Soczewki biokompatybilne - charakterystyka materiału i jego zalety

Chcecie się dowiedzieć czym są soczewki biokompatybilne? Jeśli tak to zapraszamy do dalszej lektury:) Eyeye Bioxy, bo o nich mowa

Soczewki te są wykonane z biokompatybilnego materiału.  Czym jest sama biokompatybilność, to nic innego jak zdolność współpracy soczewki z organizmem  człowieka a osiągnięto ją poprzez wykluczenie reakcji alergicznych, nadwrażliwości i działań ubocznych.

Charakterystyka materiału

Soczewki Eyeye Bioxy wyprodukowano z materiału BioxyGMA, który posiada takie same właściwości jak nasz naturalny system nawilżający spojówkę oka. W tworzywie z jakiego wykonana jest soczewka odtworzono właściwości mucyny, czyli naturalnego składnika produkowanego przez nabłonek. Mucyna ma zdolność do tworzenia żeli, dlatego znajduje się w większości gęstych wydzielin, pełniąc funkcje ochronne czy sygnalizacyjne. Dzięki mucynie film łzowy utrzymuje się na rogówce.

.

  Zalety

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału, soczewka jest wyjątkowo przyjemna w czasie użytkowania także dlatego, że utrzymuje wilgotność przez długi czas.  Soczewki Bioxy dzięki swojej asferycznej budowie korygują niechciane aberracje, dzięki czemu obraz widziany jest znacznie lepszej jakości. Dodatkowo zaokrąglone krawędzie sprawiają, że komfort wielogodzinnego noszenia tych soczewek nie maleje.

Skusicie się na soczewki Bioxy?

Zapraszamy do Bezokularow.pl - soczewki kontaktowe

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię