Czy krople do oczu jednorazowego użytku można używać drugi raz?

Krople do oczu są prawdziwym zbawieniem dla każdego, kto zmaga się z suchością, jednak charakteryzuje je bardzo krótki okres przydatności po otwarciu. Na szczęście istnieje świetna alternatywa, dzięki której nie musisz pilnować tego czasu – to krople do oczu jednorazowego użytku! Chciałbyś zacząć z nich korzystać lub robisz to już od dawna i zastanawiasz się, czy krople do oczu jednorazowego użytku można używać drugi raz?


Spis treści:

Krople do oczu jednorazowego użytku – co to takiego?

Wyobraź to sobie – Twoje oczy szczypią i pieką, a Ty czujesz się, jakby pod powieki dostał Ci się piasek. Idziesz sięgnąć po swoje zaufane krople do oczu, lecz nagle zauważasz zdanie widniejące na ich buteleczce: „zużyć do 30 dni po otwarciu”. Zdajesz sobie sprawę, że ich okres przydatności minął już dawno, więc odchodzisz zrezygnowany – bez żadnej ulgi dla swoich suchych oczu.

czy krople do oczu jednorazowego użytku można użyć jeszcze raz

Krople jednorazowego użytku, takie jak np. EyeLove Comfort monodose 20x0,35 ml, całkowicie eliminują ryzyko wystąpienia takiego scenariusza. Przyjmują formę higienicznych i wygodnych w użyciu jednorazowych ampułek – ich zawartość jest całkowicie sterylna, dzięki czemu do receptury kropel nie muszą być dodawane żadne substancje konserwujące.

Formuła kropli jest wzbogacona o hialuronian sodu, który wyjątkowo skutecznie wiąże wodę na powierzchni oczu i dba o ich długotrwałe nawilżenie. Tutaj dowiesz się więcej na temat tego, czym jest hialuronian sodu i jakie ma właściwości w kroplach do oczu.

To doskonały wybór dla osób, które czują potrzebę dodatkowego nawilżenia oczu raz na jakiś czas i nie chcą marnować całych buteleczek kropli ze względu na ich krótki okres przydatności do użycia. Każda ampułka zawiera 0,35 ml płynu, co jest ilością idealną do zakroplenia obu oczu na raz – nie za dużo i nie za mało!

Przy otwarciu każdej kolejnej ampułki możesz cieszyć się całkowicie sterylnymi kroplami, bez obecności żadnych mikroorganizmów czy dodatku substancji konserwujących. Taki system czyni krople jednorazowego użytku idealnym wyborem dla każdego, kto nosi soczewki kontaktowe, zmaga się z wrażliwością lub częstymi infekcjami oczu.

Krople do oczu jednorazowego użytku – czy można używać je drugi raz?

Niektórzy użytkownicy jednorazowych kropli do oczu stają niekiedy przed pytaniem – czy można użyć jedną ampułkę dwa razy? Odpowiedź brzmi nie – jednorazowe krople nie są bowiem do tego przeznaczone. Nie ma możliwości zamknięcia ampułki, która została już raz otwarta. Ze względu na to, płyn zachowany po jej otwarciu stanie się zanieczyszczony i niezdatny do użytku.

Tak więc wielokrotne używanie jednorazowych kropli jest niezalecane – ale i nie ma takiej potrzeby! Jedna porcja zawiera bowiem tyle płynu, abyś był w stanie komfortowo zakroplić oboje oczu. Zużytą ampułkę należy po prostu wyrzucić – tylko tak będziesz bowiem w stanie cieszyć się korzyściami, które płyną z kropli do oczu jednorazowego użytku.

czy krople do oczu jednorazowego użytku można użyć jeszcze raz

Jak używać krople do oczu jednorazowego użytku?

Aby podarować sobie natychmiastową ulgę od zespołu suchego oka, wystarczy wziąć jedną ampułkę kropli jednorazowych i otworzyć ją we wskazanym miejscu. Następnie wpuść równą dawkę do oka lewego oraz prawego. Tutaj znajdziesz praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, jak zakraplać oczy i jakich błędów unikać w trakcie tej czynności.

I to tyle – nie potrzeba wiele wysiłku, aby cieszyć się wspaniałymi korzyściami kropli do oczu jednorazowego użytku. Dlatego zakup je już teraz i ciesz się optymalnym nawilżeniem oczu zawsze, kiedy tego potrzebujesz!

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię