Jak zdjąć soczewki z długimi paznokciami? Krok po kroku

Jesteś fanką wyrazistego manicure i jednocześnie korzystasz ze szkieł kontaktowych? Zakładanie i zdejmowanie soczewek z długimi paznokciami mogą stanowić nie lada wyzwanie – jednak wcale nie musisz z nich rezygnować, aby korzystać z tej metody korekcji wzroku! W tym artykule dowiesz się, jak zakładać i jak zdejmować soczewki z długimi paznokciami krok po kroku.


Spis treści:

Optometryści i okuliści często zalecają miłośniczkom długich paznokci, aby skrócić je podczas korzystania z soczewek – i nie bez powodu. Jest to głównie kwestia bezpieczeństwa. Jako że narząd wzroku jest niezwykle delikatny, manewrowanie długimi paznokciami blisko oka może skończyć się bolesnym urazem.

Z manicure o ostrych krawędziach łatwo również o rozdarcie soczewki – jest to wyjątkowo uporczywe zwłaszcza wtedy, gdy preferujesz soczewki miesięczne czy dwutygodniowe. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch, żeby szkło kontaktowe poszło na marne! Mimo wszystko, nic się nie martw. Omówimy podstawy tego, jak ściągnąć i jak założyć soczewki z długimi paznokciami. Szybko, łatwo i bezpiecznie, bez kontuzji ani zniszczonych szkieł kontaktowych!

jak zdjąć soczewki z długimi paznokciami

Jak zdjąć soczewki z długimi paznokciami?

Zakładanie i zdejmowanie soczewek z długimi paznokciami jest najczęściej kwestią wprawy, dlatego też mają z tym problem głównie początkujący użytkownicy soczewek. Najważniejsza jest w tym przypadku praktyka.

Najlepiej dokładnie przećwiczyć technikę ściągania i nakładania szkieł kontaktowych pod okiem specjalisty, jeszcze na pierwszym badaniu przy doborze soczewek kontaktowych. Okulista lub optometrysta wszystko dokładnie Ci wytłumaczy. Nie wiesz, do kogo najlepiej się udać w tym celu? Odpowiedź znajdziesz w naszym wpisie.

Oto instrukcja, jak zdejmować soczewki z długimi paznokciami krok po kroku:

 1. Umyj dokładnie dłonie ciepłą wodą i mydłem, najlepiej używając do tego szczoteczki do rąk. Dokładnie wyczyść miejsca pod paznokciami, aby pozbyć się zalegających bakterii.

 2. Wysusz ręce ręcznikiem, który nie pozostawia po sobie kłaczków.

 3. Przytrzymaj dolną powiekę palcem niedominującej ręki.

 4. Dotnij soczewkę samym opuszkiem palca wskazującego dominującej ręki.

 5. Zsuń ją w kierunku dolnej powieki, do momentu aż oddzieli się od oka.

 6. Gdy soczewka znajdzie się na dolnej powiece, chwyć ją opuszkiem palca wskazującego i kciuka.

 7. Wyczyść dokładnie szkła kontaktowe wielorazowe używając do tego multifunkcyjnego płynu do soczewek, lub wyrzuć soczewki jednodniowe.

Voilà! Jednak aby zdjąć szkło kontaktowe, trzeba najpierw umieć je założyć. Oto jak łatwo zakładać soczewki z długimi paznokciami:

 1. Dokładnie umyj ręce i wysusz je niestrzępiącym się ręcznikiem.

 2. Nałóż soczewkę na opuszek palca wskazującego dominującej ręki.

 3. Przyłóż soczewkę do oka.

 4. Mrugnij kilka razy, aby całkowicie przywarła do oka.

Przećwicz zakładanie i zdejmowanie soczewek z długimi paznokciami, dopóki nie opanujesz tej czynności. W końcu trening czyni mistrza! Jeśli jednak po wielu próbach wciąż Ci się nie udaje – istnieje prosty gadżet, który ułatwi Ci to zadanie.

jak zdjąć soczewki pęsetą do soczewek

Jak zdjąć soczewki z długimi paznokciami używając pęsety do soczewek?

To nic innego, jak pęseta do soczewek – ulubione akcesorium wszystkich posiadaczek długiego manicure, które noszą soczewki kontaktowe! Ułatwia ona manewrowanie soczewką przy jej zdejmowaniu i zakładaniu na oko, a także umożliwia sprawne wyjmowanie i wkładanie szkieł kontaktowych do pojemnika.

Ma miękkie, silikonowe zakończenie, dzięki czemu jest bezpieczna dla oka oraz samych soczewek. Plastikowe pęsety i inne akcesoria do soczewek kontaktowych nabędziesz w naszym sklepie – kup je już teraz, aby zapomnieć o trudnościach przy zdejmowaniu soczewek z długimi paznokciami!

Oto poradnik, jak założyć soczewki z długimi paznokciami przy użyciu pęsety do soczewek:

 1. Umyj i osusz ręce.

 2. Chwyć soczewkę pęsetą za jej krawędź.

 3. Delikatnie nałóż na oko.

 4. Mrugnij, aby pozbyć się pęcherzy powietrza pomiędzy soczewką a Twoim okiem.

Tak bowiem powinno wyglądać zdejmowanie soczewek z długimi paznokciami przy użyciu pęsety do soczewek, krok po kroku:

 1. Umyj i osusz ręce.

 2. Delikatnie przyłóż pęsetę do krawędzi soczewki na oku i chwyć. Pamiętaj, aby nie przykładać jej bezpośrednio do oka.

 3. Zdejmij soczewkę z oka, trzymając pęsetą za jej krawędź.

 4. Wyrzuć soczewki jednodniowe lub wyczyść soczewki wielorazowe.

Skorzystaj z naszego poradnika, aby już nigdy nie męczyć się przy zdejmowaniu soczewek z długimi paznokciami. Szkła kontaktowe nie będą już Cię ograniczać przy wyrażaniu swojego stylu – ciesz się idealnym komfortem widzenia i pięknymi, długimi paznokciami jednocześnie!

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię