Soczewki miesięczne bez zdejmowania – czy warto je wybrać?

Rynek soczewek kontaktowych wyraźnie rozwinął się w ostatnich latach. Dzięki temu osoby z wadami wzroku mogą zyskać modele, które zapewnią im pełną swobodę czy komfort niezależnie od pory dnia. Całkiem nowym odkryciem są soczewki kontaktowe 30 dniowe bez zdejmowania. Dlatego warto przyjrzeć się im bliżej i przekonać się, jakie korzyści gwarantują i dla kogo będą dobrym wyborem.


Dlaczego warto nosić soczewki miesięczne bez zdejmowania?

Obecnie soczewki miesięczne to najbardziej doceniany rodzaj soczewek. Kiedy do tego wszystkiego weźmie się pod uwagę to, że takie modele nie trzeba zdejmować przez całe 30 dni, to liczba korzyści, jakie możesz zyskać, jeszcze bardziej się wydłuży.

Oto główne zalety soczewek kontaktowych 30 dniowych bez zdejmowania:

  • optymalizacja kosztów - oszczędzasz w porównaniu do modeli jednorazowych, koszt ponosisz raz na miesiąc, więc możesz znacznie łatwiej rozłożyć swoje wydatki i kupić lepsze soczewki,
  • nie tracisz czasu - już nie musisz wygospodarować czasu na codzienny poranny i wieczorny rytuał związany z pielęgnacją i zakładaniem oraz ściąganiem soczewek kontaktowych,
  • wysoka jakość widzenia też w nocy - niezależnie od pory dnia zawsze będziesz mieć pełną ostrość widzenia,
  • komfort noszenia - dzięki temu, że soczewki zostały wykonane ze specjalnego materiału silikonowo-hydrożelowego, to odczuwasz wygodę przez długi czas, a do tego soczewka jest w stanie przepuszczać większe ilości tlenu.

Soczewki 30 dniowe bez zdejmowania – dla kogo?

Soczewki, które można bez przerwy nosić przez cały miesiąc, to rozwiązanie wprost stworzone dla wszystkich aktywnych. Dzięki temu wada wzroku nie zatrzyma ich w drodze ku zrealizowaniu wytyczonych celów. Niezależnie czy to dzień, czy też noc – zawsze będziesz mógł cieszyć się najwyższą jakością widzenia, co ma duże znacznie także, gdy pracujesz w nocy bądź, gdy jesteś typem sowy.

kobieta budzi się po nocy spędzonej w soczewkach miesięcznych bez zdejmowania

Ponadto soczewki kontaktowe miesięczne bez zdejmowania sprawdzą się znakomicie u każdego, kto często zapomina o tym, aby ściągać i zmieniać soczewki. Kiedy zainwestujesz trochę więcej w tego typu modele, to będziesz w stanie uniknąć dokuczliwych, a często też niebezpiecznych infekcji oczu czy wręcz stanów zapalnych spowodowanych niewłaściwą higieną oczu.

Soczewki 30 dniowe bez zdejmowania opinie, które warto wziąć pod uwagę

Jakie są najczęściej pojawiające się opinie na temat soczewek 30 dniowych bez zdejmowania? Szczególnie pozytywnie nastawieni są alergicy, którzy niejednokrotnie musieli rezygnować z noszenia soczewek, gdyż mieli alergie na składniki, występujące w środkach do pielęgnacji soczewek. Teraz gdy nie ma potrzeby ściągać soczewek, ten problem zostaje wyeliminowany, dzięki czemu również będą mogli oni sięgnąć, np. właśnie po soczewki miesięczne bez zdejmowania.

Poza tym zarówno osoby młode, które mają miliony spraw na głowie, jak i starsi, zapominający o regularnej wymianie soczewek, pozytywnie wypowiadają się na temat tego innowacyjnego rozwiązania. Wszystko zatem wskazuje na to, że modele 30 dniowe staną się coraz popularniejsze, a już wkrótce ich czas noszenia bez przerwy będzie jeszcze bardziej się wydłużał.

soczewka miesięczna bez zdejmowania na palcu wskazującym

O czym musisz pamiętać, nosząc soczewki 30 dniowe bez zdejmowania?

Przede wszystkim, jak sama nazwa mówi, zostały one tak zaprojektowane, żeby można było nosić je bez przerwy. Jednak, jeśli pracujesz w miejscu o dużym zanieczyszczeniu czy masz do czynienia ze sporą ilością pyłów, to i tak lepiej regularnie po pracy oczyszczaj swoje soczewki. W ten sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoich oczu. Poświęcenie kilku chwil co jakiś czas na pielęgnację soczewek na pewno pozytywnie wpłynie na Twój komfort widzenia.

  • Koniecznie zapisz sobie, kiedy musisz zmienić soczewki, aby nie przekraczać limitu 30 dni, które zalecił producent.
  • Często warto też stosować krople nawilżające do oczu i kategorycznie unikać kontaktu soczewek z wodą.
  • Musisz też zawsze sprawdzić, jaki sposób użytkowania soczewek zalecił producent. Może okazać się też, że zakupione przez Ciebie modele nadają się do bezustannego noszenia ich przez okres 15 dni z rzędu, a później wymagają ściągnięcia.

Przetestuj osobiście soczewki kontaktowe miesięczne bez zdejmowania, aby przekonać się, jak sprawdzą się u Ciebie. Wcześniej oczywiście zasięgnij porady specjalisty, żeby mieć pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, abyś mógł je nosić.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię