Ile kosztuje płyn do soczewek?

Nosisz soczewki i chcesz zadbać o ich prawidłową pielęgnację? Koniecznie wybierz dla siebie odpowiedni płyn do soczewek. Cena, którą musisz zapłacić za taki preparat, waha się od kilkunastu do kilkudzięciu złotych za zestawy płynów. Zatem, gdzie kupić płyn do soczewek, aby to Ci się opłacało?


Rodzaje płynów do soczewek

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie dostępnych jest sporo różnych płynów do soczewek. Różnią się one składem i funkcjami, jakie gwarantują. Oto kilka najczęściej wybieranych rodzajów płynów do soczewek:

  • Płyny multifunkcyjne – to najpopularniejsze płyny do soczewek, które są także bardzo proste w codziennym użytkowaniu. Wystarczy, że wlejesz kilka kropli preparatu na soczewkę, potrzesz ją przez kilka sekund, a następnie pozostawisz soczewkę w płynie przez min. 4 godziny, a czasem nawet przez całą noc. Płyny multifunkcyjne często można nawet aplikować bezpośrednio na soczewkę, gdy jest ona założona, ale producent musi wskazać, że preparat ma takie zastosowanie.
  • Płyny oksydacyjne – to najchętniej wybierany preparat przez osoby z bardzo wrażliwymi oczami czy też przez alergików. Wszystko dlatego, że płyny oksydacyjne nie mają w swoim składzie konserwantów, więc są też bezpieczniejsze dla oczu i raczej nie wywołują podrażnień, jeśli są w odpowiedni sposób stosowane. Po ściągnięciu soczewek wystarczy, że zamoczysz je w płynie oksydacyjnym w specjalnym pojemniczku z katalizatorem przez co najmniej 6 godzin, nie przerywając w żaden sposób procesu czyszczenia.
  • Płyny przeznaczone do soczewek twardych – jeśli masz problem z bardziej poważnymi wadami wzroku, i nosisz soczewki twarde - wtedy potrzebujesz specjalnego płynu do takich szkieł kontaktowych.

ile kosztuje płyn do soczewek

Skład płynów do soczewek

W zależności od producenta skład płynów do soczewek może różnić się od siebie. Wśród najpopularniejszych składników, jakie możemy znaleźć w płynach do soczewek, są woda, sól fizjologiczna, kwas borowy, polaksamina, kwas hialuronowy czy też konserwanty. Jak już wcześniej wskazaliśmy, dostępne są także płyny oksydacyjne, które nie zawierają konserwantów. Takim produktem jest np. EyeLove Peroxide.

Dobry płyn to taki, który zawiera substancje nawilżające oraz skutecznie usuwające zanieczyszczenia, osad białkowy i drobnoustroje.

Koniecznie przekonaj się też, ile kosztuje płyn do soczewek i dokonaj najkorzystniejszego dla siebie wyboru.

IIe kosztuje płyn do soczewek?

Najlepiej będzie, jeśli zwrócisz uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na to, jaką jakością cechuje się płyn do soczewek. Cena zależna jest głównie od marki, pojemności i dodatkowych składników, jakie zostały zawarte.

Najbardziej opłaca się kupować zestawy czy płyny o większej pojemności, które zawierają dodatkowo pojemnik do czyszczenia soczewek. W ten sposób preparat wystarczy na dłużej.

Najpopularniejsze są płyny do soczewek o pojemności 360 i 500 ml. Najtańsze preparaty zawierające 360 ml, zakupisz za mniej niż 30 zł – np. Eyeye Basic czy EyeLove Comfort. Z kolei płyny po 500 ml często znajdziesz już od ok. 39 zł – np. EyeLove Comfort PLUS.

Nie brakuje też droższych preparatów, które zawierają dodatkowe składniki, np. podnoszące poziom nawilżenia soczewki. Za 45 zł zakupisz płyn oksydacyjny AOSEPT PLUS HYDRAGLYDE. Z kolei za ok. 40 zł zyskasz płyn EYEYE BIOXY z witaminą B5. Za wspomniany wcześniej płyn oksydacyjny EyeLove Peroxide zapłacisz 34,99 zł.

Płyn do soczewek – cena a jakość

Zastanawiasz się, czy cena za płyn do soczewek zawsze jest zależna od jego jakości? Trzeba przyznać, że czasem płacimy za markę. Bardzo rozpoznawalne i częściej reklamowane firmy sprawiają, że musimy płacić więcej za ich produkty. Jednak czy ich płyny faktycznie są o tyle lepsze? Nie zawsze. Warto zatem, zamiast sugerować się marką, zwrócić uwagę na skład i przeznaczenie preparatu do soczewek. W ten sposób na pewno będziesz bardziej zadowolony z ostatecznego wyboru.

ile kosztuje płyn do soczewek

Gdzie kupić płyn do soczewek?

Profesjonalne płyny do soczewek najlepiej kupić w specjalistycznych sklepach, gdzie dostępne są soczewki. Oczywiście gorąco polecamy nasz sklep internetowy BezOkularow.pl, gdyż dysponujemy sporym asortymentem i jesteśmy pewni, że na pewno znajdziesz produkt czy rodzaj płynu do soczewek, jakiego potrzebujesz.

W dodatku nasze ceny są bardzo konkurencyjne i często organizujemy korzystne akcje promocyjne.

Zamienniki dla płynów do soczewek

Nie ma dobrych i w pełni skutecznych substancji, które mogłyby zastąpić płyn do soczewek. Jeśli zapomniałeś kupić ten preparat i chcesz go zastąpić, to jednorazowo możesz zdecydować się na przemycie soczewek solą fizjologiczną. Jeśli nie masz jej przy sobie, to absolutnym awaryjnym minimum może stać się też woda mineralna. Żadna z tych opcji nie usunie wszystkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się w ciągu dnia na soczewce. Dlatego tak szybko, jak to możliwe zaopatrz się w dobry płyn do soczewek i dokładnie umyj swoje szkła kontaktowe.

Płyn do soczewek – gdzie kupić i ile kosztuje? Podsumowanie

Jak widzisz, ceny za płyny do soczewek są naprawdę różne. Jednak w trakcie wybierania odpowiedniego preparatu musisz nie tylko sprawdzić, ile kosztuje płyn do soczewek, ale przede wszystkim, co zawiera. Znając jego skład, zastosowanie czy pojemność, będziesz w stanie podjąć znacznie bardziej przemyślaną i trafną decyzję.

Nie musisz już też zastanawiać się, gdzie kupić płyn do soczewek. Przejrzyj nasz asortyment, skorzystaj z opłacalnych akcji promocyjnych i dzięki temu zadbaj o prawidłową higienę swoich oczu.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię