Kolorowe soczewki kontaktowe na sylwestra - jakie wybrać?

Sylwester to noc jedyna w swoim rodzaju. Każdy chce przywitać Nowy Rok w jak najlepszych nastrojach. Jeśli wybierasz się na zabawę sylwestrową w jakimś lokalu, ważna jest kreacja i fryzura – chcemy jak najlepiej wyglądać. Jednym ze sposobów na wyróżnienie się z tłumu są soczewki kontaktowe kolorowe. Jakie soczewki na Sylwestra warto wybrać? Jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!


Kolorowe soczewki, nazywane również kosmetycznymi mają na celu zaakcentowanie, podkreślenie lub całkowitą zmianę koloru naszych oczu. W zależności od tego jaki chcesz efekt osiągnąć – musisz wybrać odpowiednie szkła kontaktowe.

Jeśli wybierasz się na zabawę z okazji Sylwestra - masz okazję zaszaleć. Soczewki kolorowe zyskują coraz większą rzeszę amatorów, więc wybó produktów jest coraz większy na rynku. Do wyboru masz kilka popularnych marek, takich jak EyeLove, FreshLook czy AIR OPTIX.  Dla osoby, która pierwszy raz ma do czynienia z soczewkami kolorowymi, może być problemem wybór najodpowiedniejszych. Warto do tego zatem podejść od początku w sposób właściwy.

Jeśli już wiesz, że założysz soczewki na Sylwestra - warto wcześniej udać się do specjalisty (optometrysty, okulisty), który pomoże nam dopasować najlepszy produkt do naszych oczu. Może się okazać, że z uwagi na przeciwskazania zdrowotne możemy nosić tylko określony typ soczewek lub w ogóle nie możemy ich nosić. Warto wcześniej to sprawdzić, jeśli chcemy, by zabawa była udana. Warto też przed wyborem soczewek kolorowych, zastanowić się na jakim efekcie nam zależy i czego poszukujemy.

Subtelne soczewki kolorowe na Sylwestra

Jeśli myślimy o tym, by tylko delikatnie odmienić swoje spojrzenie, wybierzmy produkty, które mają  najmniejszy wpływ na kolor oczu. Takie będą na pewno szkła podkreślające lub akcentujące. Przykładami takich produktów są FreshLook ColorBlends® oraz FreshLook Dimensions®.

freshlook-colorblends_medium

Sprawdzą się one, jeśli wcześniej nie nosiłeś soczewek albo wolisz tylko mało zauważalne dla otoczenia zmiany. Możesz spróbować któryś z tych produktów w dwóch wersjach – z korekcją, jak i bez niej, tzw. „zerówki”.

Zdecydowana zmiana koloru oczu na Sylwestra

Jeśli z kolei wolisz, aby Twoje spojrzenie od razu hipnotyzowało i pokazywało, że lubisz się wyróżniać – pomyśl nad takimi produktami jak EyeLove Colors, Air Optix® Colors, FreshLook® One Day, FreshLook® Colors.

ao-colors-2er-pack-1013-0000_medium

Twoje oczy zachowają naturalny kolor, jednak zmiana będzie naprawdę zauważalna – często na tyle, że wiele osób z zachwytem zapyta o przyczynę tego odmienionego spojrzenia.

freshlook-colors-2szt_medium

Szalone wzory i kolory na sylwestrową noc

Do najbardziej odważnych soczewek kontaktowych kolorowych, należą niezaprzeczalnie EyeLove Crazy, które zapewnią Twoim oczom najbardziej szalony wygląd. Twoje oczy mogą stać się czarne, czerwone lub białe. Wśród wzorów są też takie jak Yellow Leopart czy White Screen. 

Jeśli więc wybierasz się na imprezę sylwestrową w klubie – będą idealne. Te zwariowane produkty idealnie nadają się również jako soczewki na Halloween.

Pamiętajmy, że każdy z nas się różni, ma inne oczekiwania i predyspozycje, dlatego najlepiej jeśli w wyborze pomoże Tobie specjalista. To zagwarantuje dobre widzenie i stałe zadowolenie z soczewek kontaktowych.

O AUTORZE
optometrysta Monika Kyciak

optometrysta Monika Kyciak

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Optometria oraz wielu kursów branżowych. Specjalizuje się w badaniu refrakcji wzroku oraz kontaktologii, czyli dobieraniu soczewek kontaktowych miękkich. Od ponad 10 lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

zobacz: więcej wpisów autora

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię