Ochrona UV z soczewkami kontaktowymi ACUVUE®

Lato – długie dni, ciepłe noce, plaża i… słońce – jak się nim cieszyć i jednocześnie zatroszczyć się o swoje oczy?


Jeśli jesteś już użytkownikiem soczewek, z pewnością doceniasz komfort i wygodę, bo wiesz, że bez nich nie możesz cieszyć się taką swobodą. A co jeśli dodatkowo możesz zwiększyć bezpieczeństwo swoich oczu i uchronić je przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym? Nosząc soczewki kontaktowe to naprawdę możliwe!

Dlaczego promieniowanie słoneczne szkodzi Twoim oczom?

Nasz organizm w naturalny sposób radzi sobie z silnym nasłonecznieniem – poprzez mrużenie oczu czy automatyczne zwężenie źrenic. Niestety to za mało dla pełnej ochrony. Należy pamiętać, że chronić oczy powinniśmy cały dzień, nie tylko przy bezpośrednim kontakcie ze słońcem. Dlatego warto połączyć korekcję wzroku z ochroną przed promieniowaniem. Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe wyposażone w filtr UV, które mogą dodatkowo chronić oczy.

Konsekwencje braku ochrony oczu

Regularne wystawianie oczu na działanie słońca bez jakiejkolwiek ochrony może wiązać się z problemami zdrowotnymi. Jeśli zignorujesz to zagrożenie, to będziesz narażony na szereg różnych dolegliwości i chorób, w tym np.:

  • pieczenie oczu,
  • łzawienie oczu,
  • suchość oka,
  • zaczerwienienie oczu,
  • zaćmę,
  • zapalenie spojówek itd.

Pamiętajmy zatem nie tylko o ochronie skóry, ale również o oczach.

Jak chronić oczy przed promieniami słonecznymi?

Zadbaj o ochronę także podczas pochmurnych dni

Promienie UV są realnym zagrożeniem nie tylko w trakcie słonecznych dni. Gdy niebo jest pokryte chmurami, także mogą po cichu doprowadzać one do uszkodzenia oczu osób, które nie zadbały o odpowiednią ochronę. Pamiętaj, że ta walka trwa przez cały dzień.

Strzeż się momentów, gdy słońce świeci intensywnie

Musisz pamiętać o tym, że szczególnie wiosną i latem w godzinach od 10:00 do 14:00 słońce staje się największym zagrożeniem zarówno dla Twojej skóry, jak i dla oczu. Dlatego też koniecznie nie zapominaj, aby w tych godzinach zadbać o ochronę. Wysokiej jakości okulary z ochroną kategorii 3 będą wtedy niezbędne. Wybierz model z dużymi soczewkami, który utrudni promieniom słonecznym dotarcie do Twoich oczu. Niezawodne będą też czapki z daszkiem czy kapelusze, które także odrobinę ochronią okolice oczu.

Noś soczewki z filtrami UV

Przy wadzie wzroku oczywiście okulary przeciwsłoneczne nie wystarczą. Bardzo popularne jest stosowanie soczewek kontaktowych – miesięcznych czy jednorazowych, całodobowych lub dziennych, które zostały dodatkowo wyposażone w filtr UV. W połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi stworzą idealny duet.

Jakie soczewki blokują szkodliwe promienie słoneczne?

Soczewki kontaktowe takie jak ACUVUE® OASYS 1-Day wyposażone w filtr UV klasy 1* czy ACUVUE® OASYS i 1-Day ACUVUE® Moist  wyposażone w filtr UV klasy 2*, który w połączeniu z naszymi ulubionymi okularami przeciwsłonecznymi zapewni nam 100% ochrony przed szkodliwością promieni UV. Z kolei rezygnując z okularów przeciwsłonecznych, soczewki marki ACUVUE są w stanie zablokować ponad 98% promieniowania UVB oraz ok. 85% UVA. Zdecydowanie to liderzy i trudno znaleźć na rynku modele cechujące się lepszą skutecznością.

Jak widzisz, świadome kupowanie soczewek kontaktowych jest bardzo ważne. Zatem od teraz już zawsze wybieraj modele, które będą posiadały filtr UV. Dzięki temu unikniesz naprawdę groźnych chorób oczu.

Nie czekaj i jeśli jeszcze prawidłowo nie zadbałeś o swoją ochronę – zrób to już dziś!

Sprawdź też >> czy soczewki kontaktowe można odliczyć od podatku?


√ Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Polska; Spółka zarejestrowana w Sadzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego, KRS0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych.

ACUVUE®, ACUVUE® OASYS, ACUVUE® OASYS 1-Day są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,© Johnson & Johnson Poland ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska; BEZO/2018/08/9028

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię