Czy soczewki kontaktowe można pożyczać?

Stare powiedzenie mówi: „dobry zwyczaj nie pożyczaj”. Zastosować się do niego należy tym bardziej, jeżeli jego przedmiotem ma być coś tak osobistego, jak soczewka kontaktowa. Naturalna flora bakteryjna jest inna u każdego człowieka. Wprowadzanie nowych mikroorganizmów na wrażliwą strefę gałki ocznej naraża  na zainfekowanie i rozwój zakażenia.  Nie wiemy także jak dana osoba obchodziła się z soczewkami i czy przestrzegała zasad higienicznego obchodzenia się z soczewkami. . Konsekwencjami z jakimi możemy się spotkać po zastosowaniu pożyczonych soczewek to:

  • rozwój zakażenia na skutek przeniesienia drobnoustrojów, bakterii czy zanieczyszczeń,
  • podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie oraz pieczenie oczu,
  • uszkodzenie rogówki bądź powieki i w konsekwencji pogorszenie widzenia, a w skrajnych sytuacjach trwałe uszkodzenie wzroku.

. Wymiana czy pożyczanie soczewek może pociągać za sobą wiele negatywnych skutków. Pamiętać należy, że soczewka została dobrana przez specjalistę dla konkretnej osoby według jej potrzeb i parametrów. Mimo, że każda soczewka oglądana „gołym okiem” wydaje się być taką sama, w rzeczywistości tak nie jest. Jedynie specjalista okulista, bądź optometrysta jest w stanie sprawdzić czy dana soczewka będzie dla Nas odpowiednia. Zmiana parametrów soczewki może doprowadzić do uszkodzenia rogówki, które w konsekwencji doprowadzić może do pogorszenia się stanu wzroku. . Dla bezpieczeństwa własnych jaki i cudzych oczu, stosujmy wyłącznie soczewki własne ze znanych, pewnych i sprawdzonych sklepów. . Zapraszamy do zakupów w Bezokularow.pl

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię