Czy soczewki kontaktowe można pożyczać?
Stare powiedzenie mówi: „dobry zwyczaj nie pożyczaj”. Zastosować się do niego należy tym bardziej, jeżeli jego przedmiotem ma być coś tak osobistego, jak soczewka kontaktowa. Naturalna flora bakteryjna jest inna u każdego człowieka. Wprowadzanie nowych mikroorganizmów na wrażliwą strefę gałki ocznej naraża na zainfekowanie i rozwój zakażenia. Nie wiemy także jak dana osoba obchodziła się z soczewkami i czy przestrzegała zasad higienicznego obchodzenia się z soczewkami. . Konsekwencjami z jakimi możemy się spotkać po zastosowaniu pożyczonych soczewek to:
- rozwój zakażenia na skutek przeniesienia drobnoustrojów, bakterii czy zanieczyszczeń,
- podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie oraz pieczenie oczu,
- uszkodzenie rogówki bądź powieki i w konsekwencji pogorszenie widzenia, a w skrajnych sytuacjach trwałe uszkodzenie wzroku.
. Wymiana czy pożyczanie soczewek może pociągać za sobą wiele negatywnych skutków. Pamiętać należy, że soczewka została dobrana przez specjalistę dla konkretnej osoby według jej potrzeb i parametrów. Mimo, że każda soczewka oglądana „gołym okiem” wydaje się być taką sama, w rzeczywistości tak nie jest. Jedynie specjalista okulista, bądź optometrysta jest w stanie sprawdzić czy dana soczewka będzie dla Nas odpowiednia. Zmiana parametrów soczewki może doprowadzić do uszkodzenia rogówki, które w konsekwencji doprowadzić może do pogorszenia się stanu wzroku. . Dla bezpieczeństwa własnych jaki i cudzych oczu, stosujmy wyłącznie soczewki własne ze znanych, pewnych i sprawdzonych sklepów. . Zapraszamy do zakupów w Bezokularow.pl