Wzrok a podróżowanie samochodem - soczewki czy okulary?

Każdy kto na co dzień korzysta ze wspomnianego wyżej środka lokomocji, zdaje sobie sprawę, że odpowiednia ostrość widzenia jest czynnikiem koniecznym, by jazda była bezpieczna i komfortowa. Nie wszyscy jednak pamiętają, by odpowiednio szybko korygować nawet najmniejszą wadę wzroku.

Znaki drogowe a wzrok

Badania wskazują, że znak drogowy dostrzec można z odległości około 25 metrów – jest to niezbędna odległość pozwalająca dostosować prędkość jazdy do warunków atmosferycznych, jak również panujących na drodze. Co ciekawe osoba, która cierpi na krótkowzroczność, mająca od – 0.75 do -1.00 dioptrii, znak ten dostrzeże dopiero po przejechaniu kolejnych 15 metrów – co za tym idzie – czas reakcji danej osoby będzie mocno opóźniony, co z kolei spowodować może kolizje; zignorowanie posiadanej wady wzroku zagrażać może nie tylko nam samym, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Soczewki kontaktowe zamiast okularów? Dlaczego nie!

Świetną metodą korekcji wzroku są o wiele bardziej komfortowe niż okulary – soczewki kontaktowe. Tylko one zapewniają pełny kąt widzenia, dają możliwość korzystania podczas jazdy z okularów przeciwsłonecznych, a co ważne są zupełnie niewyczuwalne na oku. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się soczewki jednodniowe EyeLove Comfort 1-Day – nie będziesz potrzebować płynów ani pojemników do przechowywania kontaktów – każdego dnia zakładasz świeżą parę soczewek, a wieczorem po prostu ją wyrzucasz. Wspomniane wyżej soczewki hydrożelowe zapewniają pożądaną ostrość widzenia nawet do 16h.

Uczucie podrażnienia i wysuszenia oczu podczas długotrwałej jazdy samochodem? Znamy na to sposób!

Pomocne w tym wypadku będą na pewno ćwiczenia pozwalające odpocząć przemęczonym oczom. Jednak mogą one nie wystarczyć – dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne środki nawilżające wysuszone oczy, a mianowicie krople nawilżające wzbogacone o dodatkowy środek nawilżający, czyli hialuronian sodu – znajdziecie go w składzie kropli EyeLove Comfort (15ml). Na pewno poprawią ostrość widzenia i komfort dalszego użytkowania soczewek kontaktowych.

 

Pamiętać należy, że prawidłowa korekcja wzroku jest kwestią priorytetową;  przynajmniej raz w roku powinno się kontrolować swój wzrok u lekarza okulisty. Przecież każdy z nas do celu chce dotrzeć nie tylko szybko, ale co najważniejsze – bezpiecznie!

Bezokularow.pl Tylko oryginalne soczewki

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię