Kolorowe soczewki toryczne - dla kogo, kiedy używać, czy są bezpieczne?

Soczewki toryczne kolorowe to bardzo wyczekiwane ze strony osób z astygmatyzmem produkty, gdyż jak dotąd nie można było znaleźć takich soczewek. Wszystko to z powodu ogromu wariantów parametrów, jakie byłyby potrzebne by spełnić oczekiwania osób chcących kupić soczewki toryczne kolorowe. Obecnie żaden z najbardziej popularnych producentów nie oferuje soczewek kolorowych torycznych.


Soczewki kolorowe toryczne

Kolorowe soczewki toryczne – dla kogo?

Soczewki toryczne zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które borykają się z astygmatyzmem. Są one w stanie skorygować zarówno wadę krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności. Modele toryczne kolorowe podobnie jak te tradycyjne soczewki toryczne powinny niwelować zniekształcenia obrazu, które pojawiają się właśnie przy astygmatyzmie. Z uwagi jednak na szeroki zakres kombinacji wariantów, jakich oczekiwałyby osoby z astygmatyzmem, w portfolio najpopularniejszych marek soczewek kontaktowych, trudno o soczewki toryczne kolorowe.

toryczne soczewki kolorowe

Kiedy potrzebujesz kolorowe soczewki toryczne?

Kolorowe soczewki toryczne to rozwiązanie, które zachwyciłoby każdego, kto ma astygmatyzm i chce sprawdzić, jak będzie prezentował się w innym kolorze tęczówek. Osoby, które nie są astygmatykami, mogą przebierać w różnych odcieniach, aby przetestować, w którym modelu wyglądają najlepiej. Kolorowe soczewki toryczne to byłaby także świetna opcja, kiedy wybierasz się na szaloną imprezę. W końcu na pewno stałyby się one doskonałym uzupełnieniem Twojego kostiumu, np. na Halloween. Jeśli bardzo zależy Tobie na przetestowaniu różnych kolorowych soczewek kontaktowych pomimo astygmatyzmu, możesz pokusić się o soczewki kolorowe zerówki i okulary korekcyjne. W ten sposób możesz przekonać się jak prezentujesz się w innym kolorze oczu.

soczewki kolorowe astygmatyzm

Kolorowe soczewki astygmatyzm – czy są bezpieczne?

Gdyby najpopularniejsi producenci soczewek zdecydowaliby się dodać do swojej oferty również soczewki kolorowe toryczne to na pewno powstałyby przy zastosowaniu najnowszej technologii. Sprawiłyby, że na nowo odzyskasz pełną ostrość widzenia różnych kształtów, jednocześnie zmieniając kolor swoich oczu. W końcu przy wadzie, jaką jest astygmatyzm, często pojawia się problem zniekształcenia pionowych i poziomych linii. Jednak bezpieczne będą tylko odpowiednio dopasowane i wyprodukowane przez renomowane marki soczewki kolorowe.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię