Ochrona UV z soczewkami kontaktowymi ACUVUE®

Lato – długie dni, ciepłe noce, plaża i… słońce – jak się nim cieszyć i jednocześnie zatroszczyć się o nasze oczy?


Jeśli jesteś już użytkownikiem soczewek, z pewnością doceniasz komfort i wygodę, bo wiesz, że bez nich nie możesz cieszyć się soczewkami kontaktowymi. A co jeśli dodatkowo możesz mieć zwiększyć ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym?

Jak to działa?

Nasz organizm w naturalny sposób radzi sobie z silnym nasłonecznieniem– poprzez mrużenie oczu czy automatyczne zwężenie źrenic. Niestety to za mało dla pełnej ochrony. Należy pamiętać, że chronić oczy powinniśmy cały dzień, nie tylko przy bezpośrednim kontakcie ze słońcem. Dlatego warto połączyć korekcję wzroku z ochroną przed promieniowaniem.  Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe wyposażone w filtr UV, które mogą dodatkowo chronić oczy.

Konsekwencje braku ochrony

Regularne wystawianie oczu na działanie słońca bez jakiejkolwiek ochrony może wiązać się z problemami zdrowotnymi. Pamiętajmy, zatem nie tylko o ochronie skóry, ale również o oczach.

Jakie soczewki?

Soczewki kontaktowe takie jak ACUVUE® OASYS 1-Day wyposażone w filtr UV klasy 1* czy ACUVUE® OASYS i 1-Day ACUVUE® Moist  wyposażone w filtr UV klasy 2*, który w połączeniu z naszymi ulubionymi okularami przeciwsłonecznymi zapewni nam 100% ochrony przed szkodliwością promieniu UV.

Nie czekaj i jeśli jeszcze prawidłowo nie zadbałeś o swoją ochronę – zrób to już dziś!

 


√ Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Polska; Spółka zarejestrowana w Sadzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego, KRS0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych.

ACUVUE®, ACUVUE® OASYS, ACUVUE® OASYS 1-Day są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,© Johnson & Johnson Poland ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska; BEZO/2018/08/9028

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię