w gałce ocznej. Bardzo często zalecane są w przypadku podejrzenia zaćmy; mogą również w pewnym stopniu zapobiegać ślepocie.

Same pozytywy!

Co ciekawe jagody świetnie oddziałują nie tylko na wzrok – pomagają również utrzymać stały poziom glukozy we krwi. Warto wiedzieć, że są niskokaloryczne, a także bogate w cenny dla organizmu błonnik, który poprzez usuwanie toksyn z organizmu znacznie poprawia wygląd cery. Co równie ważne przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu.

Jedna szklanka jagód zapewni sporą dawkę witaminy A, której niedobór niekorzystnie wpływa na nasz wzrok, dlatego zamiast sięgać po kolejne suplementy diety, wybierzcie pyszny jagodowy koktajl, którego przygotowanie zajmie Wam maksymalnie 5 minut.

Na zdrowie! Bezokularow.pl soczewki kontaktowe  

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne soczewki toryczne | soczewki progresywne płyny do soczewek | krople nawilżające do oczu

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii