Ile sztuk soczewek jest w jednym opakowaniu?

Dopiero zaczynasz nosić soczewki kontaktowe i chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących wyboru najlepszych modeli? Przede wszystkim zwróć uwagę na przydatne informacje, które jeszcze bardziej ułatwią Ci korzystanie z nich. Bardzo często pojawia się pytanie dotyczące tego, ile sztuk soczewek znajduje się w jednym opakowaniu. Poznaj odpowiedź na to pytania, a z łatwością postawisz na opcję, która jest dla Ciebie nie tylko wygodna, ale też korzystna pod względem finansowym.


Jakie są rodzaje opakowań soczewek?

Zwróć uwagę na to, że wielkość opakowania soczewek jest przede wszystkim uzależniona od ich rodzaju, mocy, a także danego producenta. Na samym początku swojej przygody z soczewkami kontaktowymi stawiaj na mniejsze opakowanie, dzięki czemu przekonasz się, czy faktycznie Ci odpowiadają. Gdy już zyskasz pewność, iż masz prawidłowo dobrane soczewki, to możesz bez obaw zdecydować się na soczewki miesięczne lub takie, które są przystosowane nawet do dłuższego stosowania. Przekonaj się, jakie opcje masz do wyboru, a także ile sztuk soczewek znajduje się w jednym opakowaniu. Wtedy na pewno postawisz na najkorzystniejsze rozwiązanie.

Soczewki roczne

Bez wątpienia najmniejsza liczba producentów oferuje soczewki roczne, które są pakowane po jednej sztuce. W takim przypadku musisz zwrócić uwagę na skrupulatną i dokładną higienę, a także korzystanie z soczewek tylko w określonych sytuacjach. Poza tym zwróć uwagę na to, że roczne modele zazwyczaj są najlepszym wyborem dla Ciebie, jeżeli Twoja wada wzroku wymaga noszenia specjalistycznych soczewek konwencjonalnych bądź torycznych konwencjonalnych. Takie produkty oferują firmy Proclear Tailor Made Toric oraz Proclear Sphere RX. Zauważ również, iż takie rozwiązanie jest dość drogie, ale daje Ci ogromny komfort, ponieważ przez rok nie musisz przejmować się zakupem nowych soczewek.

Soczewki miesięczne

W przypadku soczewek miesięcznych istnieje kilka opcji do wyboru. Dlatego kieruj się przede wszystkim tym, czy masz jednakową wadę wzroku w obu oczach, czy jednak jest między nimi jakaś różnica. Jeżeli potrzebujesz dwie różne soczewki, to po prostu postaw na opakowanie z 3 sztukami. W takim przypadku zyskasz zapas soczewek na 3 miesiące — co na pewno będzie dla Ciebie korzystne pod względem finansowym. Zwróć również uwagę na spory wybór producentów oferujących takie opakowania soczewek. Możesz zdecydować się na produkty następujących marek: ACUVUE, EyeLove czy Biofinity.

Blistry soczewek kontaktowych

Jeżeli Twoja wada wzroku jest równa w obydwóch oczach, to zdecyduj się na opakowanie, w którym znajduje się 6 soczewek. Stawiając na taką opcję, zyskasz zapas na 3 miesiące, dzięki czemu przez dłuższy czas nie musisz martwić się zakupem nowych soczewek.

Soczewki dwutygodniowe

Preferujesz soczewki dwutygodniowe? W takim przypadku masz do wyboru dwie opcje — opakowania po 12 lub 24 sztuki. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zyskujesz zapas soczewek na dłuższy czas. Zwróć również uwagę na to, że możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, stawiając na takie opakowania. Poza tym większość soczewek ma dłuższy termin ważności — zazwyczaj 2-3 lata, więc na pewno zdążysz je wykorzystać. Pamiętaj tylko o tym, iż jest to idealna opcja dla Ciebie, jeżeli Twoja wada wzroku jest unormowana, ponieważ wtedy możesz przez długi czas nosić takie same soczewki.

Zauważ, że niewiele firm zapewnia opakowania pakowane po 12 lub 24 sztuki soczewek. Wśród najpopularniejszych producentów znajdziesz Johnson&Johnson.

Soczewki jednodniowe

W niektórych przypadkach najkorzystniejszym rozwiązaniem są soczewki jednodniowe. Szczególnie wtedy, gdy wybierasz je jedynie okazjonalnie, np. wyjeżdżając na wakacje, w trakcie pływania w basenie bądź podczas specjalnych okazji, gdy nie chcesz zakładać okulary korekcyjne. Wtedy jednodniowe soczewki na pewno będą dla Ciebie najwygodniejszą opcją. Poza tym do wyboru masz różne wielkości opakowań. Najkorzystniej pod względem ceny prezentuje się 90 soczewek. Jednak popularne są też opakowania po 10, 30 lub nawet 180 sztuk. Zwróć też uwagę na to, że bez problemu postawisz na produkty ulubionej marki.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię