Soczewki kontaktowe to popularny i praktyczny zamiennik oprawek lub dodatek do okularów. Pomagają w korekcji wad wzroku, aby jednak w pełni spełniały swoją funkcję, należy o nie dbać i należycie czyścić. Szczególnie te wielokrotnego użytku. Tu przychodzi z pomocą płyn multifunkcyjny do soczewek, który zwany jest inaczej płynem wielofunkcyjnym. Jak sama nazwa wskazuje - taki preparat spełnia wiele funkcji. Pomaga w pielęgnacji i w utrzymaniu higieny soczewek kontaktowych. To najpopularniejsze produkty tego typu wśród użytkowników. Cenione są za łatwość w korzystaniu i praktyczność. Zapoznaj się z ofertą płynów multifunkcyjnych do soczewek i wybierz najlepszy dla siebie!

Praktyczne płyny multifunkcyjne do soczewek

Wielofunkcyjny płyn do czyszczenia soczewek jest bardzo praktyczny. Ma szeroki zakres działania. Jednocześnie jest uniwersalny i bardzo prosty w użyciu. Soczewki można zanurzyć w płynie, bądź użyć go bezpośrednio na nich. Nadaje się do każdego rodzaju miękkich szkieł kontaktowych.

Przede wszystkim czyszczenie soczewek kontaktowych

Podstawowym działaniem każdego płynu multifunkcyjnego jest przede wszystkim czyszczenie soczewek kontaktowych. Taką rolę pełnią nawet najmniej zaawansowane płyny wielofunkcyjne. Dzięki odpowiednim składnikom w roztworze, płyn ten rozpuszcza zanieczyszczenia, osady białkowe i wszystkie tłuste substancje, jakie osadzają się na soczewkach. To bardzo ważne, by zachować swoje szkła kontaktowe w największej czystości, zapewniając tym samym też większy komfort noszenia. Przykładem takiego płynu jest m.in. EyeLove Basic.

Płyny wielofunkcyjne zdezynfekują soczewki

Kolejną funkcją takiego płynu do czyszczenia soczewek, jest dezynfekcja. Płyny mogą posiadać kilka rodzajów składników dezynfekujących, które odpowiadają za różne wirusy i bakterie. To bardzo ważne, ponieważ mikroorganizmy są odpowiedzialne za możliwą infekcję oka. Pozbywając się ich, zapewniasz swoim oczom pełnię bezpieczeństwa. Najnowszym płynem multifunkcyjnym, który niszczy aż 99,9% drobnoustrojów jest Renu Advanced od Bausch & Lomb.

Soczewki potrzebują nawilżenia? Wybierz płyn multifunkcyjny

Rolę nawilżającą pełnią już tylko wybrane płyny wielofunkcyjne do soczewek. Przykładem takiego produktu są m.in. EyeLove Comfort PLUS. Oprócz czyszczenia i dezynfekcji, możesz liczyć również na nawilżenie Twoich soczewek kontaktowych. Dzieje się to dzięki zawartości hialuronianu sodu. Dzięki temu, że składnik ten w sposób naturalny występuje również w filmie łzowym człowieka, preparat lepiej działa, gdyż jest kompatybilny z ludzkimi łzami.

Bogaty asortyment płynów do soczewek

W naszym sklepie oferujemy szeroką gamę różnego rodzaju multifunkcyjnych płynów do pielęgnacji soczewek. Znajdziesz tu zarówno naturalne płyny marki EyeLove, jak również zestawy z extra nawilżeniem. Duży wybór pojemności płynów pozwoli Ci wybrać ten, który akurat potrzebujesz. Oferujemy butelki o pojemności od 60 ml do nawet 500 ml.

Dlaczego warto wybrać płyn wielofunkcyjny?

Pielęgnacja soczewek z płynem multifunkcyjnym jest po prostu wygodna. Płyn jest ekonomiczny - spełnia wiele funkcji naraz. Oznacza to, że nie musisz inwestować pieniędzy w kilka różnych rodzajów płynów. Wielofunkcyjny wykona wszystkie zadania! Służy nie tylko do czyszczenia, ale i do przechowywania. Zapobiega wysychaniu i zanieczyszczeniom soczewek kontaktowych trzymanych w pojemnikach.

Płyn do soczewek przydatny w podróży

Jeśli wybierasz się w podróż, płyn multifunkcyjny będzie niezwykle wygodny. Nie zajmie wiele miejsca w bagażu, spełni wszystkie potrzebne funkcje. Możesz zabrać go ze sobą nawet na koniec świata! Dla osób podróżujących mamy w ofercie tzw. flightpacki lub po prostu płyny multifunkcyjne w mniejszych pojemnościach np. 60 ml. Dzięki temu oszczędzasz miejsce w bagażu podręcznym.

Pamiętaj, że wybór płynu do czyszczenia soczewek jest istotny. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z soczewkami, możesz skonsultować swój wybór ze specjalistą. On doradzi, czy jest on odpowiedni do Twoich indywidualnych potrzeb.

Poznaj najpopularniejsze płyny do soczewek - ranking.

Zobacz też płyny oksydacyjne w naszej ofercie.