Twarde soczewki kontaktowe - jak je pielęgnować?

Nie da się ukryć, że twarde soczewki kontaktowe to już powoli przeszłość – niezaprzeczalnie bardziej „na czasie” są soczewki hydrożelowe bądź silikonowo-hydrożelowe. Mimo wszystko warto poszerzyć swoją wiedzę na temat soczewek starszej generacji, by w razie konieczności ich zastosowania nie mieć problemów z ich prawidłową pielęgnacją. Zastosowanie soczewek twardych

Głównie wykorzystywane są jako narzędzie korekcyjne złożonych wad wzroku – szczególnie tych z wysokim astygmatyzmem lub zaburzeniami w budowie rogówki (np. tzw. stożek rogówki czy zwyrodnienie brzeżne przeźroczyste). Z powodu wykonywania wspomnianych wyżej soczewek głównie na zamówienie ich koszt jest dość wysoki. Soczewki te oddziałując na rogówkę poprzez utrzymywanie swojej formy, nadają jej prawidłowy kształt.

  Soczewki twarde i ich pielęgnacja

W przypadku pielęgnacji soczewek twardych należy pamiętać, by używać płynów przeznaczonych tylko i wyłącznie do tego rodzaju soczewek. Zastosowanie nieodpowiedniego płynu może doprowadzić do uszkodzenia soczewki.

.

To może się przydać 1) Tabletki odbiałczające EYEYE 3-N-Zym (opakowanie zawiera 10 tabletek)

Warto wiedzieć, że mogą ich używać również osoby noszące soczewki miękkie. Jak sama nazwa wskazuje – skutecznie usuwają osady białkowe, tłuszcze nienasycone oraz glikoproteiny. Wykazano, że przedłużają czas noszenia wszystkich typów soczewek.

2) Płyn do pielęgnacji soczewek EYEYE B5 Conditioner (200ml, od otwarcia ważny przez 4 miesiące)

Płyn ten przeznaczony jest do dezynfekcji twardych oraz wszystkich innych typów soczewek gazoprzepuszczalnych. Dodatkowo wzbogacony jest w prowitaminę B5, a zastosowany HydraFlex-RGP™ zapewnia większy komfort noszenia soczewek.

3) Wielofunkcyjny płyn do twardych soczewek kontaktowych EYEYE B5 Active (200 ml, od otwarcia ważny przez 2 miesiące)

Podobnie jak Eyeye B5 Conditioner, posiada w składzie prowitaminę B5, która odżywia i pielęgnuje oczy. Dzięki systematycznemu użytkowaniu Eyeye B5 Active soczewki są w należyty sposób dezynfekowane i oczyszczane.

Zapraszamy na stronę sklepu Bezokularow.pl Tylko oryginalne soczewki kontaktowe

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne soczewki toryczne | soczewki progresywne płyny do soczewek | krople nawilżające do oczu

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii